zeeland 13 Aantal klachten bij Ombudsman stijgt licht Verdieping commentaar 'Eetpiraat' wil niet zitten dinsdag 6 oktober 2009 Annick De Ridder, Vlaams parle mentslid: „Als ik Ad Koppejan een fiets verkoop, maar zijn vrouw is het daar niet mee eens, dan hebben we toch nog steeds een afspraak? Neder land moet het verdrag uitvoeren en de rest intern oplossen." Marc Van Peel, havenwethouder van Antwerpen: „We hebben een af spraak. Er wordt nu voor de derde keer gezocht naar iets wat de com missie Maljers én de commissie Nijp- els niet gevonden hebben. Dat vind ik te ver gaan." Cert van der Slikke uit Goes: „In de Goese Meer is ook een groot ge bied ontpolderd. Daar is nooit enige proteststem geweest. Op het eiland Tiengemeten moesten boeren ook weg. De verwijzing naar de waters noodramp is op en top emotie." boventoon tijdens debat Actiecomité 'Red Onze Polders' rukt met spandoeken uit naar het PZC-debat. Kees van der Staaij, Tweede Kamer lid SGP: „We moeten in Zeeland de rekening betalen voor de natuur- schade van de derde verdieping. Goed nabuurschap is belangrijk, maar je moet je buren niet helpen door je eigen huis af te breken." foto Lex de Meester Emotie en verstand blij ven om voorrang vech ten in de discussie over de Westerschelde. Ook in het debat dat deze krant gis teren hield over de verdieping van de rivier ging het dan weer met veel inlevingsvermogen over de Zeeuwse weerzin tegen het doorsteken van dijken, dan weer met veel begrip over goed nabuurschap met Vlaanderen. Zwartepieten of nuchtere dis cussie, geen van beide bracht een fraaie oplossing ook maar iets dichterbij. Linksom of rechtsom, de derde verdieping van de Westerschel de zal pijn doen. Moet er toch worden ontpolderd, dan zal het onbehagen in Zeeland groot zijn. En in Den Haag zal het CDA een pijnlijke draai moeten maken. Vindt het kabinet toch een acceptabel alternatief voor gedwongen ontpoldering, dan zal dat flink wat extra geld kos ten en wacht er een reeks proce durele hindernissen. Alle hoop op een elegante sprong voor waarts is vervlogen. DEN HAAG - In het Goese hotel Ter minus at en dronk een Katwijker (50) zonder te betalen. Gisteren bij het gerechtshof in Den Haag ver telde zijn advocaat dat zijn cliënt diens leven heeft 'gebeterd'. De eer der voor soortgelijk delicten ver oordeelde 'eetpiraat' was vorig jaar door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot vier weken cel, waarvan een week voorwaardelijk. De 'eetpiraat' ging in hoger be roep. De rekening van ruim 80 eu-" ro was inmiddels door hem be taald. De advocaat zei het hof dat een celstraf de resocialisatie van zijn cliënt in de weg zou staan. De hofaanklager eiste daarop een werkstraf van veertig uur. Uitspraak op 19 oktober. mmmmmmammm REKENDICTEE De PZC is op zoek naar de beste re kenaars van Zeeland. Doe ook mee! www.pzc.nl rekendictee LEZERSREDACTEUR Lezersredacteur Edith Ramakers be richt van achter de schermen van de krant: www.pzc.nl/lezersredacteur De PZC op je gsm? www.pzc.mobi! Nog één keer de Kustmarathon: kijk terug op www.pzc.nl/kustmarathon MIDDELBURG - Zeeuwse gemeenten onderschatten het belang van een goede behandeling van klachten van burgers. Dat stelt de Zeeuwse Ombudsman in het jaarverslag over 2008 dat vandaag wordt gepre senteerd. Dat blijkt onder meer uit het feit dat gemeenten pas na aan dringen reageren als de ombuds man aanbevelingen doet na behan deling van een klacht. Het aantal klachten over Zeeuwse overheidsorganisaties is licht geste gen, van 125 in 2007 naar 131 in 2008. Volgens de ombudsman wordt die stijging veroorzaakt door een 'veelklager' die een groot aantal klachten over de gemeente Veere heeft ingediend. Die veelkla ger legt trouwens wél de vinger op de zere plek, constateert de Om budsman: „Termijnen worden overschreden en fouten lijken zich te herhalen." Met 22 klachten is Veere koploper van alle organisa ties in Zeeland. Daarna volgen Ter- neuzen (14), Vlissingen (13) en de Sociale Dienst Walcheren (10). Bewoners dienen veel klachten in over inspraakprocedures en par keerboetes. De ombudsman vindt dat gemeenten foto's moeten ma ken van het lege dashboard wan neer ze een parkeerboete uitdelen. Dat zou frustrerende en tijdro vende procedures voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3