Contacta.nl 2009 gaat voor kwaliteit Advies bij KPN Waar bouwen begint hoofdthema uilH Bouwraadhuis nl Jeanet Menheere, de organisatior van Contacta. Foto: duofoto Van 13 tot en met 15 oktober staan de deuren van de Zee landhallen in Goes wagenwijd open voor Contacta.nl. Het be langrijkste zakelijke evenement van Zuidwest Nederland heeft een metamorfose ondergaan en is niet langer een presentatie van producten en diensten. Contac ta.nl 2009 is een ontmoetingsplat form waar Samenwerken Netwer ken centraal staat. door Loes van der Hoeven GOES - In deze economisch wat min dere tijden betekent stilstand méér dan alleen achteruitgang. Al bijna een jaar moeten elke week ondernemers hun deuren sluiten omdat zij het niet langer redden. De economische crisis biedt echter ook tal van nieuwe kan sen en uitdagingen. Die heeft de orga nisatie van Contacta.nl met beide han den aangegrepen, en met succes. De 23e editie onderscheidt zich van alle andere. Contacta.nl 2009 staat syno niem voor Kwaliteit! Projectmanager Jeanet Menheere: "Al jaren promoten wij Contacta als hét ontmoetingsplatform van Zuid west-Nederland. Het evenement heeft door de jaren heen een stevige positie in ondernemend Zuidwest Ne derland verworven. Dat succes mocht onder geen enkele voorwaarde in de neerwaartse spiraal van de economi sche crisis terechtkomen. Na de beurs van vorig jaar hebben wij geconclu deerd dat Contacta moest vernieu wen om ook in mindere tijden succes vol te kunnen zijn. De belangrijkste tooi daarvoor hadden wij immers in handen: een goed en wijdverspreid imago. Vanuit die solide basis zijn wij ons gaan focussen op verbetering van de kwaliteit, maar ook op andere za ken, zoals het verbreden van onze doelgroepen. Eerder dit jaar is Zee landhallen Goes een nieuwe koers gaan varen, die heeft geresulteerd in een organisatie die regionale partners hips wil aangaan met regionale klan ten. Om het optimale resultaat uit Contacta te kunnen behalen, was ex terne input onontbeerlijk. Allereerst hebben wij de beurs geëva lueerd aan de hand van de enquête die wij altijd houden onder de bezoe kers en standhouders. Vervolgens heb ben wij de pleincoördinatoren geraad pleegd en aansluitend hebben wij een platform rondom Contacta gevormd met onze stakeholders, het bedrijfsle ven, onderwijs en de overheid. Tij dens een aantal platformsessies heb ben wij een inventarisatie gemaakt van wat zij noodzakelijk vonden om de kwaliteit van de beurs op een ho ger niveau te kunnen brengen. Dat heeft geresulteerd in een voorstel dat wij aan onze stakeholders hebben ge presenteerd en na hun akkoord heb ben uitgevoerd." Samenwerken Netwerken Het nieuwe concept omvat onder meer een eigentijdse maar herkenbare naam, Contacta.nl en een aanspreken de en krachtige huisstijl die in al onze reclame-uitingen terugkomt, de man met de laptoptas die zich ontspant in het Zeeuwse landschap. Het platform heeft tevens geadviseerd dat de beurs gethematiseerd zou moeten worden en unaniem is gekozen voor het uitda gende thema 'Samenwerken Netwer ken'. Daarmee kunnen de kansen die de economische crisis biedt, optimaal worden benut. Aan het hoofdthema zijn drie subthema's verbonden: On derwijs 8c Ondernemen, Grensover schrijdend Ondernemen en Maat schappelijk Verantwoord Onderne men. Zij zijn uitgewerkt op het cen traal op de beursvloer gelegen 120 m2 grote Thema Plaza met daar om heen de presentaties van ondernemers die de thema's in de praktijk brengen. Ten slotte is besloten parallel aan de beurs een groots symposium te organi seren. Thema Plaza Jeanet Menheere: "Als organisatie zijn wij er trots op dat een groot aan tal partijen al die initiatieven van het platform verder heeft uitgewerkt. Dat heeft geresulteerd in een echte kwali- teitsbeurs. Het Thema Plaza zal daar in een grote rol spelen. Daar mogen wij op 14 oktober twee autoriteiten op het gebied van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen ontvan gen, Herman Wijffels en Ruud Koornstra. Herman Wijffels is sinds april 2009 covoorzitter van Worldconnectors, een Nederlandse denktank die zich in zet voor een duurzame, vreedzame en rechtvaardige wereld. Voormalig tv-producent Ruud