281 sport Michael Rasmussen zit nu écht in Mexico Luctor et Emergo tweede Van Sprundel achtervolgt WIELRENNEN Deen wil als Mexicaan plek aan top heroveren Derde Cruijff maakt debuut bij Barcelona FC Dauwendaele kan thuis niet winnen Bronzen schermplak op WK voor Sonja Tol Ina Loeve voorspelt de goede winnaars Voetbaltickets tegen schoolverzuim Venus Williams is hardleers Scheffers tweede op NK freestyle surfen www.pzc.nl dinsdag 6 oktober 2009 door Edward Swier DEN HAAG - Over één ding is dit maal geen discussie. Michael Ras mussen zit écht in Mexico. En dat blijft ook niet onopgemerkt. De Deense bijna-Tourwinnaar, die loog over zijn verblijfplaats in aan loop naar de Ronde van Frankrijk van 2007, rijdt zijn eerste serieuze wedstrijd sinds zijn schorsing. Rasmussen (35 inmiddels) won gis teren de proloog van de Ronde van Chihuahua en kondigde direct aan grootste plannen te hebben. Hij wil zijn plaats aan de wieler- top heroveren, als Mexicaan. „Ik voel me jong, wil bezig blijven en terugkeren op mijn oude niveau." Rasmussen liet zich na de proloog - een klimtijdrit - in de felroze lei derstrui hijsen. De ploegleiding van de Mexicaanse Tecos Trek-for- matie stond te glunderen. En acht te het een mooi moment om Ras mussen te presenteren als de toe komstige hoop van het Mexicaan se fietsen. Volgens Tecos-manager Juan Manual Navarro Flores heeft Rasmussen zelfs al een procedure in gang gezet om zo snel mogelijk de Mexicaanse nationaliteit te krij gen. „Maar hij wil ook Deen blij ven." Rasmussen heeft zijn zinnen MIDDELBURG - Niek van Sprundel is de eerste achtervolger van de voorlopig ongenaakbare Wilfred van den Dries in het PZC-topsco- rersklassement. De aanvaller van Aardenburg, kop loper in de derde klasse van het zondagvoetbal, heeft drieënhalve punt achterstand op Van den Dries. Deze spits van Wolfaarts- dijk maakte er zaterdag weer twee, in de topper tegen Hoedekensker- ke en heeft bracht zijn seizoensto taal na vijf wedstrijden op veer tien doelpunten. Michael Rasmussen gezet op deelname aan het WK wielrennen in Melbourne, eind september 2010. Als Deen zal hem het niet lukken om aan de start te verschijnen. De Deense bond is de nog altijd broodmagere Rasmus sen helemaal zat en verklaarde hem nooit meer op te roepen. Rasmussen, wiens vrouw uit Mexi co komt, heeft een bijzondere rela tie met het land. Hij verbleef er de afgelopen jaren vaak in de winter maanden, trainde er in de bergen. Maar Rasmussen was er ook wei eens niet, terwijl hij beweerde van wel. Tijdens de Tour van 2007 leid de dat tot een bizarre aftocht. Met het geel om de schouders en vrij wel zeker van de eindoverwinning werd Rasmussen in Pau door het management van de Rabo-ploeg uit de ronde gezet. Volgens zijn where-abouts zou hij in Mexico zijn geweest, in werkelijkheid trainde hij in de Italiaanse Dolo mieten. Rasmussen deed dat al licht om de dopingcontroleurs van de UCI te ontlopen. Hoewel nooit positief bevonden, werd Rasmus sen voor twee jaar geschorst. Deze zomer kwam een einde aan de verbanning van Rasmussen, hoewel velen liever hadden gezien dat de Deen helemaal nooit meer in het peloton zou zijn terugge keerd. In Europa wilde geen enke le serieuze ploeg zijn handen bran den, in Mexico ging dat aanmerke lijk eenvoudiger. In de streek Chi huahua rijdt Rasmussen de ko mende dagen in één peloton met de Rabo-ploeg, dat met zijn oplei- dingsploeg aanwezig is. totaal klasse goals factor 1 Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) 4A 2 Niek van Sprundel (Aardenburg) 3 Dennis de Nooijer(RCS) 4 Dennis Weijers (Robur) Dennie Ie Comte (Duiveland) Niels Mulder (Nieuwdorp) Arjan Koopmans (Rillandia) Robin de