Stap over de grens zonder barrières grensoverschrijdend HQ Leen Verschraegen: 4 fact finding trip naar Zeeland'. Foto: Leen Verschraegen Nederland en Vlaanderen lig gen zo dicht bij elkaar, maar de afstand bij het grensover schrijdende zakendoen is voor veel ondernemers (nog) net iets te groot. Niet zelden laten zij daardoor waardevolle kansen lig gen, wat zonde en zeker niet no dig is. door Loes van der Hoeven GENT - Zoals elk jaar besteedt Con- tacta.nl veel aandacht aan het advise ren van Vlaamse en Nederlandse on dernemers over het op verantwoorde wijze grensoverschrijdend zaken doen. Tijdens de 2009 editie is 'Grensoverschrijdend Ondernemen' zelfs een van de subthema's van de meest succesvolle zakenbeurs van Zuidwest-Nederland. Hoewel Vlaanderen en Zeeland twee aparte gebieden zijn met een eigen identiteit, hoeft er wat NV Economi sche Impuls Zeeland betreft geen spra ke te zijn van een economische barriè re. De ontwikkelingsmaatschappij zorgt er namelijk door intensieve be geleiding, voor dat Vlaamse onderne mers de stap over de grens heel een voudig kunnen zetten. Dankzij de fi nanciële ondersteuning van de Provin cie Zeeland zijn de diensten Economi sche Impuls Zeeland bovendien gra tis. Voor Vlaamse en Nederlandse on dernemers die overwegen de stap over de grens te zetten is Zeelandhal len Goes op woensdag 14 oktober the place to be! Dan verlenen Econo mische Impuls Zeeland en verschillen de andere experts op het Thema Pla za op Contacta.nl 'strategisch advies op maat' over diverse onderwerpen die zijn gerelateerd aan het grensover schrijdend zakendoen tussen Zeeland en zijn zuiderburen. Namens Economische Impuls Zee land coördineert Leen Verschraegen het grensoverschrijdend ondernemen op Contacta.nl. Zij is inmiddels een bekend gezicht op Contacta.nl. Al ve le jaren stimuleert en coördineert de uit Gent afkomstige marketing com municatiespecialist de contacten tus sen Vlaamse en Nederlandse onderne mers die grensoverschrijdend willen gaan werken. Leen Verschraegen kent de verschil len tussen Vlamingen en Zeeuwen dan ook als geen ander. Reden voor Economisch Impuls Zeeland juist haar te vragen deze bijzondere ont moetingen op Contacta.nl te laten verzorgen en coördineren. Vanzelf sprekend heeft de ambitieuze en des kundige Vlaamse deze uitnodiging in dank aanvaard. Maatwerk Leen Verschraegen: "Inmiddels heb ben diverse ondernemers zich aange meld voor het gratis strategisch maat werkadvies. Om er zeker van te zijn, antwoord te krijgen op specifieke vragen over grensoverschrijdend zakendoen tus sen onze beide landen, adviseren wij ondernemers, zich tijdig in te schrij ven via leen.verschraegen@mcam.be. Hun vragen kunnen zij eveneens vooraf insturen naar dit e-mailadres. Wij zorgen er dan voor dat op 14 ok tober op het afgesproken tijdstip een expert aanwezig is op het Thema Pla za om hun vraag te beantwoorden. Het is ook mogelijk u op de beursdag zeifin te schrijven, maar vol=vol." Expertteam De volgende experts zullen op 14 ok tober de ondernemers adviseren: Economische Impuls Zeeland: bege leidt, adviseert en ondersteunt de Vlaamse ondernemer bij het oprich ten van een vestiging in Zeeland van af het strategisch advies tot en met bij voorbeeld het opzetten van gericht marktonderzoek en ondersteuning bij business development door doelge richt netwerken en incentives. Unizo: werkt via Grenswijzer cultuur verschillen tussen Vlaanderen en Zee land weg door gericht netwerken. Eures Scheldemond: richt zich op werkgevers en werkzoekenden bin nen Vlaanderen en Zeeland. KPMG Belgian-Holland desk ten slot te: verzorgt de fiscaliteit en juridische vormgeving voor MKB/KMO-ers bij grensoverschrijdend ondernemen. Fact finding trip "In samenwerking met het Consulaat Generaal voor Oost- en West-Vlaan deren en de Provincie Zeeland heb ben wij voor Vlaamse ondernemers op 14 oktober een 'fact finding trip' naar Zeeland georganiseerd", ver volgt Leen Verschraegen. "Op het (keuze) programma van die dag staan onder meer na de ontvangst op het Provinciehuis te Middelburg, waar Economische Impuls Zeeland en KPMG Belgium/Holland Desk pre sentaties verzorgen, bezoeken aan be drijventerreinen in de gemeenten Sluis, Terneuzen en Hulst en vanzelf sprekend een bezoek aan Contacta.nl. Diverse ondernemers hebben zich reeds aangemeld voor deze interessan te trip." "Vanzelfsprekend ontvangt en advi seert Economische Impuls Zeeland belangstellenden gedurende de gehele beurs over hun eigen disciplines op de stand. Ook nemen zij als onder deel van het Ondernemingshuis Zee land de festiviteiten op de eerste beursavond, 13 oktober van 19.00 - 21.00 uur, voor onze rekening. Dan organiseren zij samen met hun 'mede bewoners' Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland en Syntens op het Thema Plaza de netwerkborrel 'Ondernemen in zwaar weer'. Gedurende de gehele beurs liggen er op de stand van Economische Impuls Zeeland informatiepakketten gereed voor ondernemers bij wie de belang stelling is gewekt tot grensoverschrij dend ondernemen", besluit Leen Ver schraegen. Bezoek voor meer informatie: wwiv.contacta.nl/themaplaza

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 117