zeeland! 2i Alert! eist trillingenonderzoek Fusie Middelburg en Vlissingen weer actueel Treintje rijden voor HumaCuba Robbert Lavën VRACHTVERKEER Raadslid Hoeijmakers niet te spreken over antwoorden B en W d'Antilopen houdt bingo in de Putmeet Lezing over historie Oosterschelde-oesters Sportvisboot krijgt stuk touw in schroef Amerikaan vertelt over Arminianisme Duivelands Koor doet mee aan zangavond Stoomcursus internetten ROOSENDAAL met de beste service SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl dinsdag 6 oktober 2009 s zwart en donkerbruin SCHARENDIJKE d'Antilopen Schouwen-Duiveland, sportvereniging voor mensen met en zonder beperking, houdt vrij dag een bingoavond. Die wordt gehouden in dorpshuis De Putmeet aan het Betlehemplejn in Scharendijke. Iedereen mag meedoen. Bingokaar ten worden verkocht aan de in gang. De avond begint om 19.30 uur. COLIJNSPLAAT Hans Scherp, gids schaal- en schelp dieren voor de VW Yerseke, geeft donderdag 15 oktober een lezing over de geschiedenis van de oester teelt in de Oosterschelde. De lezing in De Brug in Colijns- plaat gaat vergezeld van een proeve- rij van oesters. Scherp verhaalt over het boerenverleden van de huidige oesterbanken van vóór de grote vloeden. Aanvang 20.00 uur. NEELTJE JANS Opstappers van het KNRM-station Neeltje Jans zijn gisteren opgeroe pen voor hulpverlening op de Noordzee. De Koopmansdank voer uit na een oproepvan een sportvis boot. Deze lag met één man aan boord ter hoogte van de boei MW met een touw in de schroef De boot was een speelbal van wind en golven. De reddingboot heeft hem opgepikt. OUDDORP Professor W.S. Gunter houdt mor gen een lezing over genade en ge loof in het Arminianisme. Dat doet hij op uitnodiging van de Doopsge zinde Gemeente Ouddorp. Gunter, die promoveerde aan de Universiteit Leiden, is hoogleraar aan de Amerikaanse Duke Universi ty. De lezing, in het Nederlands, wordt gehouden aan de Dorpstien den 3 en begint om 20.00 uur. SOMMELSDIJK Het Duivelands Mannenkoor doet zaterdag mee aan een koor- en sa- menzangavond in de Rehoboth- kerk aan de Olympiaweg in Som- melsdijk. Die wordt georganiseerd door Mission Music Concerten. Er wordt opgetreden door verschil lende mannen-, jongeren- en kin derkoren. De avond begint om 19.30 uur. Toe gang kost 6 euro. Kaarten zijn te be stellen door te mailen naar missionmusic@solcon.nl. KERKWERVE - De Stichting Minia tuur Spoorwegen Kerkwerve (SMSK) houdt zaterdag een rijdag. De opbrengst gaat naar Stichting HumaCuba. Dat is een 'ruil' voor de gift die HumaCuba eerder aan de SMSK deed in de vorm van af gedankte Cubaanse scootmobiels en rolstoelen. Materiaal daarvan, zoals de accu's, gebruikt de SMSK om treintjes te laten rijden. Wie op een treintje wil rijden, be taalt zaterdag 'één euro voor Hu maCuba. Er worden ook foto's ge maakt en verkocht en er is een bal lonnenwedstrijd. De rijdag wordt gehouden op het terrein van Recreatieboerderij Van Langeraad aan de Weelweg bij Kerkwerve. De dag duurt van 10.00 uur tot 15.00 uur. door Theo Giele MIDDELBURG - Drie keer twintig miljoen euro is er sinds de vorige gemeentelijke herindeling uitgege ven aan de huisvesting van het ge meentelijk apparaat van Vlissin gen, Middelburg en Veere. Die investeringen besloten toen de discussie over de vorming van één gemeente op Walcheren. Er moes ten twee stedelijke gemeenten blij ven en een landelijke gemeente. Bijna dertien jaar later verzuchten de wethouders Albert de Vries (Middelburg) en Piet Polderman (Vlissingen) dat het maken van plannen voor woningbouw toch een stuk gemakkelijker is met één gemeente op