Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen loont mvo 26 Hout-Kunststof-Composiet Terrasplanken en Steigerdelen Kunststof recyclingproducten www.jmk-krabbendijke.nl Anne- Marie Mol: Duurzame ondernemers zijn ondernemers met ambitie.' Foto: duofoto Het besef dat Maatschappe lijk Verantwoord Onderne men, ofwel Duurzaam Onderne men toegevoerde waarde heeft, neemt de laatste jaren voortdu rend toe. Naast directe voordelen van het efficiënt omgaan met middelen, zorgt MVO voor een positieve publiciteit en verbeter de relaties met klanten, leveran ciers en overheid. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - Sinds de spraak makende films van Al Gore en Leo- nardi di Caprio moeten wij aan de slag! Maar hoe? Door maatschappelijk verantwoord te ondernemen. Bij MVO staan drie de 'P's' van profit, planet en people centraal. Het is erop gericht dat niet alleen gestreefd wordt naar winst (profit), maar dat ook reke ning wordt gehouden met de effecten op het milieu (planet) en dat er aan dacht is voor het menselijke aspect (people). Een goede balans tussen pe ople, planet en profit versterkt de po sitie van een onderneming en leidt tot betere resultaten, zowel voor de organisatie zelf als voor de samenle ving. Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen is een van de drie sub thema's van Contacta.nl 2009. Op het Thema Plaza staat op woensdag 14 oktober van 14.00 - 16.00 uur een team van deskundigen van de Provin cie Zeeland klaar om de plannen van ondernemers te bespreken en waar mogelijk, te ondersteunen. De rond het plein exposerende ondernemers die reeds maatschappelijk verant woord ondernemen, zetten door de ze adviezen extra luister bij met hun succesvolle praktijkvoorbeelden. Provincie Zeeland staat er vanzelfspre kend ook zelf met een stand, waarin zij haar projecten op het gebied van duurzaam ondernemen promoot. De focus is daarbij onder andere gericht op het cradle-to-cradle principe. Het brein achter dit principe, de Duitse chemicus Michael Braungart, ver spreidt hiermee wereldwijd de nood zaak dat de mensheid zich bewust moet worden van het feit dat het tijd is voor een andere manier van den ken. Het inzetten van duurzaamheid is daarbij het minimum. Prioriteit moet echter worden gegeven aan de kwaliteit van producten en aan het er voor zorg dragen dat productketens in kaart worden gebracht en ver lengd. De cradle-to-cradle begrippen 'onderdeel blijven van de biosfeer of technosfeer' klinken inmiddels menig ondernemer bekend in de oren. Ambitieus "Ondernemers die werken aan een duurzame onderneming, zijn onder nemers met ambitie", vertelt An- ne-Marie Mol, beleidsmedewerker MVO van de Provincie Zeeland. "Door middel van het aanbieden van cursussen, projecten, subsidies en part nerships houden wij die ambities van de Zeeuwse ondernemers die er écht voor gaan, hoog en belonen wij hen daarvoor, bijvoorbeeld op weg naai de prestigieuze onderscheiding het 'Ei van Columbus', tweejaarlijkse prijs van het ministerie van VROM en zeven andere ministeries." In januari 2008 is Provincie Zeeland gestart met het project Duurzaam gewoon doen! Daarin werkt zij sa men met de provincies Oost- en West-Vlaanderen. Die vruchtbare sa menwerking heeft op 27 maart van dat jaar geresulteerd in het grootse MVO Event in Zeelandhallen Goes. Het spektakel was mede ondersteund door sponsoren uit het Zeeuwse be drijfsleven, de Vlaamse ontwikkelings maatschappijen en het Ei van Colum bus. Met een goede mix van illustere Zeeuwen, toonaangevende Zeeuwse bedrijven en spraakmakende Zeeuw se projecten was een stevig gevuld programma samengesteld, waarbij na tuurlijk ook de rest van Nederland aan zijn trekken kwam. Vlaanderen le verde een aandeel met twee work shops 'best practices' van Vlaamse be drijven en twee lezingen door deskun digen van de universiteit van Gent. Ook hebben zij bussen ingezet om Vlaamse ondernemers naar Goes te brengen. In maart -2011 krijgt het- MVO Event een vervolg in Vlaande ren. Uiteraard gaat Provincie Zeeland dan bussen inzetten om hun onderne mers naar het Event te brengen. Vanzelfsprekend staat tijdens Contac- ta.nl ook een ontmoeting met Vlaam se ondernemers op het beursprogram ma van de Provincie Zeeland en wel op diezelfde 14e oktober waar zij van 16.00-1800 kunnen sparren met de Zeeuwse exposanten die al duurzaam ondernemen. Cursussen "Parallel aan het project Duurzaam gewoon doen! lopen de door ons geïnitieerde cursussen MVO, ofwel Duurzaam Ondernemen, voor Zeeuwse bedrijven. Die lopen van ok tober tot april en bestaan uit vier ses sies van elk vier uur waarin een groep ondernemers leert wat MVO is en hoe het toegepast-kan worden binnen hun bedrijf', vervolgt Anne-Marie Mol. "Voor de cursussen is grote be langstelling. Inmiddels hebben veel sessies plaatsgevonden in diverse Zeeuwse gemeenten. Voor de organi satoren vergemakkelijkt die grote be kendheid het werven van deelnemers aanzienlijk. Tholen gaat daarbij voor op. Daar hebben al drie groepen van elk 30 ondernemers de cursus met succes afgerond. Dat heeft onder meer geresulteerd in een samenwer king van ondernemers op het bedrij venterrein van Sint-Maartensdijk, waar zij gemeenschappelijk warmte uitwisselen en afval ophalen; parkbe heer maar dan georganiseerd door de participanten zelf. De besparing die deze samenwerking oplevert, schen ken zij aan een goed doel. Bezoek voor meer informatie: www. con facta ml/themapiaza HANDELSONDERNEMING Zuidweg 21a 4413NL Krabbendijke tel: 06 2305 3949 info@jmk-krabbendijke.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 128