Vlissingen kijkt over haar grenzen vlissingen 39 Wim Dijkstra: 4 Beste buren.' Folo: Ruben Oreel Dat de strijdbijl tussen Vlissin gen en Middelburg al jaren geleden is begraven, blijkt uit de succesvolle gemeenschappelijke initiatieven op de gezamenlijke gemeentegrens, zoals de Stadsge westelijke Brandweer, het Vrij- burgbad en toekomstige sport park Vrijburg. Op Contacta.nl 2009 presenteren Vlissingen en Middelburg zich voor het eerst naast elkaar als de 'beste buren'. De gemeenschappelijke gemeen tegrens wordt daar gesymboli seerd door terrassen. door Loes van der Hoeven VLISSINGEN - De succesformule 'Vlissingen Boulevard' van de ge meente Vlissingen en de Vlissingse Be drijven Club beleeft dit jaar zijn der de editie, Middelburg Plaza is al veel langer een bewezen concept op de be langrijkste bedrijvenbeurs van Zuid- west-Nederland. Burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen juicht het idee van deze vorm van presenteren zeer toe. "Al jarenlang hebben de gemeen ten Middelburg en Vlissingen op het niveau van burgemeester en wethou ders intensief contact over diverse dos siers. Samen maken wij ons onder meer sterk voor een goede infrastruc tuur en voor het behoud van de werk gelegenheid binnen onze gemeenten, waarmee wij de huidige bevolkings- krimp wellicht een halt kunnen toe roepen." Ambitieuze plannen Al sinds mensenheugenis is Vlissingen een bruisende havenstad. Nog steeds realiseert de gemeente veelzijdige am bitieuze projecten. Op Vlissingen Boulevard presenteert zij de laatste stand van zaken rondom Vlissingen Stadshaven, de revitalisering van be drijventerrein Baskensburg en de ont wikkelingen in de binnenstad. Op 15 oktober houdt wethouder Rob van Dooren van Economische Zaken op de stand een inloopspreekuur voor on dernemers. Vlissingen Boulevard is een ideale plaats voor het leggen en verstevigen van contacten met andere exposanten, maar nodigt vooral uit tot het leggen van nieuwe contacten tussen deelnemers en bezoekers. Stadshaven en Scheldekwartier Vlissingen Stadshaven staat voor de ontwikkeling van het Scheldekwar tier, de Kenniswerf, de binnenhavens, de buitenhaven en de spoorzone. De ambitie is om van de Kenniswerf een broedplaats te maken voor de ontwik keling vari de Vlissingse en Zeeuwse Kenniseconomie, bijvoorbeeld door het creëren van een vestigingsplaats voor starters, kennisintensieve en dienstverlenende bedrijven. Verder zal het gebied inspelen op nautische ontwikkelingen, op de komst van een representatieve terminal voor Zee land Cruiseport en op de vestiging van bedrijven en kantoren in de spoorzone. Het wordt een bruisende ontmoetingsplek voor het onderwijs, bedrijfsleven en de overheid, een idea le plaats dus voor de vestiging van een studentencampus. Onderdeel van Vlissingen Stadshaven is de realisatie van de stadswijk Schel dekwartier op het voormalige terrein van scheepswerf De Schelde. Er ko men riante woningen met gedurfde ar chitectuur die passen bij een echte stadswijk aan het water. Het bijzonde re industriële karakter blijft er behou den. Baskensburg Bedrijventerrein Baskensburg is enigs zins verouderd en op sommige plaat sen niet meer representatief genoeg voor een ambitieuze stad. Het wordt momenteel gerevitaliseerd. De infra structuur is inmiddels verbeterd en veiliger geworden. Binnenkort zal Baskenburg het Keurmerk Veilig On dernemen voor Bedrijventerreinen in ontvangst mogen nemen. Ook de an dere Vlissingse bedrijventerreinen worden gecertificeerd. Binnenstadsmanager "Sinds 1 september jl. beschikken wij over een ervaren centrummanager. Joop van Bel heeft zijn sporen ver diend in Breda en Gorinchem", ver volgt de burgemeester. "Hij gaat de Vlissingse binnenstad een flinke op pepper geven om de leefbaarheid en daarmee de veiligheid te vergroten. Zo moeten de leegstaande winkelpan den in De Fonteyne aan het eind van dit jaar verhuurd zijn. Inmiddels staan de verhuisdozen van een aantal winke liers gepakt en verwachten wij in de resterende maanden van 2009 een ver- huisbeweging daar naartoe. Ook heb ben wij detaillisten van buiten Vlissin gen in de binnenstad en in de Schelde- straat mogen verwelkomen. Aan de invulling van de leegkomende winkel panden schenken wij vanzelfsprekend ook aandacht." Wim Dijkstra: "Onze gemeentelijke samenwerking kunnen wij veel bre der trekken dan Vlissingen en Middel burg, namelijk tot een Walcherse en zelfs tot een samenwerking van alle gemeenten binnen de Zeeuwse Del ta. Ook rondom de Westerschelde hebben wij veel meer 'beste buren', zowel in Nederland als in Antwerpen en Gent. De contacten met die laatste twee steden intensiveren wij momen teel op grote schaal. Onlangs nog heb ben wij met de havendirecteur van Gent en de Schepen van Antwerpen onze gezamenlijke belangen in kaart gebracht. Die liggen onder meer bij de vestiging van containerterminal, het uitdiepen van de Westerschelde en bij de komst van het Schelde Seine Kanaal. Deze 106 kilometerlange waterweg zal in 2014 Rotterdam verbinden met Parijs, Le Havre en veel andere ste den. Het kanaal zal geschikt zijn voor grote containerschepen. Alleen al op het Franse deel zullen die vanaf 2020 jaarlijks een half miljoen vrachtwa gens van de weg halen." Gezamenlijk initiatief Vlissingen Boulevard is een gezamen lijk initiatief van de gemeente Vlissin gen en de Vlissingse Bedrijven Club. De VBC is een actieve vereniging die de belangen van haar ruim honderd le den behartigt. Die zijn voornamelijk gevestigd op de Vlissingse bedrijven terreinen Vrijburg, Baskensburg, Rit- them-Souburg, het Edison- en Bui tenhavengebied. Tevens is de sector 'vrije beroepen' vertegenwoordigd als lid. De belan genbehartiging omvat bijvoorbeeld de ontwikkeling, veiligheid en het on derhoud van de terreinen, de infra structuur en goodwill. De VBC signa leert, initieert, stimuleert, heeft een klankbordfunctie én biedt haar leden een interessant netwerk! Vlissingen en Middelburg hebben al jaren intensief contact. Foto: PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 141