Walcheren. „Eindelijk de knuppel in het hoen derhok", reageerde een PZC-lezer op de opmerkingen van de wet houders. Voor een aantal lezers is samenvoeging van de steden geen louter Walcherse kwestie. Vor ming van één grote gemeente is volgens hen ook in het belang van Zeeland. Een gemeente in de cate gorie 100.000 inwoners zit aan de tafels waar het stedelijk beleid wordt bepaald. Eén grote vuist be reikt meer dan twee kleine knuist jes, is de boodschap. Zeeland komt in geen enkele statistiek voor als het gaat om grote steden, terwijl in de praktijk Middelburg en Vlis singen al één stedelijk gebied vor men. De laatste keer dat serieus over de vorming van één gemeente op Walcheren werd gesproken was eind 1997. Toenmalig burgemees ter Bert Spar van der Hoek zei toen dat binnen vijf jaar Vlissin gen en Middelburg één gemeente moesten vormen en dat Veere zich daar later bij zou aansluiten. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Het antwoord van de Schouwen-Duivelandse burge meester en wethouders op vragen van Alert! over vrachtverkeer in de Zierikzeese binnenstad is kwalita tief onvoldoende en irrelevant. Dat stelt Alertl-raadslid Jos Hoeij makers. Hij stelt de vragen daar om, in iets gewijzigde vorm, op nieuw en eist daarbij dat de ge meente een trillingenonderzoek laat uitvoeren. Alert! steunt het verzet van Bewo nersbelangen Binnenstad Zierik- zee (BBZ) tegen het voorstel van het college om de lengtegrens van vrachtwagens in het centrum op tien meter te stellen. BBZ en Alert! gaan voor acht meter. Hoeijmakers vroeg het college vorige maand waarom het niet voor acht meter kiest. Hij verwees naar de uitkom sten van een onderzoek in Dor drecht, waar soortgelijke proble men spelen. De gemeente voert daar om die reden een lengtegrens van 7,5 meter in. Het college antwoordde afgelopen week door onder meer te stellen dat de resultaten van dit onder zoek niet vergelijkbaar zijn, door dat de situatie in Zierikzee anders is. Tegen de PZC zei Hoeijmakers meteen al dat hij daar geen genoe gen mee neemt. Volgens hem zijn er wel degelijk overeenkomsten tussen de centra van beide steden. Zo zou uit onderzoek blijken dat de eerste stabiele lagen in beide ge vallen pas op een diepte van 13 tot 17 meter in de grond zitten. Alert! wil daarom weten hoe het college erbij komt dat de Dordtse resulta ten niet in Zierikzee toepasbaar zijn. Verder is volgens Alert! geen beleid voor vrachtwagens in Zierik zee te maken zonder een verkeers- trillingenonderzoek. Ook voor toe komstige wegenconstructies is zo'n onderzoek relevant, stelt Hoeijmakers. Het college antwoordt binnen een paar weken. Mocht het aangeven geen onderzoek te doen, dan wil Hoeijmakers zijn collega-raadsle den mobiliseren om dat via een motie alsnog af te dwingen. ZIERIKZEE - Je kan wel als organisatie steeds meer dingen via het internet willen regelen, maar dan moet je ook zorgen dat de klant weet hoe dat werkt. Tot die conclusie is woningbouwver eniging Zeeuwland gekomen. Daarom organi seert Zeeuwland in samenwerking met het ROC Zeeland een computercursus voor senioren. „De aanleiding is dat wij alleen woningen aanbieden via het internet", zegt directeur Antoine de Ceus- ter. Gisteren zijn de eerste twaalf cursisten be gonnen met de stoomcursus internet. In vier we ken tijd leren de deelnemers internetbankieren, boodschappen doen via het web en de werking van sites zoals die van Zeeuwland. foto Dirk-Jan Gjeltema Altiiri 1//1 Inn aftiael Gastelseweg 152 4705 RB Roosendaal MIllJU VOlOp aCIIGS. Tel: 0165 555 502 www.badenlegeltrend.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41