Ondernemer onderwijst WW 9 DRV onderwijs column al" I PreSoft ng F Valt u zich geen buil aan een zieke werknemer 10- - a. ROC Zeeland is is allang geen school meer waar je leen een vak leert. Het is een mo derne fullservice onderwijsonder- neming geworden, die jonge men sen op mbo-niveau opleidt tot de werknemers en ondernemers van de toekomst. door Loes van der Hoeven VLISSINGEN -Op het Thema Plaza tijdens Contacta.nl laat ROC Zee land aan de hand van inspirerende projecten zien wat dit betekent. In het kader van het subthema Onder wijs en Ondernemen verzorgt ROC Zeeland, in samenwerking met een aantal maatschappelijke partners, op woensdagavond 14 oktober en don derdag 15 oktober het programma op het Thema Plaza. Het Thema Plaza staat op woensdaga vond 14 oktober in het teken van het Zeeuwse Jaar van de Fiets. In 2010 doen zowel de Giro d' Italia als de Tour de France Zeeland aan. Een prachtige aanleiding om initiatieven met betrekking tot Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen te ontwik kelen. Samen met initiatiefnemer COS Zeeland wordt daarom tijdens Contacta het fietsproject "Fietsen Scoort" in de schijnwerpers gezet. Deelnemers aan het programma erva ren dat ze al fietsend goed bezig zijn voor hun gezondheid, het milieu en hun leefomgeving. Vertegenwoordi gers van bedrijven laten op de Rabo Tacx Fiets Simulator in wedstrijdver band zien wat ze in hun mars hebben. Bezoekers kunnen hun kennis over de ins and outs van het fietsen testen in een quiz. De winnaars ontvangen een prijs die aansluit bij het thema van deze avond. Op donderdagmiddag 15 oktober Miep Bont: 'Ontplooiingskansen studenten bevorderen.' Foto: duofoto wordt het thema Onderwijs en On dernemen uitgelicht. Drie mini-on dernemingen, gerund door studenten van ROC Zeeland, presenteren zich en bieden bezoekers de mogelijkheid om aandelen te verwerven. Voor een bescheiden investering van 15,00 per aandeel kunnen zij zichzelf aan deelhouder noemen en wellicht de len in de toekomstige groei van deze initiatieven. Wilt u liever niet investe ren, maar bent u op zoek naar een tij delijke versterking van uw team, dan heeft u op donderdagmiddag de mo gelijkheid om kennis te maken met een aantal potentiële stagiaires. In kor te speeddating sessies kunt u een eer ste inschatting maken of u de perfecte kandidaat kunt vinden die tussen ja nuari en juni 2010 uw organisatie komt versterken. Ondernemen houdt niet op bij de geografische en so ciaal-economische grenzen van onze vertrouwde wereld. De jonge men sen die door Stichting Passaat worden uitgezonden ondersteunen kleinschali ge onderwijsprojecten in ontwikke- Ov.W'er' Websites Webapplicaties Content Management P Webshop P ERP software 3 Maatwerk software l Database ontwikkeling l Management Informatie 3 Online nieuwsbrief s Zoekmachine optimalisatie PreSoft Information Systems B.V. Internet Intranet Software Advies CD 0113-222800 www.presoft.nl lingslanden, vanuit de overtuiging dat onderwijs een cruciale factor is voor het ontwikkelen van een duurzaam toekomstperspectief. Op het Thema Plaza kunt u onder meer aan de hand van een korte film en gesprekken met betrokkenen kennismaken met het werk van de stichting. Op donderdagavond 15 oktober orga niseert ROC Zeeland onder het mot to "Geef je loopbaan handen en voe ten" een debat over de jeugdwerk loosheid, die als gevolg van de econo mische crisis dreigt toe te nemen. Stu denten, ondernemers en vertegen woordigers van (seini)overheid en on derwijs gaan met elkaar in gesprek over het Regionaal Strategisch Plan Jeugdwerkloosheid Zeeland. Onder leiding van Nico Out worden de kan sen en mogelijkheden van jongeren op een goede (vervolg)opleiding én werk verkend en wordt het plan op z'n merites beoordeeld. Een actief en afwisselend programma dus, op de woensdagavond en donder dag op het Thema Plaza. Drijvende kracht achter de organisatie is Miep Bont, PR- en Communicatieadviseur van ROC Zeeland, die ondanks het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nog altijd op volle kracht mee draait in de onderwijsorganisatie. Het is haar ambitie om op het Thema Pla za in samenwerking met partners zo als COS Zeeland, Provincie Zeeland, gemeenten en Regionaal Meldpunt Zeeland een aantrekkelijk en geva rieerd programma aan te bieden, dat laat zien hoe in onze regio het thema Onderwijs en Ondernemen wordt in gevuld. Een programma bovendien waarin studenten actief participeren. "Studenten gaan een