'Kanker hoeft niet het einde te zijn' zeeland 121 Actiegroep stadhuis slijpt messen Paranormaal symposium in Hulst BOEK Schrijven hielp Tom Pieterse uit Hulst op de been te blijven tijdens ziekte Bolwerk zoekt jonge schimmenspelers Open dag bij scouting Hubertus Terneuzen Hulp familieleden bij psychiatrische ziekte ROOSENDAAL met de beste service dinsdag 6 oktober 2009 Z aiii v mmmm mmm m mmm mmmm - ~**x& WHSsmmsm m m EaBüMas mmik 1 - s Sr** «$him mk m door Jeanette Vergouwen HULST - De dag dat Tom Pieterse te horen kreeg dat hij een kwaadaar dige hersentumor had, viel een verduisterende schaduw over zijn zonnige toekomst. De 28-jarige stu dent Internationaal Land- en Wa termanagement in Wageningen vocht twee jaar lang om te overle ven. Na twee operaties, vele bestra lingen, scans en chemokuren res tte hem nog een laatste strohalm: een stamceltherapie. Hij knokte, verdroeg uitputting en pijn en gaf nooit op. Het was een zwarte periode voor het gezin Pie terse uit Hulst. Tom, vader Rens, moeder Mieke en broer Ruud be leefden deze tijd ieder op eigen wijze. Op aanraden van zijn moe der begon Tom tussen de vele be handelingen door alles van zich af te schrijven. „Het was een soort therapie om al les te kunnen verwerken. Omdat ik er af en toe geestelijk niet hele maal bij was, gewoon te ziek was om iets op papier te krijgen, heb ik mijn moeder gevraagd ook din gen te beschrijven. Het was eerst een verhaal voor mijn ouders en broertje. Het schrijven hielp en toen ik na twee jaar het gevecht ge wonnen had, vonden mijn moe der en ik het een goed idee een boek uit te geven." Mieke Stroucken vult aan: „Het le zen van het boek Opgeven? Nooit van mijn leven! kan voor anderen een steun betekenen. Er zijn zo veel mensen die iets dergelijks meemaken. We hebben gemerkt dat praten, schrijven en emoties delen kan helpen om je op de been te houden en alles te verwer ken." Tom kijkt met gemengde gevoe lens terug. „Het waren eigenlijk te Mieke Stroucken schreef met haar zoon Tom Pieterse - die gedurende twee jaar zware behandelingen onderging tegen een hersentumor - met het door hen geschreven boek over de angstige periode die zij, de andere gezinsleden en vrienden hebben meegemaakt. foto Peter Nicolai veel tegenslagen voor een mens. Driemaal te horen krijgen dat de kanker weer actief was, de angst, het verdriet en het zich hondsbe- roerd voelen. Maar, het was ook een tijd van liefde en vriendschap. Mijn ziekte schiep een sterkere band tussen ons vieren en ik leer de wie mijn echte vrienden wa ren. Nu sta ik sterker in het leven." Zijn moeder Mieke geeft volmon dig toe dat de twee afschuwelijke bange jaren haar voorgoed hebben veranderd. „De zorgeloosheid en onbevangenheid die ik daarvoor had, ben ik kwijt. Ik ondervond aan den lijve hoe kwetsbaar het le ven is. Het is nu bijna vijfjaar gele den dat Tom de stamceltherapie heeft gehad en nu pas durf ik weer te genieten en naar de toekomst te kijken." Tom kan zijn hand weer door een volle haardos halen. Hij noemt de titel van het boek Opgeven? Nooit van mijn leven! een afspiegeling van de periode dat hij tegen kan ker streed. „Ik weet niet waar ik de moed vandaan haalde om te vech ten, ik wilde gewoon niet opge ven. Mijn levensmotto nu is: Ge niet van iedere dag. Mensen die kanker hebben moeten vooral ver trouwen hebben in zichzelf en de medici. Kanker hoeft niet het ein de te zijn." Zondag overhandigde moeder Mie ke het eerste exemplaar aan Tom. Hij is vorig jaar afgestudeerd en werkt nu als hydroloog in Apeldoorn. Het boek is verkrijgbaar bij Bruna in Hulst of via www.freemuske- teers.nl. door Frank van Cooten AARDENBURG - De actiegroep Be houd Stadhuis Aardenburg slijpt de messen. Op de Sluise politieke partijen wordt een klemmend be roep gedaan behandeling van het voorstel om het voormalige ge meentehuis te