Zeeland PZCI Dierenasiel in Goes moet sluiten Verdachte grafschennis Kapelle Tijdwinst voor zit thuis met huisarrest °ie® 111 ^oes almanak Zwart gat BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 21 NOODOPVANG Dierenbescherming wijst Zierikzee aan als regiocentrum Gemeentehuis wordt in oude luister hersteld H Dinsdag 6 oktober 2009 Event-safe wil doorgaan waar de EHBO ophoudt Tom Pieterse stelde strijd tegen tumor in zijn hoofd te boek 17 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Ton van den Nouweland GOES - Dierenbescherming Neder land wil de Zeeuwse opvang van huisdieren concentreren in Zierik zee. Het asiel in Goes moet op ter mijn sluiten en Terneuzen wordt een dependance. Nu het asiel in Vlissingen al meer dan een jaar dicht is, worden Walcherse dieren naar Middelburg gebracht. Is dat asiel vol, dan reizen zij door naar Zierikzee. De regionale aanpak van de Die renbescherming is gisteren bekend gemaakt door Theo Ketting, voor zitter van de stichting Dierenasiel Schouwen-Duiveland. Het plan wordt bevestigd door Michel Ka- pelle, afdelingsmanager van Die renbescherming Noord- en Mid den Zeeland. „Met de noodopvang hebben we in Zeeland een groot probleem. De dierenasiels zijn alle maal goed bezig hoor, maar wij streven naar een regionale aanpak. In die visie zou Goes inderdaad over een paar jaar weg kunnen." Een aantal asiels zijn volgens Ka- pelle te klein en bovendien wor den de wettelijke regels steeds strenger. Van het Goese asiel de Tussenhaven was gisteren nie mand bereikbaar. Een Goese ge meentewoordvoerder zegt alleen van een verhuizing van het asiel te weten. Kapelle benadrukt dat alle asiels zelfstandige stichtingen zijn. De Dierenbescherming kan ze niet sluiten, maar kan wel de er kenning intrekken. „Als Zierikzee het regiocentrum wordt, dan ver wacht ik wel dat Terneuzen een de pendance mag blijven", reageert beheerder Margot Burgers van het Terneuzense asiel. „Want de men sen zijn nu al nauwelijks bereid om vanuit Breskens naar hier te komen." Volgens Burgers wordt er al gerui me tijd gesproken over concentra tie van de Zeeuwse dierenasiels. De zaak is in een stroomversnel ling gekomen door de bouwplan nen van het Zierikzeese asiel. Voor zitter Ketting: „De Dierenbescher ming dicht het gat van zo'n dertig tot vijftigduizend euro in onze bouwbegroting als wij de regio functie op ons nemen. Alleen is daardoor onze nieuwbouw met een weer te klein. De verdere uit breiding wordt helemaal door de Dierenbescherming betaald." KAPELLE - Twee van de drie jon gens die worden verdacht van ver nielingen op de erebegraafplaats in Kapelle, zitten nog vast in een jeugdgevangenis. Een derde verdachte, een 16-jarige jongen uit 's-Gravenpolder, is on der strikte voorwaarden vrijgela ten. Hij heeft huisarrest. „Hij mag dus ook niet naar school", zegt woordvoerster Elke Kool van het Openbaar Ministerie. De twee ver dachten uit Kapelle, allebei 17 jaar jong, blijven voorlopig nog in hechtenis. „Er worden namelijk nog betrokkenen gehoord. Om te voorkomen dat de verdachten in vloed kunnen hebben op alle ver klaringen, blijven ze vastzitten", al dus Kool. Het OM neemt de zaak, die voor veel onrust zorgde, hoog op. De ge meente Kapelle loofde eerder 2500 euro uit voor de gouden tip. GOES - De bibliotheek in Goes is als gevolg van het succes van zijn zelfbedieningsbalies voortaan we kelijks vier uur extra open. De balies hebben op de langere ter mijn tijdwinst opgeleverd. Die wordt nu gebruikt op donderdag middag en -avond en zaterdagmid dag (tot 16.00 uur). Wethouder So phie van 't Westeinde geeft op donderdag 15 oktober het officiële startsein voor de ruimere openstel ling, al gaat die al per direct in. Het Middelburgse stel heeft er mee le ren leven dat ergens in hun huis zich een soort van zwart gat bevindt. Op een onverklaarbare manier ver dwijnen er namelijk sokken uit hun huis. Hoe er ook gezocht wordt, het lukt niet om enkele sokkenparen com pleet te krijgen. Ze vermoeden dat het zwarte gat zich ergens in de buurt van de wasmachine bevindt, mogelijk zelfs in die machine. Echt bewijs voor het zwarte gat hebben Tip? redactieü>pzc.nl ze niet, maar een andere verklaring voor dat verdwijnen kunnen ze niet bedenken. Sinds enige tijd vermoedt het stel dat er niet alleen sokken via dat zwarte gat verdwijnen maar dat het, ter compensatie, ook sokken uitwerpt. Want tot hun grote verbazing ko men er soms uit die wasmachine sok ken die ze niet kennen, 'echt nooit ge kocht hebben' maar die - en dat is weer een voordeel - wel passen. rond, worden in het pand weer buitenlandse seizoensarbeiders gehuisvest. Het voormalige gemeentehuis, gebouwd in art-decostijl, dateert uit 1939. Het is geen offi cieel monument, maar heeft wel enkele bij zondere elementen. Zo is de zijgevel voorzien van een glas-in-loodraam, dat de watersnood ramp van 1953 verbeeldt, foto Willem Mieras de as gelegd, waarna er tot ergernis van de ge meente en omwonenden heel lang niets ge beurde met de ruïne. Nu zijn de herstelwerk zaamheden in volle gang. Als die zijn afge- r RILLAND - Het herstel van het voormalige ge meentehuis aan de Hoofdweg in Rilland ver loopt voorspoedig. Het beeldbepalende ge bouw werd op 1 januari 2008 grotendeels in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53