Koppeling van techniek Zeeuwse wint MVO-Trofee De Column O O U <2 Contacta 02 pas begonnen fl Marlijn Boone: Voordeel is dat ik al een behoorlijk netwerk heb opgebouwd. Martijn Boone verruilde recentelijk zijn veilige loondienstsituatie bij Hydrauvision in Schoondijke voor zijn eigen bedrijf Draftee, gevestigd op industrieterrein Arnestein in Middelburg. Het is een technische onderneming die een grote toegevoegde waarde voor verschillende markten beoogt. De kers verse organisatie voorziet in innovatieve technische antwoorden op specialistische vragen met betrekking tot machines en installaties. Martijn studeerde mechatronica, een combinatie van werktuigbouw en elektro techniek, aan de HZ in Vlissingen en deed vervolgens in zes jaar tijd veel technische ervaring op b ij zijn voormalige werkgever. door Henk van de Voorde 13e jonge ondernemer heeft de nodi ge expertise opgebouwd op het ge bied van werktuigbouwkunde, aan- drijftechniek, meet- en regeltechniek, elektrotechniek, hydrauliek, pneuma tiek en mechatronica. In het ruime kantoor van Draftee zijn met oog op groei zes engineeringswerkplaatsen ge creëerd. ,,Het is nu nog een 'one-man-show', maar binnen een jaar zal ik enkele medewerkers aanne men. Voordeel is dat ik al een behoor lijk netwerk heb opgebouwd. Hy drauvision is een mooi bedrijf dat snel gegroeid is en waar ik een goede all round functie had als projectengin- eer: veelzijdig werk omdat vaak zelf standig functionerende apparaten wor den gebouwd. Deze bestaan veelal uit een mechanische constructie met hy draulische aandrijving en bestuurd door elektronica. Het is dus veel meer dan alleen werktuigbouw. Een projectengineer houdt zich bezig met het ontwerpen van de installatie, be waken van het projectbudget en het aansturen van constructeurs. Deson danks heb ik steeds de ambitie gehad om te ondernemen en om mensen aan te sturen. Het is een kick om de eindverantwoordelijkheid te hebben. Ik heb met pijn in het hart afscheid genomen van Hydrauvision); de ver standhouding is gelukkig goed geble ven." Martijn Boone opereert vanuit hetzelfde pand als Paneelbouw Mid delburg dat anno 2009 het tienjarig bestaan viert. Beide bedrijven zijn communicerende vaten. „We zijn nauw verbonden aan elkaar; samen bundelen we de krachten richting de markt. Voordeel daarbij is dat we over en weer connecties hebben. Je ontkomt niet meer aan koppeling van elektrotechniek en mechanica. Paneel- bouw Middelburg bouwt besturings panelen voor machines en installaties. Wij zijn een bedrijf dat de machine en installaties ontwerpt en bouwt en de software in de besturingen kan aan brengen. Met alle disciplines onder één dak versterken we onze marktpo sitie", verklaart Martijn. Mede door het strategische partnership heeft hij alle vertrouwen in de toekomst. „On ze kracht is oplossingsgerichtheid met een sterke koppeling tussen de diver se vakgebieden in de techniek. Wij kunnen voor onze klanten projecten zeer breed doorgronden, begeleiden en uitvoeren. Voorbeelden zijn: de engineering van een elektrisch gere gelde mechanische aandrijving, de ge automatiseerde besturing in een grote Naam: Martijn Boone (28) Woonplaats: Middelburg Geboren: Borssele Bedrijf: Draftee Begonnen: 1 juni 2009 Meevaller: werk dat 'automatisch' naar je toekomt ondanks de crisis Tegenvaller: datje zelf achter je geld aan moet, terwijl je als starter afhankelijk bent van snelle betalin- gen E-mail: mb@draftec.nl Website: www.draftec.nl Dezer dagen te zien op de Contacta Carola Helmenbach- Nieu- wenhuize, eigenaar van pro jectbureau Zeeland uit Nisse, heeft de landelijke trofee voor Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen gewonnen. Samen met nog twee andere onderne mers was zij genomineerd voor deze landelijke prijs. door Ron Gregoor NISSE - De trofee werd uitgereikt door Renée Bergkamp, directeur ge neraal Ondernemen en Innovatie van het Ministerie van Economische Za ken. Zij zag in Carola Helmenbach een voorbeeld van vele zelfstandigen zonder personeel die innovatief wer ken en bijdragen aan een duurzame sa menleving. De jury gaf aan dat er spra ke was van een duidelijke winnaar. Het projectbureau van Carola Hel menbach heeft een nieuwe manier van werken ontwikkeld, waarbij duur zame ideeën in de praktijk worden ge bracht door bedrijven, kennisinstellin gen en financiers bij elkaar te breng en. De jury zag in Projectbureau Zee- F—H 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeStem 1PZC. 