Hervormd Nieuwvliet 181 zeeland 'Bestrijding van overlast in wijken moet beter' almanak Tip? redactie@pzc.nl Zwart gat Proefbuffet voor bewoners van De Blide Terneuzen Dominee Jacobus Eduardi stond in 1659 op de preekstoel, die nu nog het middelpunt is van de hervormde kerk in Nieuwvliet. Lezing borstkanker ziekenhuis De Honte Lezing over bomen voor de kleine tuin Lezing belicht wereld vanuit de Bijbel Speel-o-theek zoekt bruikbaar speelgoed Playbackshow Den Dullaert afgeblazen Bijna klaar voor poolexpedities Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Het Middelburgse stel heeft er mee le ren leven dat ergens in hun huis zich een soort van zwart gat bevindt. Op een onverklaarbare manier ver dwijnen er namelijk sokken uit hun huis.'Hoe er ook gezocht wordt, het lukt niet om enkele sokkenparen com pleet te krijgen. Ze vermoeden dat het zwarte gat zich ergens in de beurt van de wasmachine bevindt, mogelijk zelfs in die machine. Sinds enige tijd vermoedt het stel dat er niet alleen sokken via dat zwarte gat verdwijnen maar dat het, ter compen satie, ook sokken uitwerpt. Want tot hun grote verbazing komen er soms uit die wasmachine sokken die ze niet kennen, 'echt nooit gekocht heb ben' maar die - en dat is weer een voordeel - wel passen. Kerkbestuurders Piet Mabelis en Jan Schippers blikken achter de kerk al vooruit op de jubileumviering komende HANSWEERT - Op scheepswerf Reimerswaal bij Hansweert heeft het ijsver sterkte marine-onderzoeksvaartuig Tydeman in ruim anderhalfjaar een me tamorfose ondergaan tot het moderne poolexpeditieschip Plancius. Binnen kort is de eerste proefvaart. Scheepswerf Reimerswaal, waarvan Renzo Ver ras uit het beroemde Zeeuws-Vlaamse scheepsbouwersgeslacht mede-eige naar is, verliest straks een bekend silhouet. foto Lucien Roelandt TERNEUZEN - Bewoners van woon zorgcentrum De Blide kregen giste ren persoonlijk voorlichting van een voedingsdeskundige. Dat ge beurde tijdens het voorproeven van het menu dat het komende kwartaal op de kaart staat. „Bewo ners drinken vaak te weinig en la ten vaak hun eten staan", zegt acti viteitenbegeleidster Annemiek Leenheer. „Daarom willen we de mensen wijzen op het belang van voldoende eten en drinken." Het proefbuffet was daarvoor een idea le gelegenheid. Al een paar jaar kunnen bewoners drie keer per jaar proeven van gerechten die de komende periode op het menu van De Blide staan. dinsdag 6 oktober 2009 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De verschillende vor men van overlast en burengerucht die mensen ondervinden in de Terneuzense wijken moet beter worden bestreden. Daarvoor pleit het Terneuzense raadslid Gijs van den Berg (PvdA). Het raadslid wil dat het college van burgemeester en wethouders een notitie aan de gemeenteraad voorlegt over hoe de vormen van overlast in de wij ken beter aangepakt kunnen wor den. Van den Berg stelde eerder al schriftelijke vragen over klachten van binnenstadbewoners over het niet reageren van de politie op overlastmeldingen. Naar aanlei- TERNEUZEN In de kerkzaal van streekzieken huis De Honte is donderdag een thema-avond over uitzaaiingen na borstkanker. De lezing wordt gege ven door oncoloog-internist Van Reisen en oncologisch verpleeg kundige De Buck. Deze maand is wereldwijd borstkankermaand. De thema-avond van de Borstkanker Vereniging Nederland is van 19.30 tot 21.30 uur. ding daarvan heeft.hij reacties uit vrijwel elke kern van de gemeente Terneuzen gekregen. Omdat er geen statistieken worden bijgehou den over overlastmeldingen con cludeert Van den Berg dat de prio riteit voor dit onderwerp niet hoog is. Wat bewoners het meest melden zijn geluidsoverlast van de buren, treiteren van oudere alleen staanden, bedreiging van kinderen die niet meer naar buiten durven, vuil in brandgangen, drugsdealen en verwaarloosde tuinen. „Het ge voel dat leeft is een gevoel van on macht. Zaken worden gemeld en als er al wordt gereageerd is het vaak te laat. We moeten ons in spannen om hier verbetering in te brengen", betoogt Van den Berg. AXEL Op uitnodiging van Groei en Bloei geeft boomkweker Cor van Gelde ren uit Boskoop dinsdag 13 oktober een lezing over 'bomen in een klei ne tuin' in De Halle in Axel. Aan vang 19.30 uur. Van Gelderen laat zien dat er ook heel wat bomen zijn, die niet op langere termijn woudreuzen worden en dus ge schikt zijn voor een kleine en heel kleine tuin. Toegang 2,50 euro. TERNEUZEN Dato Steenhuis van de organisatie 'middernachtsroep' houdt vrijdaga vond 16 oktober een lezing bij het Leger des Heils aan de Dijkstraat 90 in Terneuzen. Hij spreekt over het 'profetische woord' en belicht de gebeurtenissen in de wereld vanuit de Bijbel. De lezing begint om 20.00 uur en de toegang is gra tis. HULST De speel-o-theek in het gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst wil een nieuwe start maken. In verband met daarmee zijn de ini tiatiefnemers op zoek naar speel goed dat nog in goede staat is. Wie thuis speelgoed heeft dat toch niet meer gebruikt wordt en in goede staat verkeert en dat kwijt wil, kan het afgeven bij Den Dullaert. HULST MEEST CELEZEN 1ZVP wuift kritiek weg. 2. Bormstaal dreigt te vertrekken. 3. Automobilist rijdt in op agenten. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Buurtvereniging Den Dullaert in Hulst heeft de SoundmLx-playback- show vrijdag in gemeenschapscen trum Den Dullaert afgeblazen we gens gebrek aan deelnemers. „Jammer voor al het werk dat de vrijwilligers van de buurtvereni ging Den Dullaert eraan gehad heb ben, want het is altijd een hele or ganisatie", zegt Jacqueline Blom- maert van de buurtvereniging. Het is de tweede keer dit jaar dat de show niet door kan gaan, want ook dit voorjaar waren er onvoldoende deelnemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70