verkopen, uit te stel len. De gekozen planning is veel te krap om een weloverwogen oor deel te kunnen geven, oordeelt de actiegroep. Die vindt dat de ge meente eerst moet luisteren naar belanghebbenden en inwoners. „Het gekozen tijdpad zorgt voor een enorm wantrouwen in de rich ting van het ambtelijk apparaat en derhalve ook in de richting van het gemeentebestuur. Wij menen te leven in een democratisch be stel", stelt het tienkoppige actieco mité. De groep vreest dat de ge meente de verkoop van het voor malige stadhuis snel door de poli tieke besluitvorming wil loodsen om de weerstand uit Aardenburg in de kiem te smoren. De raadscommissie Samenleving behandelt het voorstel vanavond, vervolgens is 14 oktober een infor matieavond voor bewoners en donderdag 22 oktober neemt de ge meenteraad een besluit. De actie groep voelt zich onder druk gezet door de gekozen planning. „Dat is in strijd met de manier waarop een gemeentebestuur anno 2009 met haar burgers dient om te gaan. De geschiedenis dreigt zich te herhalen. Wij verwijzen naar de gang van zaken rond de herin richting van de Markt, die geen toegevoegde waarde heeft, en de problematiek rond het zwembad." HULST - FourthSence houdt zon dag een symposium over paranor male verschijnselen in gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst. De bijeenkomst is van 11 tot 20 uur. De entreeprijs bedraagt 29,50 euro. Sprekers zijn onder an deren graancirkelonderzoeker Ja net Ossebaard, spiritueel psycho loog Johan Oldenkamp en de Amerikaan Stephen Basset. Deze laatste maakt zich al jaren sterk voor meer openbaarheid over de verschijningen van ufo's. Regerin gen houden volgens hem alles koortsachtig geheim, maar de Amerikaan wil dat ze toegeven dat we niet alleen zijn in het heelal en vertellen dat vele technologische ontwikkelingen mede door buiten aardse wetenschap zijn ontstaan. FourthSence wil wetenschap en spiritualiteit bij elkaar brengen. „Massaal wordt er gekeken naar do cumentaires op Discovery Chan nel en van programma's met be kende paragnosten smullen we", zegt oprichter Danny Ghoos. „Toch vinden we het al snel erg zweverig of juist gortdroog als we er meer informatie over zoeken. Wij willen daar verandering in brengen." Meer informatie op www.fourthsence.com. IJZENDIJKE TERNEUZEN Museum Het Bolwerk in IJzendijke wil met de museumnacht vrijdag 23 oktober iets bijzonders doen en zoekt daarvoor leerlingen uit groe pen 7 en 8 van de basisschool. Eric Wijffels vertelt hen over de bevrij ding van IJzendijke 65 jaar geleden, waarna ze met tekenaar Eric van Rootselaer het verhaal uitbeelden door figuren te tekenen en te plak ken. Aanmelden tot 16 oktober, via 0117-301200. De activiteit is 23 okto ber vanaf 19.00 uur, presentatie aan ouders vanaf 20.45 uur. Bij Scouting EOS/St. Hubertus Ter- neuzen is het komende zaterdag open dag. Aan de Zuiderparklaan (via grote parkeerterrein atletiek- veld) zijn van 14.00 tot 16.00 uur ac tiviteiten waarbij kinderen van 5 tot 17 jaar de scouting kunnen ont dekken. Via een strippenkaart kun nen ze meedoen aan onder meer stokbrood bakken, dropveter kno pen of geblinddoekt een touwbaan volgen. Er is ook een springkussen. Ouders kunnen zich laten informe ren en er staat koffie klaar. TERNEUZEN Familieleden en andere naasten van mensen met een psychiatri sche ziekte kunnen hulp krijgen van een ervaringsdeskundige en/of familievertrouwenspersoon. Ypsi lon Zeeuws-Vlaanderen houdt daar over morgen vanaf 19.30 uur in de kerkzaal van ziekenhuis De Honte in Terneuzen een bijeenkomst. Sprekers zijn familievertrouwens persoon Liset Bartels en Marjolein Windrich, ervaringsdeskundige bij instelling voor geestelijke gezond heidszorg Emergis. Gastelseweg 152 4705 RB Roosendaal Tel: 0165 555 502 www.badenlegeltrend.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73