thema plaza Snel schakelen op Thema Plaza .'G>' Foto: duofoto jniers en Mare Volleman V.l.n.r: Gerbert van In deze wat minder rooskleurige tijd is het voor ondernemers van belang, in de race te blijven. Daartoe is stuurmanskunst, een krachtige motor, het beste team en uithoudingsvermogen niet altijd voldoende. Experts van de Kamer van Koophandel, Syntens en Economosche Impuls Zeeland reiken op het Thema Plaza van Contacta.nl de tools aan, waarmee elke ondernemer wel de finish kan halen. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - De stand van On dernemingshuis, waaraan de Kamer van Koophandel, Syntens en Econo mische Impuls Zeeland deelnemen, is al een aantal jaar een belangrijke ont moetingsplaats op Contacta.nl. Inmid dels is wijd en zijd bekend dat onder nemers daar, maar natuurlijk ook in het kantoor aan de Buitenruststraat 225 in Middelburg, elke informatie kunnen krijgen die zij nodig hebben om effectief te kunnen ondernemen. Dit jaar hebben drie 'bewoners' van het Ondernemershuis hun gezamenlij ke constructie ingezet in het aanspre kende beursthema 'Ondernemen in zwaar weer'. Op 13 oktober zal Syntensadviseur Paul d'Hond het onderwerp inleiden tijdens een interactieve borrel bij de Inspiratietafels op het Thema Plaza op Contacta.nl. De experts van de Ka mer van Koophandel Zuidwest-Ne derland, Syntens en NV Economi sche Impuls Zeeland geven Zeeuwse ondernemers die avond van 19.00 - 21.00 uur graag een inspirerend duw tje in de rug om ook in zwaar weer op koers te blijven. Of het nu wat minder of zelfs slecht gaat met de za ken of dat ondernemers nog steeds op topsnelheid rijden, voor allen geldt dat zij snel zullen moeten schakelen om in de race te blijven. Snel Schakelen 'Snel Schakelen' is een gezamenlijk initiatief van de Kamer van Koophan del, Economische Impuls Zeeland en Syntens. Bewust is gekozen voor die metafoor, omdat nagenoeg iedere on dernemer de Formule 1 kent en eigen lijk ook zelf een coureur is. Hij moet immers voordurend bij de les blijven om te kunnen voortbestaan. Boven dien sluit 'Snel Schakelen' naadloos aan op de campagne 'Blijf in de race' van de Kamer van Koophandel. Het KvK Schakelteam staat ondernemers bij met ervaring, kennis, kunde op bij voorbeeld het gebied van personeel, debiteuren, belastingen of financierin gen en met een omvangrijk netwerk, om ook in tijden van crisis op koers te blijven. Deze campagne ontvangt fi nanciële ondersteuning vanuit de Pro vincie Zeeland. De beide andere partijen vullen deze aan vanuit hun eigen specialismen. NV Economische Impuls Zeeland on dersteunt ondernemers op het gebied van proces- en projectmanagement om gestructureerd van een idee tot een ambitieus en realistisch project plan te komen, dat helder is gefaseerd met een goede onderbouwing van draagvlak en haalbaarheid. Syntens helpt ondernemers kosteloos, beter, eerder en sneller te innoveren, ook in economisch mindere tijden. Dit kan met productontwikkeling, procesver betering en marktinnovatie. Aan de hand van 49 praktijkvoorbeelden in spireert zij in het boekje 'Anders on dernemen is... Slimmer werken' hoe de verslechterende marktomstandighe den kunnen worden gepareerd en te gelijk de concurrentiepositie kan wor den versterkt. De functie van 'Snel Schakelen' is net werken en toegevoegde waarde bie den. Bezoek aan deze Insporatietafels en de gezamenlijke stand vormt een stevige basis waar vandaan de ambiti euze coureurs hun race kunnen (her)starten. Mare Volleman, manager Communi catie van de Kamer van Koophandel, Willy Reijniers, innovatieadviseur Syntens en Gerbert van der Wal, di recteur Economische Impuls Zee land: "Ook wij moeten sneller en slimmer werken om toegevoegde waarde aan ondernemers te kunnen blijven leveren in deze crisistijd. Op al hun vragen verwachten zij immers van ons een constructief antwoord. Netwerken is daarbij een onmisbare tooi. Dat doen wij op Contacta.nl. Op dit inspirerende Thema Plaza kun nen de coureurs een pitstop maken, olie verversen en hun race vervolgen. Maar een Formule 1 -kampioenschap blijft niet bij één race. Ook onderne mers zullen moeten 'doorschakelen' om in de race te kunnen blijven, om hun onderneming voor de langere ter mijn te kunnen waarborgen. Ook daarvoor kunnen zij met al hun vra gen bij ons terecht. Wij helpen onder nemers te anticiperen op de toekomst en leren hen hun oren en ogen open te houden, naar buiten te treden, ook als het even wat minder goed gaat. Aanmelden Wilt u actief deelnemen aan onze in teractieve netwerkborrel, meldt u dan aan bij Cindy Cats via ccats@impulszeeland.nl of via het gra tis telefoonnummer 0800 5432100. Zij zorgt ervoor dat u op pole posi tion staat. Alle deelnemers ontvangen het boekje 'Anders ondernemen is... Slimmer werken' en een overzicht van de KvK Pitstopseminars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 149