Kapelle heeft heel wat te bieden kapelle 27 Siebe Kramer: 4 Kapelle heeft eigenlijk alles.' Foto: duofoto Te lang is Kapelle een door gangsgebied geweest. Op zich is dat niet zo verwonderlijk, want op het grondgebied van de gemeente liggen de Rijksweg A58, een spoorwegverbinding en het Kanaal door Zuid-Beveland. Bovendien grenst Kapelle zowel aan de Ooster- als de Westerschel- de. Maar de gemeente heeft haar ondernemers en inwoners veel meer te bieden dan alleen die goe de verbindingen. door Loes van der Hoeven KAPELLE - Burgemeester Siebe Kra mer: "Kapelle heeft een gunstig werk- en woonklimaat en voldoende mogelijkheden om te recreëren. De gemeente heeft eigenlijk alles, behal ve middelbaar onderwijs, een zieken huis, theater en een Rooms-katholie- ke kerk, maar die zijn op minder dan vijftien autominuten wel beschikbaar. Met de andere vier Bevelandse ge meenten Borsele, Goes, Noord-Beve lend en Reimerswaal hebben wij in 2000 het Bestuurlijk Platform De Be- velanden opgericht. Het samenwerkingsverband heeft een thematische regiovisie opgesteld, die het gewenste ruimtelijke ontwikke lingsbeeld op het vlak van wonen, Werken en recreëren verwoordt. Bin nen het thema 'werken' is Kapelle het centrum van de agribusiness. Aan het samenwerkingsverband geven wij steeds meer inhoud, onder meer door onze gezamenlijke presentaties op Zeelands belangrijkste beurzen. Wij juichen het dan ook toe dat 'De Beve- landen werkt!' op Contacta in slechts één jaar tijd van een stand is uitge groeid tot een paviljoen, een geza menlijke presentatie met circa dertig ondernemers uit de Bevelandse ge meenten." Bedrijvig Kapelle De omgeving van Kapelle behoort van oudsher tot het bekendste fruit teeltgebied in Zeeland. Terecht is dan ook gekozen voor de gemeentelijke slogan 'Bloesem van Zeeland'. Er zijn verder twee bedrijventerreinen, waar ondernemingen in de agribusiness de boventoon voeren: Smokkelhoek in Kapelle-Biezelinge, direct aan de A58 en Choorhoek in Wemeldinge aan het Kanaal door Zuid-Beveland. In de Willem-Annapolder is bovendien glastuinbouw gevestigd. "Onze centrale ligging in de Rijn-Schelde Delta ten opzichte van grote steden zoals Rotterdam, Ant werpen en Gent is voor diverse grote nationaal en internationaal opereren de ondernemingen reden geweest, zich op onze bedrijventerreinen te vestigen. Daaronder zijn ook (schone) bedrij ven die buiten de agribusiness vallen, maar voornamelijk wel voedsel gerela teerd zijn. Smokkelhoek is voor twee derde bezet en op Choorhoek is geen enkele kavel meer beschikbaar. Re den, waarom wij daar nog iets willen uitbreiden voor de lokale bedrijvig heid en uitplaatsing. Het kost veel tijd om nieuwe bedrijventerreinen te reali seren, maar wij beschikken wel over de mogelijkheden daartoe", vervolgt de burgeme.esfec. "Naast industriële bedrijvigheid beschikken de kernen Kapelle en Wemeldinge over een dus danig uitgebreid aanbod in detailhan del, dat de meeste benodigdheden bin nen de gemeentegrenzen verkrijgbaar zijn. Ondernemend Kapelle heeft zich ver enigd in twee ondernemersverenigin gen waarvan voornamelijk de midden stand lid is. Daarnaast heeft Bedrijven terrein Smokkelhoek een eigen onder nemersvereniging, de OVS. De bij eenkomsten daarvan worden vanuit de gemeente bijgewoond door wet houder Economische Zaken Giel-Jan Burger, die tevens projectwethouder Smokkelhoek is. Onze bedrijvencontactfunctionaris houdt zich onder meer bezig met het verlenen van vergunningen aan onder nemingen die zich op de bedrijventer reinen willen vestigen en het begelei den daarvan. Mede door zijn interven tie zijn onlangs nog de vergunningen voor twee nieuwkomers heel snel tot stand gekomen." Uitstekend woonklimaat Een van de doelstellingen van de ge meente is het realiseren van een uitste kend woonklimaat. Naast de goede in frastructuur en het uitgebreide winkel bestand trekken de roze-witte bloe sempracht en de uitgestrekte groene fruitboomgaarden mensen in alle leef tijdscategorieën naar het mooie Kapel le, dus niet alleen degenen die er ook werken. De gemeente richt zich op al le doelgroepen en is voor iedereen een veilig thuis. Sinds 2007 verstrekt zij aantrekkelijke Startersleningen aan jongeren tussen 18 en 35 jaar. Daar naast kent zij Koopgarant leningen. Die ontvangen kopers van huizen van woningbouwcorporaties bovenop de aantrekkelijke korting die zij al krij gen bip4^,.aankoop van. een dergelijke; woning. Voor gezinnen met jonge kinderen is Kapelle een eldorado, al les wat zij maar te wensen hebben, vinden zij binnen de eigen gemeente grenzen. Plan Zuidhoek is volop in aanbouw. In deze nieuwbouwwijk ten zuiden van Kapelle en grenzend aan Biezelinge worden tot 2020 circa 600 woningen in clusters gebouwd tussen boomgaarden, grote groenge bieden en waterpartijen, variërend van starterwoningen tot vrijstaande panden. In deze 'Jip en Jannekewijk' wordt binnenkort een bijzondere speeltuin geopend. Alle speeltoestel len staan beschreven in de populaire kinderboeken van Annie M.G. Schmidt, die in 1911 in Kapelle werd geboren. De Zuidhoek en Kapelle worden met elkaar verbonden door een fiets- en voetgangerstunneltje on der het spoor. Diverse bedrijven zijn vanuit de ker nen verplaatst naar de bedrijventerrei nen. De vrijgekomen ruimte benut de gemeente voor woningbouw. Zo komen er op de plaats van de voorma lige veiling van Kapelle een groot aan tal nieuwbouwwoningen. Publiekstrekkers Het toerisme is veelzijdig. Wemeldin ge is met zijn bungalowpark en cam pings gericht op verblijfsrecreatie. Er zijn een grote jachthaven, een strand je en talloze mogelijkheden tot vissen en sportduiken in de Oosterschelde Kapelle-Biezelinge en Schore trekken voornamelijk dagjesmensen, waaron der veel fietsers. "Het is ons streven, onze bekendste inwoonster veel na drukkelijker op de kaart te zetten, zo als dat in het buitenland al veel langer de gewoonte is. Binnenkort onthul len wij hier haar buste. Iedereen moet op den duur meteen de link leggen: Kapelle ?s Annie M.G. Schmidt!", be sluit burgemeester Kramer. www.kapelle.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 129