EdisonPark Vlissingen: aangenaam wonen én werken Ondernemers zijn enthousiast over EdisonPark «infotorial elke donderdag van 15-17 uur 'rondje edisonpark' contacta 2009, stand n° 143 (op vlissingen boulevard) www.edisonpark.nl 22 LulEDil NIEUW! BINNENKORT IN VERKOOP: 4 KANAALVILLA'S (600 M3) DIRECT AAN HET WATER! INFORMEER NU! MAAK KENNIS MET PARK, NIEUWE ONTWIKKELINGEN ÉN KIJK BINNEN BIJ MODELWONINGEN BEDRIJVEN! Ja, ik ga niet op een industrieterrein wonen! Projectontwikkelaar Joep Verbraak lacht: Dat hoor ik vaker, dat mensen het idee hebben dat het EdisonPark een industrieterrein is. Ik zou zeggen: kom naar de open dag, iedere donderdag in oktober en november van 15.00 tot 17.00 uur. Of loop op een willekeurige dag door de wijk. Ervaar zelf hoe de mensen er wonen en werken. Verbraak: "Vind je het vervelend om de huidige bewoners aan te spreken? Dan kun je in de modelwoning een kijkje nemen. Ik durf te beweren dat nadien niemand meer zegt dat het om een industrieterrein gaat. Dat kan ook niet, want dergelijke bedrijven mogen zich er niet eens vestigen. De aankleding in de wijk moet nog komen. De woningen zijn prachtig en de wijk groeit. Dat geldt ook voor de natuur: bomen zijn gepland, huidige bewoners werken aan hun tuinen, maar begroeiing kost tijd, dat is nu eenmaal zo." Wonen en werken voor ondernemers met toekomstvisie Vraag je Verbraak wat er toch zo bijzonder is aan het EdisonPark, dan legt hij dat ge passioneerd uit: "Het is een woon- en werkplek tegelijk. De werkruimte is in de woning ingebouwd, maar zo dat men kan kiezen voor een strikte scheiding tussen werk en privé. De panden hebben een professionele uitstraling. Dat geeft een enorme impuls voor de ondernemers die er wonen, want dat leidt veelal tot ge wenste groei van het bedrijf. Daarnaast is er optimaal wooncomfort in een wijk met parkuitstraling. Een geweldige com binatie, toch?" Uitstekend gelegen in maritiem Vlissingen Op de vraag hoe het dan toch komt dat mensen denken dat het om een industrie terrein gaat, dwaalt Verbraak's blik af naar een foto op de muur in zijn kantoor. "Dat komt door de oude situatie. Het was in dustrieterrein, met het PZEM-gebouw als centraal punt. De schoorstenen zijn in 1990 neergehaald, maar blijven een bepa lend beeld voor veel mensen." Enkele ge bouwen staan er nog als getuigen van een industrieel verleden. Vervolgens wijst Ver braak naar de andere muur. "Kijk, hier zie je de presentatie van de huidige situatie. Ruime woningen, veel grond, uitbrei dingsmogelijkheden. En talloze voordelen voor het hele gezin, omdat de wijk zo lekker centraal ligt. Aan de ene kant de Vlissingse boulevard, aan de andere kant Middelburg. Erachter het dorpsleven van Oost-Souburg. En voor je ligt het Kanaal door Walcheren, met de levendigheid die daar bij past. Trein en snelweg om de hoek. Alles is er. Alles waar een onderne mer met een toekomstvisie van droomt." Vrijheid van wonen en werken aan het Kanaal door Walcheren in Vlissingen levendigheid." Wat haar vooral heeft verrast: het park trekt door de profes sionele uitstraling veel klanten. Jansma Dik gaat dan ook wederom uitbrei den! Gerlé Blaak, GLB Shipping: "Het is hier prachtig wonen en prettig werken. En niet duur." De deur staat wagenwijd open. Welkom. Dat voel je direct bij scheepvaart bedrijf GLB Shipping aan de Stroomweg in het Edisonpark. "Zolang het niet koud is, blijft de deur van het kantoordeel open", legt directeur Gerlé Blaak uit. Eenmaal binnen wordt het 'welkomsgevoel' versterkt door de sfeer in het kantoor. Er is goed nagedacht over kleur, licht en meubilair. "We hebben daar bewust in geïnvesteerd", beaamt Blaak, "maar de panden zijn