uitdrukkelijke rol spelen in het beursprogramma. Daarmee doen zij direct praktijkerva ring op, en kunnen zij laten zien wat ze in huis hebben", aldus Miep Bont. Daarbij wordt ook aandacht besteed aan ROC Zeeland studenten die bo vengemiddeld presteren, zoals MBO-Uitblinker en Vakkanjer Bob Kramer, die begin september in Cal gary brons haalde bij het wereldkam pioenschap CADD-tekenen. De samenwerkingsprojecten die op Contacta voor het voetlicht worden gebracht, zijn illustratief voor de stra tegische ontwikkeling die ROC Zee land heeft ingezet. Als grootste onderwijsinstelling in Zeeland en als schakel tussen het vm- bo enerzijds en de arbeidsmarkt voor mbo-gediplomeerden en het hbo an derzijds, vervult ROC Zeeland een economische en maatschappelijke spilfunctie in de regio. mr. Anja Zandee-Dingemanse is fiscalist en als partner verbonden aan DRV Accountants en Belastingadviseurs, vestiging DRV Middelburg a.zandee@drv.nl Een zieke werknemer heeft recht op uw aandacht en zorg. Dat is bij wet ge regeld. Het UWV houdt streng toezicht en legt boetes op. Als u zich aan de spelregels houdt, dan wordt het re-integratiedossier geen hoofdpijndossier. Ook niet voor uw werknemer. Tenzij die zich niets aantrekt van uw goede zorgen. De Wet Verbetering Poortwachter is bedoeld om langdurig ziekteverzuim terug te dringen. De wet verplicht werkgever en werknemer om afspraken te maken, die ervoor zorgen dat een werknemer weer zo snel mogelijk aan het werk kan. Voor die afspraken zijn 'spelregels' en termijnen vastgelegd. In de praktijk blijkt dat werkgevers soms slordig omspringen met die spelregels. En daarmee een financiële tegenvaller creëren die voorkomen had kunnen wor den. Daarom nog één keer de spelregels op een rij: Vanaf de 4de week: re-integratiedossier In het re-integratiedossier legt u alles op papier vast dat met de ziekte en de re-integratie van de werknemer te maken heeft. Aan de hand van dit dossier toetst het UWV of u aan al uw inspanningsverplichtingen hebt voldaan. Voor de 6de ziekteweek: probleemanalyse In de probleemanalyse beschrijft de bedrijfsarts de situatie van de zieke werk nemer: waarom deze niet of minder kan werken, wanneer hij zijn (of aange past) werk kan hervatten en welke beperkingen hij daarbij heeft. Voor de 8ste ziekteweek: plan van aanpak Het Plan van Aanpak is een document van werkgever én werknemer, dat be schrijft op welke wijze en binnen welke termijnen de werknemer zijn werk gaat hervatten. Het is belangrijk dat u de voortgang van de re-integratie samen regelmatig bespreekt én vastlegt in het Plan van Aanpak. Voor de 42ste ziekteweek: melden bij UWV Als de werknemer langdurig ziek is moet dit worden doorgegeven aan het UWV. Dit dient uiterlijk op de eerste werkdag nadat de werknemer 42 weken ziek is te gebeuren. Bent u te laat, dan kan een boete volgen van maximaal €455. Voor afloop 1ste jaar: evaluatie Vóór afloop van het eerste ziektejaar is de werkgever verplicht om samen met de werknemer de stappen te evalueren die in het eerste ziektejaar zijn gezet om de re-integratie te bevorderen. Ook die evaluatie hoort in het re-integra- tiedossier. Verzuim en boete werkgever Het niet naleven van bovenstaande spelregels kan voor de werkgever een boete opleveren van maximaal 52 weken loondoorbetaling! Als de werknemer niet meewerkt Als de werknemer niet meewerkt aan zijn re-integratie of de genezing belem mert, mag zijn loon worden ingehouden. Ook bij weigering van passende ar beid heeft de werknemer geen recht op loondoorbetaling. Een werknemer kan tijdens ziekte in principe niet worden ontslagen vanwege arbeidsonge schiktheid, tenzij deze niet voldoende meewerkt aan herstel en terugkeer. En dat zou kunnen blijken uit het re-integratiedossier. De praktijk De naleving van de spelregels is voor veel werkgevers lastig. Het bijhouden van termijnen, het voeren van moeilijke gesprekken, het goed op papier zet ten van afspraken of sancties is immers geen dagelijkse taak. Een goed sys teem voor verzuimregistratie kan helpen. Een goede adviseur die u helpt met gesprekken en documenten ook. DRV Accountants en Belastingadviseurs heeft gespecialiseerde personeel- en salarisadviseurs in dienst die ondernemers helpen bij het uitvoeren van een actief verzuimbeleid. ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS DRV Accountants en Belastingadviseurs is met een team van ruim 400 medewerkers en 10 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 105