'de Ondernemer' verschijnt in een oplage van 210.000 exemplaren. Uitgever: Adelinde Geerings Bladmanager: Johan van den Kieboom Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur Vormgeving: Hans Willekes hydraulische installatie, ontwerpen van een volledig geautomatiseerde pneumatische of elektrische produc tielijn, de dynamische of statische sterkteberekening van een kraan of aandrijving, het ontwerp,de bouw en in bedrijfstelling van een beweegbare brug of een offshore-installatie." Het nieuwe bedrijf heeft de focus op di verse marktsegmenten: bagger en offs hore, energietechniek, (petroche mie, weg- en waterbouw, mobiele werktuigenvoedingsmiddelenindus trie, verpakkingsindustrie. „We pak ken nu al projecten aan vanaf de te kentafel tot het eindproduct. De na druk ligt bij ons op mechatronica, het sleutelwoord voor zowel hydrauliek, mechanica als elektrotechniek. Tege lijkertijd richten we ons op andere dis ciplines zoals aandrijftechniek. We willen groeien tot een gekende all round speler op het gebied van projec ten." Enig lef kan Martijn Boone on der de huidige economische omstan digheden niet ontzegd worden. „Ve len zeggen dat het gewaagd is om juist nu voor jezelf te beginnen, maar ik weet wat er gevraagd wordt op de markt, zoals op het terrein van me chatronica. Ik heb veel vertrouwen in het concept. Deze kans kwam op mijn weg. Samen met collega-onder nemer Jos Westerbeke van Paneel- bouw Middelburg beheersen we een uniek totaalconcept, waardoor we ons onderscheiden op de markt. Ik heb nog geen moment spijt gehad van mijn stap naar het zelfstandig on dernemerschap. Het mooie van het ondernemen weegt op tegen' de min der leuke kanten. Ieder uurtje dat ik niet meer terugzie op mijn loon- strookjë zie ik als een investering in mijn bedrijf." land een nieuw soort bedrijf, duur zaam projectontwikkelaar. De ZZP MVO Trofee is een waarde- ringsprijs voor bijzondere prestaties op het gebied van MVO, speciaal voor zzp-ers. FNV Zelfstandigen heeft de prijs in het leven geroepen voor bijzondere prestaties. Adresgegevens: Postbus 3805, 4800 DV Breda, T: 076 - 5 312 277, F: 076 - 5 312 274 E: deondernemer@bndestem-pzc.nl I: www.deondernemer.nl Zoals ieder jaar in oktober staat de Ondernemer in het teken van Contacta. In de Zeelandhallen vindt in de tweede week van oktober de grootste business-to- busi ness beurs van Zuidwest Ne derland plaats. Noteer even in uw agenda: dinsdag 13, woensdag 14 en donderdag 15 oktober gaat het allemaal gebeuren. Nu is iedere Contacta bijzon der, maar dit jaar voorspel ik u, wordt een absoluut top jaar. Vorig jaar kwamen er zo'n kleine 12.000 bezoekers, dit jaar zullen dat er zeker zo veel worden. Netwerken, za kendoen, even bijpraten, kij ken wat de nieuwe ontwikke lingen zijn, er is letterlijk voor elck wat wils voor de onderne mer. Naast het beursthema Samen werken, Netwerken staan er drie subthema's centraal: On derwijs en Ondernemen, Maatschappelijk Verant woord Ondernemen en Grensoverschrijdend Onder nemen. In de Zeelandhallen staat een activiteitenplein van 120 vierkante meter, com pleet met podium en scher men. Iedere dag staat een an der subthema centraal en op woensdag is een klein uitstap je naar De Mythe. Daar houdt de provincie Zeeland een symposium over Sterker en Duurzamer ondernemen. Mensen als Herman Wijffels en Ruud Koornstra zullen daar discussiëren over de vraag 'hoe komt Zeeland ster ker en duurzamer uit de cri sis'. Want dat zijn natuurlijk vragen die er toe doen in de ze tijden. Zeeland is met iets moois be zig. Het blijft niet alleen bij praten, gedeputeerde Marten Wiersma richt aan het eind van de bijeenkomst het Net werk Sterker en Duurzamer Zeeland op. Meteen boter bij de vis. Daarom wordt deze Contacta zo'n gedenkwaardi ge. Ik zou eens even gaan kij ken, als ik u was. Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r. gregoor@bndestem-pzc. nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 104