Koornstra maak te in 2001 de overstap naar de wereld van duurzame innovaties en is be kend als marktleider op het gebied van ledverlichting. Er zal tijdens het bezoek van de beide heren aan Con tacta.nl 2009 en het Thema Plaza een persconferentie georganiseerd wor den. Hun bezoek aan Zeelandhallen Goes zullen de beide heren afsluiten met een biologische maaltijd in het beursrestaurant. Daarna verplaatst het gezelschap zich naar Schouwburg 'De Mythe' in Goes, waar onze partner Provincie Zeeland het symposium 'Sterker en duurzamer Zeeland' heeft georganiseerd. Op het Thema Plaza staan gedurende de gehele beurs de drie subthema's Onderwijs Ondernemen, Grens overschrijdend Ondernemen en Maat schappelijk Verantwoord Onderne men centraal. Het programma op het Thema Plaza wordt verzorgd door de Kamer van Koophandel Zuid- west-Nederland, Syntens, Economi sche Impuls Zeeland, ROC Zeeland en de Provincie Zeeland. Er worden Het Goese KPN Business Center is al ruim 20 jaar ge vestigd aan het goed bereikbare industrieterrein de Poel. Sinds een jaar zit het Center in het nieu we pand aan de Albert Plesman- weg. Het Goese team bestaat, naast de tech nische dienst, uit enthousiaste en pro fessionele adviseurs. Dit jaar staat het Business Center ook weer op de Con tacta. "We mogen het MKB uit West Brabant en geheel Zeeland, tot onze klandizie rekenen. Deze groep weet het bedrijfspand dan ook goed te vin den", vertelt manager Michel van Til- borg. "Wij bieden de zakelijke klant advies op maat, waardoor kostenbe- zoveel mogelijk links gelegd naar de standhouders in de vorm van onder meer interactieve presentaties, inter views en speed dates. Als Zeelandhallen Goes leveren wij daaraan ook een bijzondere bijdrage in de vorm van een prijs die wij be schikbaar stellen aan de meest innova tieve exposant op het gebied van Maatschappelijk Verantwoord Onder nemen. Deze prijs zal op 14 oktober tijdens het MVO programma uitge reikt worden op het Thema Plaza." Voor meer infomatie: www.contac ta.nl/themaplaza Pleinen Gezamenlijke presentaties in de vorm van pleinen leveren al jaren een be langrijke bijdrage aan Contacta.nl. Dit jaar presenteert een tweetal expo santen zich met hun relaties op een plein: het ISV Techniekplein en het LMG plein. Bovendien presenteren de vijf Bevelandse gemeenten zich voor het eerst als het Bevelandenpavil- joen. De organisatie is eveneens ver heugd, weer talloze exposanten van buiten Zeeland te mogen begroeten. Het beursrestaurant heeft zijn seivice dit jaar eveneens uitgebreid en zal hiermee optimaal kunnen inspelen op de wensen van standhouder en klant. Mediapartner "Wij zijn heel blij dat de Onderne mer wederom onze officiële media partner is. In zes jaar tijd is onze hech te en constructieve samenwerking niet meer weg te denken uit Contac ta. nl. De beurs biedt 245 exposanten, verspreid over twee beurshallen. Ook dit jaar verwachten wij 10.000 - 15.000 bezoekers uit Zeeland, Zuid-Holland, West-Brabant en Vlaanderen te mogen ontvangen, waarvan velen op persoonlijke uitno diging van de standhouders. Burge meester Dick van der Zaag van Goes zal op 13 oktober op het Thema Pla za de officiële opening verrichten van Contacta.nl 2009", besluit Jeanet Menheere. Voor meer informatie: www.contacta.nl Zeelandhallen Goes Da Vinciplein 1 4462 GX Goes Openingstijden 13 oktober van 18.00 - 22.00 uur 14 en 15 oktober van 14.00 - 22.00 uur sparing en efficiency gerealiseerd kun nen worden. Iets wat in de huidige economische crisis een uitkomst biedt." "De zakelijke klant kan bij KPN Business Center terecht voor het complete pakket van mobiel bel len, mobiele internetkaarten voor lap tops, vaste telefoonlijnen op de werk plek en zakelijk internet inclusief soft ware producten en allerlei veiligheids pakketten. Service voeren wij hoog in het vaandel", vertelt Van Tilborg. "Wil een bedrijf bijvoorbeeld een nieuwe telefooncentrale of uitbrei ding daarvan, dan gaat een specialist (kosteloos) binnen twee werkdagen bij de klant langs voor een goed ad vies. Al met al blijkt dat onze klanten zeer tevreden zijn met dit concept." waar bouwen begint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 109