goes Goes en de regio versterken elkaar Burgemeester Dick van der Zaag is evenals zijn andere vier Bevelandse collega's zeer con tent met de gezamenlijke presen tatie op Contacta.nl 2009 in de vorm van het Bevelandenpavil- joen. door Loes van der Hoeven GOES - "Ons gezamenlijke optreden met ondernemend De Bevelanden toont de bezoekers aan Contacta.nl dat wij face to face staan en niet met de ruggen tegen elkaar. Dat is goed voor zowel de ondernemers als de in woners van onze gemeenten. Het ge zamenlijke initiatief wordt door ons breed gedragen. Goes kan Goes niet zijn zonder de regio en omgekeerd evenmin. Als je tot elkaar 'veroor deeld' bent, bereik je meer met sa menwerken en elkaar aanvullen. Een grotere variatie op het gebied van werken, wonen en recreëren dan op de Bevelanden is immers nergens aan wezig. Daarom kunnen alle deelne mers aan het Bevelandenpaviljoen op timaal voordeel halen uit deze samen werking." Om Goes te blijven stimuleren, is het noodzakelijk dat de gemeente voort durend bedrijfsgrond kan aanbieden. Over drie tot vier jaar is de Poel II vol en zullen de gronden aan de over zijde van de Deltaweg tussen Hotel Goes en de A58, bouwrijp worden ge maakt voor bedrijfshuisvesting. Die kavels zijn al eigendom van de ge meente, maar worden aan agrariërs verpacht zolang ze niet direct noodza kelijk zijn. De toevoerwegen naar de bedrijven terreinen en binnenstad slibben regel matig dicht. Om Goes ook in de toe komst bereikbaar te houden, is een extra afslag op de A58 ter hoogte van de 's-Gravenpolderseweg belangrijk. De gemeente en provincie zijn daar over al een aantal jaar in gesprek met Rijkswaterstaat. Met doortrekken van de Nansenbaan van de Anthony Fok kerstraat tot aan de 's-Gravenpolderse weg in 2008, is de zuidelijke rond weg gecompleteerd. Daarmee is een eerste belangrijkste stap gezet om de doorstroming van het verkeer naar de dorpen in de Zak van Zuid-Beveland te bevorderen. Ook de komst van een aquaduct op de Ringbaan ter ver vanging van de Ringbrug en de aan passing van het spoortraject bij het sta tion staan hoog op het verlanglijstje van de gemeente. Deze aanpassingen zijn van groot belang voor de bevor dering van de verkeersdoorstroming binnen Goes. Cultuur Het Bleekveld waaraan theater de My the staat, wordt verbouwd tot Cul tuurplein. Daar komt een vijf verdie pingen hoge parkeergarage met een capaciteit van 500 auto's met daar om heen appartementen en er is ruimte voor huisvesting van cultuurinstellin gen en kunstenaars. Het bouwproject wordt rond de jaarwisseling 2009/2010 afgerond, daarna wordt het Cultuurhuis gebouwd. "Goes is een van de vier Zeeuwse Millenniumgemeenten. Zeeland is dus hard op weg om de eerste Neder landse Millenniumprovincie te wor den. Als Millenniumgemeente onder schrijven wij één van de doelen van het millenniumproject van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten: eerlijke wereldhandel", vervolgt de burgemeester. "Onze titel Fairtrade gemeente die wij samen met Gronin gen sinds 9 maart 2009 hebben, sluit daarop naadloos aan. Ook daarmee ge ven wij aan dat wij eerlijke handel een warm hart toedragen en er echt werk van maken richting onze onder nemers en inwoners. Wij promoten daarmee dus het wereldburgerschap! Dat doen wij ook met ons Afri- ka-jaar. Goes staat gedurende geheel 2009 in het teken van Afrika. De op zet van dit themajaar is om in 2009 voor alle inwoners activiteiten te (la ten) organiseren die op welke wijze dan ook iets te maken hebben met Afrika. Het zang en dansspektakel Ubuntu aan het Goese Meer, vertolkt door amateurs, was tot nu toe abso luut hoogtepunt met 15.000 bezoe kers verspreid over negen voorstellin gen. Momenteel zijn wij druk bezig, in de Ugandese stad Kamuli een afval- management project te implemente ren. Deze stad wil ook Millenniumge meente worden,- wij helpen hen daar bij. Binnenkort verzorg ik op uitnodi ging van het departement voor Ont wikkelingssamenwerking in Den Haag een lezing over de manier waar op wij dit onderwerp aanpakken." Contacta.nl Goes en Contacta.nl zijn onlosmake lijk met elkaar verbonden. Vertegen woordigers van Burgemeester en Wet houders zullen dan alle drie beursda- gen op het Bevelandenpaviljoen aan wezig zijn. Burgemeester Van der Zaag benadrukt het belang van de be- drijvenbeurs met klem, maar advi seert ondernemers vragen te stellen op het moment dat die er zijn en niet te wachten tot Contacta.nl. Iedereen kan overigens altijd contact opnemen met hemzelf of met de wethouders, zij krijgen direct gehoor en ant woord. Door het jaar heen zijn er diverse con tactmomenten met ondernemend Goes en de bewoners. "Dit jaar heb ben wij voor de tweede keer onze nieuwjaarsbijeenkomst gehouden in theater de Mythe op Nieuwjaarsdag zelf. Maar liefst 500 mensen hebben de receptie bezocht, iets wat de saam horigheid bijzonder bevordert. Daar mee hebben wij een nieuwe trend ge zet. Het contact met de beide onder nemersverenigingen OCG en OOG verloopt eveneens naar wens. For meel voeren wij tweemaal per jaar overleg, maar tussendoor weten wij elkaar ook te vinden. OOG, de mid denstandvereniging bevordert met verve de verkoop van fairtrade pro ducten, ook bij de grote supermarkt ketens. Beide ondernemersverenigin gen hebben zitting in de werkgroep Fairtrade en promoten de achterlig gende gedachte bij hun leden om een maximaal draagvlak te verkrijgen. Ten slotte hoop ik dat het overweldi gende succes van Contacta.nl in 2009 zal worden gecontinueerd", besluit Dick van der Zaag. Foto: duofoto Dick van der Zaag: 'Niet met de ruggen tegen elkaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 127