economie 113 Bedrijf houdt hand op knip IJsland gispt Nederland Fijn dat we je aandacht hebben... Pink Ribbon. Aandacht voor borstkanker. INVESTERINGEN Vooral bouw terughoudend Krimp in Duitsland kleiner dan verwacht Goudprijs stijgt naar hoogste niveau ooit Speeltje van Russische miljardair krijgt anti-raketinstallatie woensdag 7 oktober 2009 REYKJAVIK - Het is 'onacceptabel' dat Nederland financiële nood- steun aan IJsland blokkeert zolang de kwestie rond Icesave niet is op gelost. Dat zegt de IJslandse pre mier Johanna Sigurdardottir in de Financial Times. IJsland zit dringend verlegen om aanvullende steun van het Interna tionaal Monetair Fonds nadat het land vorig jaar in problemen kwam door de teloorgang van de bankensector. Onder druk van Ne derland en Groot-Brittannië is die hulp echter afhankelijk gemaakt van de afhandeling van de Icesa- ve-kwestie. Nederland en Groot-Brittannië leenden IJsland in 2008 vier miljard voor de scha deloosstelling van gedupeerde Ice- save-spaarders. IJsland wil de te rugbetaling afhankelijk maken van het herstel van de economie. Ne derland en Groot-Brittannië aan vaarden dat niet. MARKTBERICHT UIEN Zaaiuien uit de schuur: 7,25-8,50 euro, stem ming rustig; GRANEN, ZADEN, PEULVRUCHTEN (in euro per ton) Tarwe maal uit opslag collecterende handel: 100; tarwe voer uit opslag collecterende han del: 100; bruine bonen uit opslag collecteren de handel: 700; FOURAGE (in euro per ton) Weidehooi 1e kwaliteit uit de schuur: 80-90; roodzwenk 1e kwaliteit uit de schuur: 75-95; dijkhooi 1e kwaliteit uit de schuur: 70-80; rietzwenk 1e kwaliteit uit de schuur: 85-100; Engels raai 1e kwaliteit uit de schuur: 65-80; veldbeemd 1e kwaliteit uit de schuur: 75-95; tarwestro grote pakken uit de schuur: 50-57,50; tarwestro kleine pakken uit de schuur: 60-70; gerstestro gr. en kl. pakken uit de schuur: 50-55. Vind jij 25 veel geld voor een mooie bh? En voor het steunen van een goed doel zoals Pink Ribbon? 1 op de 8 vrouwen krijgt in haar leven borstkanker. Stichting Pink Ribbon wil dat aantal verminderen. Daar is geld voor nodig. Dus vragen we je voor 25 per jaar vriend(in) te worden of eenmalig een bij drage over te maken op rekening 1234 t.n.v. Stichting Pink Ribbon. Meer hebben we niet van je nodig. Ga naar www.pinkribbon.nl om vriend(in) te worden en meer te lezen over Pink Ribbon. aandacht voor borstkanker AMSTERDAM - Bedrijven zullen naar verwachting dit en volgend jaar respectievelijk 14 procent en 6,4 procent minder investeren. Dat stelt ING Economisch Bureau in zijn vooruitblik voor de Neder landse economie die gisteren is ge publiceerd. Vooral bouwondernemers zijn zeer terughoudend. Volgens ING zullen bouwonderne mers dit jaar en in 2010 de investe ringen in vaste activa, zoals gebou wen en machines, met 31 procent BERLIJN De Duitse economie zal dit jaar minder hard krimpen dan eerder werd verwacht Dat heeft een Duit se overheidswoordvoerder gisteren gezegd. De regering in Berlijn ging uit van een krimp van 6 procent Nieuwe berekeningen wijzen nu op een krimp van 4 tot 5 procent. terugbrengen. De industrie- en transportsector volgen op geringe afstand, de industriesector zou 27 procent minder uitgeven en de transportsector 23 procent. „Een teruggang ten opzichte van eerdere jaren betekent niet dat er niets meer geïnvesteerd wordt", constateert ING Economisch Bu reau. Volgend jaar zullen Nederlandse ondernemers naar verwachting al tijd nog ruim tachtig miljard euro uitgeven aan vaste activa. LONDEN De goudprijs steeg gisteren tot het hoogste niveau ooit. Voor een oun ce (31,1 gram) moest 1036,60 dollar worden neergeteld. Het vorige re cord lag op 1032,70 dollar voor een ounce en werd bereikt in maart vo rig jaar. De goudprijs maakte een spurt omhoog door een verdere waardedaling van de dollar. wordt de 170 meter lange schuit voorzien van een luxe welness-ruimte. Ook zou de Eclipse wor den uitgerust met een mini-onderzeeboot. foto Maurizio Gambarini/EPA HAMBURG - Het jacht Eclipse van de Russische sische tycoon is aan een opknapbeurt toe. Abra- miljardair Roman Abramovich wordt het droog- movich zou de Duitse werf opdracht hebben ge- dok in gemanoeuvreerd van scheepswerf Blohm geven een anti-raketinstallatie en een helikopter- Si Voss in Hamburg. Het luxe speeltje van de Rus- platform op de Eclipse te bouwen. Daarnaast

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13