Pagter (Goes)* 9 Thomas Vos (Mevo) Etienne Mallie (Kloetinge) 11 Kana da Rosa Bernardo (AZW) Pieter de Munnik (DFS) Mark Minderhoud (De Noormannen) 3A Frank van der Helm (Zierikzee) 15 Pieter Bolle (Wemeldinge) Hilbert van Akkeren (SPS) BARCELONA FC Barcelona heeft een nieuwe Cruijff ontdekt, een van de derde generatie. Joshua Angoy Cruijff maakte zijn debuut in de B-jeugd van de befaamde Catalaanse club. De 16-jarige kleinzoon van de 'gro te Johan' mocht de laatste tien mi nuten tegen FC Mataro (3-0) mee doen. Joshua Angoy, vleugelverde diger, is de zoon van ex-doelman Jesus Mariano Angoy en Johans dochter Chantal Cruijff. MIDDELBURG De zaalvoetballers van FC Dauwen daele kwamen in de thuiswed strijd tegen Troy/IDEAL Car Rent niet tot winst. Het duel eindigde na een 1-1-ruststand in 6-6. Halver wege de tweede helft leidde Dau wendaele nog met 5-2. Reguillo van der Pitte (2x), Marik Waterman (2x), Iliass El Jiliali en Roniel Ura- nie waren de doelpuntenmakers. De eer'ste helft duurde - in strijd met de reglementen - maar tien mi nuten omdat Troy te laat was. ANTALYA Sonja Tol heeft bij de wereldkampi oenschappen schermen in Antalya genoegen moeten nemen met brons, haar beste prestatie ooit ove rigens op een internationaal titel- toernooi. De Haagse degenspecialis- te, die vier jaar geleden in Leipzig zevende werd op het WK, verloor gisteren in de halve eindstrijd met 11-15 van de Canadese Sherraine Schalm. De 36-jarige Tol is veelvou dig Nederlands kampioene. MIDDELBURG Ina Loeve uit Scharendijke is de winnaar van de PZC-prijsvraag over de Zeeuwse Kustmarathon. De 50-jarige Schouwse voorspelde als enige van de ruim honderd in zenders dat Leonie Ton uit Zierik zee de wedstrijd bij de vrouwen zou winnen. Dat ze ook Sébastièn Schletterer goed voorspelde, was minder knap. Dat deed een groot deel van de inzenders ook. Loeve heeft een cadeaubon van 25 euro gewonnen. MARSEILLE Een Frans lyceum denkt een goede oplossing te hebben gevonden voor het grote schoolverzuim on der de leerlingen. Voor de klassen met de hoogste presentiegraad stelt de leiding per maand tickets beschikbaar voor thuiswedstrijden van de Franse topclub Olympique Marseille. Daarmee wil de schooldirectie po sitief gedrag van de leerlingen belo- PEKING Tennisster Venus Williams heeft voor de tweede keer op rij haar meerdere moeten erkennen in de Russische tiener Anastasia Pa- vlioetsjenkova. De 29-jarige Ameri kaanse ging gisteren in de tweede ronde van het toernooi in Peking in drie sets onderuit: 3-6 6-16-4. Vo rige week was de achttienjarige Russin in Tokio ook al te sterk voor Williams. Ook Dinara Safina ging op herhaling. Ze verloor op nieuw in haar eerste partij. AMSTELMEER Windsurfer Davy Scheffers is op het Amstelmeer tweede geworden bij de laatste wedstrijd voor het NK freestyle. De zeventienjarige fa voriet uit Zierikzee presteerde in de eerste van tweede finales onder maats, maar herstelde zich in het vervolg. Hij moest alleen de Belg Dieter van der Eijken voor zich dul den. Rick Jendrusch (Scharendijke) en Tim Ruyssenaers (Nieuwer- kerk) vielen niet in de prijzen. MEEST GELEZEN Schletterer zegeviert in Zeeuwse hel Uitslagen Kustmarathon 2009 But vindt 100 goals niet genoeg Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto UIT DUIVENSPORT Marathon Zeeland. Eindstanden, oude dui ven. Midfond: 1. comb. De Ridder (Arnemui- den), 2. gebr. Scheele (Terneuzen), 3. O. Haers (Philippine). Dagfond: 1. comb. De Ridder, 2. comb. H. de Vos (Nieuwdorp), 3. G. v.d. Weyer (Aagtekerke). Overnachtfond: 1H. Siereveld (Vlissingen), 2. S. Leloux (Kapelle), 3. K. de Frel (Sint Philipsland). Jonge duiven: 1. gebr. Scheele, 2. A. Thijs&Znn (Heikant), 3. L. Bentz (Axel). Asduiven, midfond: comb. De Ridder. Dagfond: comb, de Vos. Overnachtfond: Sj. De Keijzer&Zn (Hansweert). Jonge duiven: ge br. Scheele. Generaal kamp: 1. gebr. Scheele, 2. gebr. Van Beveren (Nieuw-Namen), 3. H. Ca- lon (Slijkplaat). GOLF St. Andrews (Sch). Europese Tour, Alfred Dunhill Links Championship. Eindstand: 1. Dyson (Eng) 268 slagen (-20), 2. Wilson (Eng), Mcllroy (Nle) 271, 4. Ramsay (Sch), Ca- brera-Bello (Spa) 272, 6. McGowan (Eng) 273. SCHERMEN Antalya. WK schermen. Vrouwen degen, eer ste ronde: Tol (Ned) - Parkinson (Aus) 15-5; tweede ronde: Tol - Nisima (Fra) 15-9; derde ronde: Tol - Sjemjakina (Oek) 15-13; kwartfi nale: Tol - Xu Anqi (Chn) 15-12; halve finale: Schalm (Can) - Tol 15-11; finale: Sjoetova (Rus) - Schalm 9-8. Eindstand: 1. Sjoetova, 2. Schalm, 3. Tol en Potsjkalova (Oek), 5. Heide- mann (Dui), 6. Flessel-Colovic (Fra), 7. Xu, 8. Dmowska-Andrzejuk (Pol); 69. De Ridder. TENNIS Tokio. Mannen. Eerste ronde: Greul (Dui) - Vassalo Arguello (Arg) 4-6 6-4 6-2. Peking. Mannen. Eerste ronde: Kohlschreiber (Dui) - Karlovic (Kro) 7-6 (6) 4-6 6-1 Peking. Vrouwen. Eerste ronde: Klejbanova (Rus) - Wickmayer (Bel) 5-7 6-3 6-3, Schiavo- ne (Ita) - Lisicki (Dui) 6-0 1-0 opgave, King (VSt) - Voskoboeva (Kaz) 6-4 6-3, Hantuchova (Slw) - Suarez (Spa) 7-5 6-2. Tweede ronde: Zhang Shuai (Chn) - Safina (Rus/1) 7-5 7-6 (5), Pavljoetsjenkova (Rus) - Venus Williams (VSt/3) 3-6 6-1 6-4, Koeznetsova (Rus/6) - Me dina Garrigues (Spa) 6-2 6-1, Wozniak (Can) - Cornet (Fra) 7-6 (0) 6-4, Alona Bondarenko (Oek) - Errani (Ita) 6-3 6-3. AGENDA DINSDAG VOETBAL Vriendschappelijk. Terneuzense Boys-RCS. Aanvang: 19.45 uur. door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - De zwemploeg van Luctor et Emergo heeft zondag een goede start gemaakt in de EON Zwemcompetitie. In de B-afdeling, waarin gisteren nog niet alle scores bekend waren, behaalden de Mid delburgers de tweede plaats. Ach ter ZC Valkenburg werd alvast een gat geslagen van 60 punten met de nummer drie. De andere B-klasser, De Schelde uit Terneuzen, doet het goed in de middenmoot op een voorlopig achttiende plaats. Schel- destroom (Breskens) staat 25e. De Stormvogel kwam in slecht vaarwater terecht. Doordat de ver vangende scores flink omhoog zijn geschroefd, eindigde de Vlissingse ploeg na de eerste ronde in de A-klasse, die in Dordrecht ver- zwommen werd, op een 23e plaats. Ook hier moesten nog twee ploe gen hun scores inleveren. ZC Koewacht komt uit in de lande lijke C-afdeling, waar de club voor lopig op een zeventiende plaats staan. Ook De Stormvogel 2 verslikte zich in de eerste wedstrijd in de eerste klasse van het district. De ploeg staat onderaan. De Bevelanders doen het goed. De Kapelse ploeg staat voorlopig op een vierde plaats. Het onderonsje in de tweede klas se district is gewonnen door De Honte uit Kloosterzande. Met voor alsnog een twaalfde plaats (er moe ten nog vijf scores binnenkomen), houdt het team de ploegen van De Schelde 2 (13e), De Bruinvis (15e), Zeelandia (18e) en De Ganze (19e) achter zich. Derdeklassers Onder dak en De Otters waren aan elkaar gewaagd. De zwemmers uit Zierik zee trokken aan het langste eind. In de eerste ronde van de competi tie zijn ook al weer Zeeuwse re cords gebroken. Björn Scherbeijn (13) kwam in Oostburg tot een ZR op de 200 rug (2.23,49) en een zeer sterke 58,98 op de 100 vrij. Judith Stap van De Stormvogel verbeterde in Dordrecht het ZR voor zestienja rigen op de 400 vrij naar 4.28,40. Bob Dalmeijer (15) en Sonny Corré (16) zwommen records op de 200 vrij (2.02,02) en 400 vrij (4.14,51).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48