uit zichzelf al representatief." Sommige mensen denken dat de woning, gezien de represen tatieve uitstraling, duur is. "Zij baseren dit op de kwaliteit die ze zien. Maar als ik dan vertel wat het pand heeft gekost, reageren ze verbaasd. Prachtig wonen en prettig werken hoeft niet duur te zijn." Blaaks echtgenote roept met fiets aan de hand door de deur dat ze de kinderen van school gaat halen. In het privédeel van het huis is de tafel gedekt.Vier bordjes. Vader, moeder, twee kinderen. Even een moment van samen zijn, midden op de dag. "In ons drukke ondernemersbestaan een luxe die we niet zouden hebben, wanneer het kantoor op een andere locatie gevestigd was." Peter Oey, Management Support Zeeland: "De fysieke scheiding door de aparte entrees is ideaal" 'Het werk datje doet, dat ben je zelf, dat is het motto van Peter Oey. Voor hem gaat dit zeker op. Oey straalt rust en betrouwbaarheid uit. Zijn kantoor: idem dito. Eerlijke materialen, eenvoud gecombineerd met comfort. "Het is nieuwbouw, dus over elk detail hebben we na kunnen denken. Lichtknopjes, deurkrukken, de vergadertafel, vloer, lampen, over alles is nagedacht, gespro ken en zijn keuzes gemaakt", legt Oey uit. Zijn woning ligt direct achter het kantoor. Een tussendeur scheidt privé en werk. "Als ondernemer maak je die scheiding niet. Het denkproces gaat altijd door. Soms kom je s avonds op de bank op ideeën, of s morgens vroeg. Maar fysiek wilden we het wel graag afscheiden. Het woonhuis bereik je via de zijkant van het pand, het kantoor via de voorkant." Oey is eigenaar van een wervingsbureau dat zich richt op mensen die in Zeeland willen wonen en werken. Zelf is hij enthousiast over de rust en ruimte die deze provincie te bieden heeft en laat zich nog regel matig verrassen door de schoonheid van het landschap. "Waarom ik voor het Edisonpark gekozen heb? Het is er ruimtelijk, licht en toegankelijk. Ideaal voor je welbevinden!" n Verkoopinformatie: Sinke Komejan Bedrijfsmakelaars Middelburg I Tel (0118) 620062 I www.sinke.nl Parkachtige omgeving Direct aan of vlakbij het water Villa's 850-1550 m3 Kavels 650-1500 m2 Veel keuzevrijheid Bij NS en snelweg A58 Volop bedrijvigheid en educatie in de directe omgeving DMARC j Tekst' JoyWrite l Beeld: Limit Fotografie De reeds gevestigde ondernemers op het EdisonPark in Vlissingen zijn onver deeld enthousiast. Grote gemeenschappelijke deler: passie voor ondernemen en gesteld op vrijheid. Emke Jansma, Schoonmaakbedrijf Jansma Dik: "Hier wonen is eigenlijk nog leuker dan de boulevard" Uitbreiding was nooit de bedoeling, het ging in eerste instantie om een leuke bijverdienste. Maar schoonmaakbedrijf Jansma Dik groeide uit haar jasje. Eigenaresse Emke Jansma vertelt: "In onze vorige woning was het kantoor een voormalige slaapkamer. Van lieverlee kwam er kantoorpersoneel bij en het werd te klein. Daarbij, je liep nooit ongedwongen door je eigen huis, het moest altijd opgeruimd zijn." Toen kwam het EdisonPark in beeld met als optie: beneden kantoor, boven wonen. Een mooie kans voor Jansma Dik. Toch vond ze het moeilijk om de stap te nemen van bestaande woonwijk naar dit park. "Eenmaal gesetteld wilde ik er niet meer weg. Er wonen alle maal jonge ondernemers, we hebben goed contact."Volgens Jansma is het er misschien wel leuker wonen dan op de boulevard! Zij doelt vooral op het zicht op het kanaal. Een verscheidenheid aan bootjes en schepen, zwemmers, roeiers, noem maar op. "Er is altijd iets te zien, ook langs het kanaal. Mensen die er hardlopen, hun hond uitlaten, wandelen, fietsen, skeeleren. Een prettige Eigen wensen zijn uiteraard mogelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 124