bevelanden Groene oase in de Zeeuwse Delta Henny van Kooten: 4 Zorg economische pijler.' Foto: duofoto Aan de drie economische pij lers van de gemeente Noord-Beveland voegt burge meester Van Kooten in één adem een vierde toe: zorg. Op het op één na kleinste eiland is zorg sinds enkele jaren onlosmakelijk verbonden met landbouw, recrea tie en toerisme. Op die wijze pro fileert de gemeente zich ook bin nen het Bestuurlijk Platform De Bevelanden. door Loes van der Hoeven WISSENKERKE - De reacties van uit de gemeente Noord-Beveland over de wijze waarop De Bevelanden zich presenteren op Contacta.nl zijn unaniem positief. Burgemeester Hen ny van Kooten: "Het was al bijzonder dat wij ons in 2008 als vijf gemeenten gezamenlijk presenteerden, dat wij dat nu samen met onze ondernemers doen op één paviljoen, is uniek. Zij zijn het immers die onze economi sche motor laat draaien. Op het Beve- landenpaviljoen op Contacta.nl maakt de bezoeker kennis met de enorme veelzijdigheid van De Beve landen. Als vijf gemeenten bouwen wij gezamenlijk aan het succes en aan de toekomst van Zeeland. Daarbij be houden wij alle onze eigen identiteit. Het Bevelandenpaviljoen is het resul taat van die intensieve samenwerking op het gebied van wonen, werken en recreëren. Het toont eens te meer dat je je krachten pas kunt vermenigvuldi gen als je bereid bent ze met elkaar te delen en dat doen wij vijven al sinds 2000 met succes." Groeiproces In Noord-Beveland zijn hoofdzake lijk kleine ondernemers gevestigd, die de stap naar Contacta.nl (nog) te groot vinden, met name in deze wat minder economisch gunstige tijd. De burgemeester beschouwt dat echter als een groeiproces. "In de voorberei ding naar onze deelname hebben wij veelvuldig contact gehad met onze ondernemers over de invulling daar van. Het resultaat laten wij aan een aantal van hen zien op woensdag 14 okto ber, als wij aansluitend aan het ge sprek dat wij die avond hebben met ondernemend Noord-Beveland, geza menlijk de Open Avond van het Be velandenpaviljoen bezoeken. Ook dan zullen zij er ongetwijfeld van zijn overtuigd dat je moet laten zien om gezien te worden. Om een optimaal resultaat te behalen van hun deelname aan Contacta.nl hebben wij voor diverse exposanten op ons paviljoen een beurstraining la ten verzorgen door Holland Training uit Kamperland. Vanzelfsprekend zal onze gemeentelij ke stand constant bezet zijn, daarnaast gebruiken wij dit netwerk event ook, door mede-exposanten op hun stand te bezoeken." Bedrijvig Noord-Beveland Nieuwe initiatieven en ideeën juicht de gemeente Noord-Beveland zeer toe. In overleg met de overige Beve- landse gemeenten biedt zij ontwikke lingsruimte voor bestaande bedrijven en volop mogelijkheden voor starters. Sinds 2004 wordt bedrijventerrein Cruijckelcreke in Wissenkerke gerea liseerd. Dat is primair bestemd voor lokale bedrijvigheid: minimaal 70% van de activiteiten moet gericht zijn op Noord-Beveland. De gemeente sti muleert er het concept 'duurzaam bouwen'. Bij toepassing van duurzaamheidvoor zieningen kan de ondernemer in aan merking komen voor korting op de basisgrondprijs. Ook milieuhinderlijke bedrijven die zich uit de kernen verplaatsen naar Cruijckelcreke, kunnen onder bepaal de voorwaarden worden gesteund. Er zijn nog enkele kavels beschikbaar. In 2010 start de kaveluitgifte van Rip II in Kamperland. Dat bedrijventer rein is uitsluitend bestemd voor 'scho ne' ondernemingen. Colijnsplaat is de vestigingsplaats van de aquacultuur. Voor andere waterge bonden bedrijvigheid is ruimte aan de Oostzeedijk in Kats. Het havengebied in Kamperland wordt getransformeerd tot een luxe jachthaven. De eigenaar van het daar gevestigde voormalige schrootbedrijf heeft in zijn opstallen in 2008 onder meer het Zeeuwse Planetarium en een horecagelegenheid geopend. Henny van Kooten: "De samenwer king met de vier ondernemersvereni gingen is constructief. Binnenkort wordt een convenant getekend waar in zij hun samenwerking continueren in een federatie. Daarin participeren tevens de Kamer van Koophandel, MKB-Zeeland en Rabobank Walcheren/Noord-Beveland. Onze coördinator toerisme Sandra Dekker begeleidt dit proces namens de ge meente. De doelstelling is onder meer, een be tere afstemming op het gebied van re gelingen en een groter draagvlak reali seren." Toerisme en zorg Noord-Beveland is groot geworden van de landbouw, toch heeft de toeris- tisch-recreatieve sector zich de afgelo pen jaren stevig verankerd in de sa menleving, niet op zijn minst vanwe ge de gunstige ligging ten opzichte van de Randstad, West-Brabant en België. Zorg gaat een steeds belangrijker plaats innemen binnen de gemeente, ook in combinatie met toerisme. Het nierdialysecentrum in Noordzee Resi dentie De Banjaard in Kamperland is daarvan een mooi voorbeeld. Bijzon der is ook Landgoed Rijckholt in Geersdijk, een particulier initiatief voor een verpleeghuis met aandacht voor dementie en Alzheimer. Het complex omvat een zorghotel, bed breakfast, restaurant, appartementen met zorg voor permanente bewoning en een internetbedrijf Binnenkort opent in Kortgene een heel ander zorgbedrijf zijn deuren. Het voormali ge internaat Vliethoeve is volledig ver bouwd tot een gesloten instelling voor jeugdzorg met als doel ontspoor de jongeren weer terug te brengen in de maatschappij. "Voor alle kernen hebben wij een toe komstvisie opgesteld. Uitgangspunt daarvan is dat elke kern zijn eigen identiteit behoudt. Binnen dat kader zal er in de komende tien jaar veel veranderen binnen onze gemeente. Dan zal onze groene oase stevig veran kerd zijn op haar vier economische pijlers: landbouw, recreatie toerisme en zorg", besluit de burgemeester.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 123