mm Zonne-energie en glasvezel bij DELTA De lat ligt bij ons hoog Charme en benadering exposanten Als enige Zeeuwse multi-utility onderneming kan DELTA natuur lijk niet op Contacta.nl ontbreken. Het bedrijf heeft Maatschap pelijk Verantwoord en Duurzaam Ondernemen hoog in het vaandel staan. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - Deze keer legt DELTA in haar presentatie het accent op twee producten die momenteel flink in de belangstelling staan bij on dernemers: zonnepanelen en glasve zeltoepassingen. Zonnepanelen De vraag naar zonnepanelen neemt hand over hand toe. Of men als on dernemer nu een statement wil ma ken op het gebied van duurzaam on dernemen of simpelweg energie wil besparen; ook in het bedrijfsleven komt er steeds meer vraag naar deze manier van energieopwekking. DEL TA speelt daar op in met een breed aanbod aan zonnepanelen: van stan daardpakketten tot maatwerkconfigu raties; bij DELTA bent u aan het juis te adres. Daarbij neemt DELTA al het werk voor u uit handen: van de subsidieaan vraag tot de installatie. DELTA ge bruikt voor haar zonnepanelen de ui terst efficiënte zonnecellen van Sol- land, een dochteronderneming van DELTA. Glasvezeltoepassingen Naast energie is internet van levensbe lang voor ondernemers. DEL- TA-dochter ZeelandNet Zakelijk biedt een scala aan mogelijkheden als het gaat om internet voor de zakelij ke markt. Binnen die portfolio is glasvezel hét breedbandalternatief voor onderne mers. Daarbij gaat het niet om het re guliere internet- en dataverkeer al leen. Om de onbegrensde mogelijkheden van glasvezel te illustreren presenteert ZeelandNet Zakelijk op Contacta.nl unieke beveiligingsconcepten in sa menwerking met 'dit is beveiligen', een gerenommeerde technische part ner in de beveiligingsmarkt. Overtuig uzelf van de mogelijkheden die glasvezel biedt voor kleine en gro te ondernemers en bezoek de stand van DELTA op de Contacta.nl. Zonnepanelen en glasvezeltoepassingen. Foto: DELTA Onderwijs en Paree BV zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Het elektrobedrijf uit 's-Heerenhoek leidt uitsluitend in samen werking met ROC Zeeland de eigen technici op tot jonge goede vak door Loes van der Hoeven 's-HEERENHOEK - "Voor het per soneel van Paree ligt de lat erg hoog. Gemotiveerde jongeren zijn hier al tijd welkom. Ons personeelsbestand wordt opgebouwd vanaf het leer ling-stadium. Veel vmbo-leerlingen zijn geïnteresseerd in ons vak, vaak 16-jarigen die niet langer voltijds naai school willen. Zij starten vaak met een (snuffel) stage en/of vakantie werk. Daarna volgt een traject, waar in zij, in dienst van Paree, bij het ROC een opleiding in de elektrotech niek volgen. Ook na afronding van de opleiding blijft scholing belangrijk. Onze medewerkers beseffen dat zij moeten blijven leren om goed in de ze, altijd in beweging zijnde branche te kunnen functioneren", aldus KAM-manager, opleidingscoördina tor en projectleider Jan Baaijens. Jong geleerd... "Met ROC Zeeland hebben wij een duurzame relatie opgebouwd. Daar naast maken onze leerlingen snel en goed kennis met de praktijk tijdens gezamenlijke projecten met andere Zeeuwse leden van Vrienden van Elektro (WE). Bij Paree werken ge middeld 17 BBL-leerlingen. De ge middelde leeftijd van onze 125 mede werkers is 35 jaar. Vergrijzing kennen wij niet, wel jonge mensen met veel ervaring. Momenteel werken 12 men sen aan een gecompliceerd project, waarvan de oudste 34 jaar is. Die druk kunnen zij aan. Jongens van 22 nemen bij ons al een leerling mee. Zij hebben het vak immers jong geleerd en beschikken dan al over voldoende ervaring. Verder zijn wij vanuit de WE deelnemer van de Beroepen- oriëntatie Techniek Zeeland voor 13- en 14-jarigen en organiseren wij bedrijfsexcursies met bijvoorbeeld het Calvijn College. Ikzelf verzorg gastles sen procesautomatisering bij ROC Zeeland. Geïnteresseerd? Vanzelfspre kend vindt u ons op Contacta.nl!" Veel Nederlanders bezoeken Gent, vaak voor meerdere dagen. Een verblijf in een van de drie Historical Hotels Ghent in het prachtige historische stadscen trum is daarvoor een perfecte uit valsbasis. door Loes van der Hoeven GENT - "Onze drie hotels, Ghent-River- Hotel****, Hotel de Flandre**** en Hotel Gravensteen*** behoren niet tot een hotelketen, maar zijn privé hotels met elk hun eigen authentieke karak ter en zeer moderne inrichting. Zij zijn alle gesitueerd in het centrum van Gent, op wandelafstand van de vele restaurants, winkelstraten en de culturele bezienswaardigheden. Bo vendien is het aan de Leie gesitueerde Ghent-River-Hotel, het enige hotel in Gent dat voor groepen per boot be reikbaar is", vertelt salesmanager Lu- crèce Beuselinck. "Zowel het leisure als het business segment zijn onze doelgroepen. Steeds vaker ontvangen wij zakelijke en privéboekingen via het internet, maar ook via speciale arrangementen in bladen zoals De Kampioen, Libelle en Flair. Tevens liggen onze folders in heel Nederland bij reisbureaus, eve nementencomplexen en op andere plaatsen waar veel mensen komen. Deelname aan Contacta.nl is bij uit stek geschikt om onze twee markten te benaderen. In drie dagen tijd ont moet je daar immers meer prospects dan anders een vele maanden. Die ge legenheid zullen wij optimaal benut ten. Wij presenteren er onze hotelka mers, vergaderfaciliteiten, ontspan ningsruimten, parkeerfaciliteiten en vanzelfsprekend onze prachtige, mo numentale binnenstad. Hoewel wij geen cursus 'grensover schrijdend ondernemen' hebben ge volgd, weten wij uit ervaring dat het zeer nuttig is, bekend te zijn met de wijze waarop je andere nationalitei ten moet benaderen. Wij begroeten u graag op Contacta.nl." Goede hotels in Gent. Foto: Historical Hotels Foto: duofoto Veel vmbo- leerlingen zijn geïnteresseerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 113