Middelburg Plaza straalt verbondenheid uit De gezamenlijke presentatie van de gemeente en ondernemend Middelburg op Contacta.nl is al vele jaren een bewezen con cept. Op Middelburg Plaza ervaart de beursbezoeker de nauwe ver bondenheid van de hoofdstedelijke overheid en bedrijfsleven. middelburg plaza Burgemeester Schouwenaar: 4 Middelburg een en al bedrijvigheid.' door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - De opstelling van de pleinen van Middelburg en Vlissin- gen als 'de beste buren' juicht burge meester Koos Schouwenaar toe. "Het is een getrouwe weergave van de wer kelijkheid, wij kennen geen concur rentie ten opzichte van elkaar. Op di verse terreinen werken wij samen als stadsgewest, wat economisch gezien zeer efficiënt is. Dat betekent echter niet een aanzet om te groeien naar één stad, wel naar een samenwerking die werkt! De stadsgewestelijke brand weer, het Vrijburgbad en de Sociale Dienst zijn daarvan het bewijs. In de nabije toekomst volgt de aanleg van de sportvelden op de grens van Mid delburg en Vlissingen. De beide steden hebben ieder hun ei gen identiteit. Op het gebied van werkgelegenheid is ooit afgesproken dat Middelburg de beste vestigings plaats is voor dienstverlenende en ambtelijke activiteiten en Vlissingen voor watergerelateerde, maar bedrij ven worden daartoe niet gedwongen. Met andere woorden: wij schieten niet onder eikaars duiven, maar ver sterken elkaar, zoals dat 'beste buren' betaamt." Positief Middelburg Plaza biedt ondernemers voor wie de stap naar een eigen beurs- deelname wellicht te groot zou zijn, voldoende gelegenheid, zich te laten zien op het belangrijkste zakelijke event van Zuidwest-Nederland. Con- tacta.nl heeft een eigen Zeeuwse iden titeit. Koos Schouwenaar vindt de beurs een perfecte mix van zakelijk heid en gezelligheid die drie dagen lang vele duizenden bezoekers uit heel Zeeland, de aangrenzende pro vincies en België naar de Zeelandhal len trekt. Bedrijvigheid Op de stand van de gemeente Middel burg vindt de bezoeker alles over wer ken, wonen en recreëren in de Zeeuwse hoofdstad. Koos Schouwe naar: "Middelburg is een en al bedrij vigheid. Economisch gezien doen wij het ondanks de economisch wat min dere tijden nog steeds goed. Van be- volkingskrimp is geen sprake, wel is de groei wat minder dan in voorgaan de jaren. Er zijn nog vestigingsmoge lijkheden voor bedrijven op Mortie- re, Veldzigt en op Arnestein, het laat ste in mindere mate. Daar beschikken wij wel over grond voor de toekom stige bedrijvigheid. In de nabije toekomst wordt Rams- burg vernieuwd tot een representatief bedrijventerrein, mede in het kader van de nieuwe N 57 die er aan grenst. Dat biedt voldoende mogelijkheden voor nieuwe bedrijfshuisvesting. Del ta gaat er zijn nieuwbouw realiseren. In het pand zullen alle disciplines wor den samengevoegd. Die zijn nu nog verspreid over diverse locaties. Van wege de economische crisis heeft Ra bobank Walcheren/Noord-Beveland zijn nieuwbouwplannen op Rams- burg helaas in de ijskast geplaatst. De onlangs genomen beslissing van de Ka mer van Koophandel, definitief af te zien van de nieuwbouw van het On dernemingshuis in het Stationsgebied betreuren wij zeer. De Kamer vindt dat zij na het intrek ken van het aanbod, garant te staan voor de huurpenningen, te weinig commitment heeft van de provincie Zeeland om die enorme stap te kun nen zetten. Het had een plek moeten worden, waar kennis en kunde ten be hoeve van het Zeeuwse bedrijfsleven wordt gebundeld. Naast de Kamer van Koophandel zouden MKB-Zee- land, Syntens, Economische Impuls Zeeland en Recron er hun intrek in nemen. Vanzelfsprekend doen wij er alles aan, binnen onze gemeentegren zen een geschikte locatie te vinden voor het Ondernemingshuis. In de eerste plaats om. de werkgelegenheid te behouden, anderzijds omdat een dergelijk instituut niet mag ontbreken in de provinciehoofdstad. De beslis sing van de Kamer van Koophandel impliceert dat de gereserveerde kavel langs het Kanaal door Walcheren weer beschikbaar is voor bedrijfshuis vesting. In tegenstelling tot andere pleinen, or ganiseert Middelburg Plaza geen net werkborrel, wel een officiële opening door een prominente persoonlijk heid. Gedurende de gehele beurs zal een delegatie van Burgemeester en Wethouders op de stand aanwezig zijn. Inloopspreekuren zijn er niet, dat is ook niet nodig, want iedereen kan ons altijd bellen zelfs op onze 06-nummers." ZEP Het Zeeuws Evenementen Plaform is in korte tijd een begrip geworden in Zeeland. Uit de opmerkingen die de gemeente ontvangt over bijvoorbeeld Foto: Jan Koole de opvallende kleur geel van de ge bouwen en de netten van de golfbaan concludeert zij dat ZEP wordt ge zien! De reus van Mini Mundi draagt daaraan zeker bij. Tot en met voor jaar 2010 openen er elke maand nieu we attracties hun deuren. Op 17 de cember is de officiële opening van Voetbal Experience. ZEP geeft Zee land een nieuwe economische im puls, het creëert circa 300 nieuwe ba nen. Middelburg bouwt voldoende nieu we woningen om aan de vraag te kun nen voldoen. Daarom zijn het afgelo pen jaar geen nieuwe projecten ge start. De burgemeester betreurt het dat de animo voor een nieuwbouw woning op de voormalige bouwput van de schouwburg nog niet de vereis te 60% heeft gehaald om de bouwacti viteiten te kunnen starten. "Met ondernemersverenigingen VOM, MBC en met de BZW wer ken wij nauw samen, ook op het ge bied van grootschalige evenementen. Wij hopen dan ook dat het bedrijfsle ven een positieve bijdrage gaat leve ren aan de finish van de Giro op 10 mei 2010. Het wielerspektakel zet Middelburg weer eens wereldwijd op de kaart!," aldus burgemeester Schou wenaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 145