borsele 23 Veelzijdig Borsele heeft het! Jaap Gelok: 4 Gezamenlijke presentatie prima initiatief.' Foto: Als 'gemeente van contras ten', uiteenlopend van een Nationaal Landschap tot een be langrijk deel van Zeelands groot ste zeehavengebied, Het Sloe, le vert Borsele een belangrijke bij drage aan de veelzijdigheid van de Bevelanden. Burgemeester Jaap Gelok vindt de gezamenlijke presentatie van de vijf Bevelandse gemeenten op Contacta.nl dan ook een prima initiatief. door Loes van der Hoeven HEINKENSZAND - "Vorig jaar hebben wij ons als Bevelandse ge meenten op Contacta voor het eerst gezamenlijk gepresenteerd. Het suc ces daarvan hebben wij afgelopen maart geprolongeerd op de Wonin- gExpo Zeeland. Maar wat zijn de Be velandse gemeenten zonder hun be drijfsleven? Niet compleet! Vandaar dat wij ons vanaf Contacta.nl 2009 sa men met onze ondernemers gaan pre senteren op het Bevelandendenpavil- joen, een initiatief dat in korte tijd een breed draagvlak heeft verworven. Daarmee stralen wij immers pas echt kwaliteit uit!". Bedrijvigheid Borsele heeft een enthousiaste en am bitieuze ondernemersvereniging die haar bestaansrecht in vijfjaar tijd ruim schoots heeft bewezen. Ruim hon derd ondernemers behartigen actief hun gemeenschappelijke belangen, be vorderen op allerlei wijzen hun onder linge contacten en ondersteunen de promotionele activiteiten van de ge meente Borsele. Bedrijfscontactfunc- tionaris Martij n Priem van de gemeen te is met name voor die laatste doel stelling een belangrijke bruggenbou wer. Ter gelegenheid van het eerste lus trum heeft in juni jl. de Borselse On dernemers Prijs het levenslicht ge zien. Daarvoor konden alle 800 Bor selse ondernemingen zich kandidaat stellen. Uit de vele inzendingen zijn uiteindelijk drie bedrijven genomi neerd. Machinebouw- en Construc tiebedrijf VSS uit Heinkenszand is de uiteindelijke winnaar géworden van de BOP-bokaal en het bijbehorende kwaliteitslogo. "Van de bedrijventerreinen wordt in tensief gebruik gemaakt", vervolgt de burgemeester. "Het Sloegebied is na genoeg vol, er zijn nog diverse kavels waarop een optie rust. Op Bedrijven terrein Noordzak in Heinkenszand zijn ook nog slechts enkele kavels be schikbaar. Van leegstand op onze be drijventerreinen is mede dankzij de in spanningen van onze bedrijfscontact- functionaris geen sprake. Helaas heeft de Raad van State de ontwikkeling van het 30 hectare grote bedrijventer rein Sloepoort bij 's-Heerenhoek voorlopig in de ijskast gezet, omdat zij de bezwaren tegen de komst daar van van de Dorpsraad 's-Heerenhoek en de Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland voldoende gegrond achtte. Een bijzondere bedrijvigheid is het eerste grote cruiseschip dat in mei lag afgemeerd aan een van onze kades in het Sloegebied. Daarmee heeft Zee land een nieuwe trend ingezet. Mo menteel wordt druk geacquireerd, op dat meer grote rederijen onze provin cie in hun vaarschema gaan opne men." Energie In september zijn twee openbare in formatiebijeenkomsten georganiseerd in verband met de Startnotitie mi lieu-effectrapportage Tweede Kern centrale Borssele, die Delta Energy voornemens is te gaan bouwen en ex ploiteren op het grondgebied van Bor sele. Daarop kan nog tot en met 16 oktober worden gereageerd bij met ministerie van VROM. Maar Borsele doet meer dan alleen energie produceren. Ondernemers willen, samen met de gemeente, het gedurfde thema energie gebruiken om meer te kunnen profiteren van het toerisme. In Borsele kan de bezoe ker zijn energie ook kwijt: met skeele ren, fietsen en allerlei andere buiten sporten. Bovendien kan hij er energie opdoen. In niet één gemeente in Ne derland wordt zoveel fruit geprodu ceerd als in Borsele! Jaap Gelok juicht dit initiatief toe: "Het Nationaal Land schap is tot nu toe vooral iets van in stellingen geweest. Ondernemers voe gen daaraan iets waardevols toe. Knooppunt in het Nationaal Land schap wordt het Bezoekerscentrum van onze alom bekende Zeeuwse Schaapskudde in Heinkenszand. Dat wordt daartoe momenteel grondig verbouwd." Interactieve website Het Sloegebied kent veel trouwe be woners, diverse bedrijven zijn er al zo'n 35 jaar gevestigd en zijn intussen aan personeelsverfrissing toe. De in vulling van met name functies voor hoger opgeleiden verliep wat stroef. Reden voor de gemeente Borsele zich op een bijzondere, interactieve wijze in beeld te brengen bij poten tiële werknemers en bewoners. www.borseleheefthet.nl is een websi te die gemaakt is door de gebruikers en uitsluitend films bevat. Een drietal jonge gezinnen die de overstap van de Randstad maakten, vertellen er hun ervaringen met het wonen, wer ken en recreëren in een ruime, rusti ge en relatief veilige omgeving, onder nemers presenteren er hun vacatures op enzovoort. "Op het Bevelanden- plein promoten wij met dit parade paardje dat Borsele niet een gemeente is die met kranten is dichtgeplakt, maar juist heel wat te bieden heeft aan nieuwe bewoners en werkne- LofotO mers", aldus Jaap Gelok. Oostgaarde Borsele is een groeigemeente. Met veel enthousiasme is de flinke nieuw bouwwijk Oostgaarde ontvangen, die aan de oostzijde van 's Gravenpolder zal verrijzen. De wijk herbergt rond 2020 circa 95 nieuwe grondgebon den woningen in allerlei typen en prijsklassen, waarvan de eerste palen eind 2009 in de grond zullen gaan. De bedoeling is dat Oostgaarde zo veel mogelijk op zonne-energie draait, waarvoor de gemeente een aan trekkelijke subsidieregeling in het le ven heeft geroepen. "Ook deze ambi tieuze en innovatieve nieuwbouw wijk toont aan dat Borsele 'het' ge woon heeft", besluit de burgemees ter. www.borsele.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 125