Goede woonomgeving lokt personeel materials special products hulst - - Wie over het Zeeuws- Vlaamse plein op de Con- tacta struint, heeft grote kans de Hulster burgervader tegen het lijf te lopen. Jan-Frans Mulder vindt de Contacta namelijk juist een van de belangrijke beurzen en is vast van plan om de Contacta te bezoeken. "Je moet je als ge meente regelmatig presenteren richting het bedrijfsleven als het gaat om economische ontwikke lingen. Beurzen zijn daarbij altijd belangrijk, vooral ook binnen je eigen regio." door Den nis Rijsbergen HULST - Net als zijn Zeeuws-Vlaam se collega's Jaap Sala van Sluis en Jan Lonink van Terneuzen, gelooft Mul der in de kracht van de Zeeuws-Vlaamse regio. Samen zijn we sterk is het motto. En dus vindt Mulder het vanzelfsprekend dat de drie gemeenten uit het zuiden van Zeeland zich samen presenteren op de Contacta. "We stralen een een heid uit. En dat is nodig. Dat doen we op de Contacta, dat doen we in de campagne 'Uw Nieuwe Toe komst', maar vergeet niet dat we dat al jaren doen." Volgens Mulder vul len de drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten elkaar op het gebied van wonen en werken goed aan. "Je kunt bijvoor beeld in Terneuzen werken, maar in Hulst wonen." De link wonen en werken is dan ook sterk, vindt de Hulster burgemeester. Vandaar dat Hulst zich niet alleen aan het bedrijfsleven wil presenteren als een gemeente met een goed onderne mersklimaat. Hulst wil zich ook na drukkelijk promoten als woon- en leefgemeente. Mulder heeft dan ook een kort en bondig antwoord klaar als hem wordt gevraagd wat Hulst nu zo aantrekkelijk maakt. "In Hulst vieren we het leven." Perkpolder Mulder hoopt dat het netwerken op de Contacta weer zijn vruchten af werpt. "De bedrijven zijn enthousiast over de Contacta. Dat netwerken iets oplevert, blijkt wel uit het feit dat de bedrijven er telkens weer staan. Ze wegen de kosten tegen de baten af en komen blijkbaar tot de conclusie dat een beurs als de Contacta iets ople vert. Binnen Zeeuws-Vlaanderen zelf netwerken we overigens al veel. Zo hebben we de bedrijvendag waar be drijven gastheer zijn. Dat levert zo nu en dan wel iets op in de sfeer van toe levering. Wat wij op de Contacta wil len laten zien, is dat Hulst iets voor het bedrijfsleven kan betekenen en dat het bedrijfsleven iets voor Hulst kan betekenen." Bedrijven en ondernemers zijn im mers meer dan welkom in zijn ge pas - Burgemeester Jan-Frans Mulder. meente. "We hebben nog een be hoorlijke voorraad aan industriële grond." En voor eventuele nieuwe werknemers is volgens Mulder ook volop ruimte. De woningmarkt ziet verre van op slot. "Bovendien wor den nog enkele belangrijke nieuw bouwprojecten gerealiseerd", zegt Mulder. Perkpolder Plan Perkpolder is een van die projec ten. Na het wegvallen van de veerver- binding Kruiningen-Perkpolder in 2003 is het proces begonnen om het gebied opnieuw te ontwikkelen. Om de leefbaarheid in het noordelijk deel van dit gebied voor de toekomst te waarborgen, willen de gemeente Hulst en de provincie Zeeland de plaatselijke economische dynamiek sti muleren. Ontwikkeling van nieuwe functies moet deze impuls geven. Het oude veerplein wordt opgehoogd tot dijk— hoogte en komt als een bastion in het landschap te liggen. Op dit nieuwe Hart van Perkpolder worden onder meer maximaal 250 woningen en een hotel met wellnesscentrum gereali seerd. De voormalige veerhaven wordt omgevormd tot een jachtha ven met 350 tot 500 ligplaatsen en bij behorende voorzieningen. De be staande woningen op het havenplein worden ingepast. Verder komen bij Perkpolder 200 deeltijdwoningen, een golfbaan en een waterrijk recrea tiegebied. In 2012 begint de bouw van de eerste tweehonderd wonin gen. Bierkaai "Een andere belangrijke ontwikke ling is de Nieuwe Bierkaai in de bin nenstad van Hulst", stelt Mulder. Een gedeelte van het 's Gravenhofplein wordt dan bebouwd. Het plan ver sterkt de winkelfunctie, verbetert de aantrekkelijkheid voor de toerist en vergroot het aanbod en de diversiteit aan woningen in de binnenstad. Met de realisatie van het project wil de ge meente de mix van wonen, werken Foto: gemeente Hulst en recreëren in de Hulster binnenstad optimaliseren. In oktober begint de sloop van bebouwing in voorberei ding op de realisatie van het project. Al die mooie woningbouwprojecten zijn belangrijk voor Hulst. Wie werk biedt, moet ook wonen kunnen bie den. En andersom: wie een mooie en leefbare woonomgeving creëert, lokt wellicht gekwalificeerd personeel naar Hulst en dus Zeeuws-Vlaande ren. "Want dat is toch wel een speer punt, bijvoorbeeld ook in de campag ne Uw Nieuwe Toekomst. We heb ben hard gekwalificeerd personeel no dig. En die proberen we landelijk te werven en met de Contacta ook in de regio." pekaar plastics bv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 106