Zeeland PZC Regiofunctie voor asiel Zierikzee Tafeltje Dek Je niet blij met wethouder SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 21 OPVANG Dierenbescherming wil minder en grotere vestigingen Zwart gat Nieuwe Economische Dragers kennen klein als sleutelwoord 17 Dinsdag 6 oktober 2009 Antwoord op vragen over trillingen verkeer bekoort Alert! niet Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Dierenbescherming Ne derland wil de Zeeuwse opvang van huisdieren concentreren in Zierikzee. Het asiel in Goes moet op termijn sluiten en Terneuzen wordt een dependance. Nu het asiel in Vlissingen al meer dan een jaar dicht is, worden Walcherse dieren naar Middelburg gebracht. Is dat asiel vol, dan reizen zij door naar Zierikzee. De regionale aanpak van de Die renbescherming is gisteren bekend gemaakt door Theo Ketting, voor zitter van de stichting Dierenasiel Schouwen-Duiveland. Het plan wordt bevestigd door Michel Ka- pelle, afdelingsmanager van Die renbescherming Noord- en Mid den Zeeland. „Met de noodopvang hebben we in Zeeland een groot probleem. De dierenasiels zijn alle maal goed bezig hoor, maar wij streven naar een regionale aanpak. In die visie zou Goes inderdaad over een paar jaar weg kunnen." Een aantal asiels zijn volgens Ka- pelle te klein en bovendien wor den de wettelijke regels steeds strenger. Van het Goese asiel, de Tussenhaven, was niemand bereik baar. Een Goese gemeentewoord voerder zei alleen van een verhui zing van het asiel te weten. Kapelle benadrukt dat alle asiels zelfstandige stichtingen zijn. De Dierenbescherming kan ze niet sluiten, maar kan wel de er kenning intrekken. „Als Zierikzee het regiocentrum wordt, dan ver wacht ik wel dat Terneuzen een de pendance mag blijven", reageert beheerder Margot Burgers van het Terneuzense asiel. „Want de men sen zijn nu al nauwelijks bereid om vanuit Breskens naar hier te komen." Volgens Burgers wordt er al gerui me tijd gesproken over concentra tie van de Zeeuwse dierenasiels. De zaak is in een stroomversnel ling gekomen door de bouwplan nen van het asiel in Zierikzee. Voorzitter Ketting: „Dierenbe scherming Nederland dicht het gat in onze bouwbegroting als wij die regiofunctie op ons nemen. Dat gaat over dertig- tot vijftigduizend euro. Maar door die nieuwe func tie is onze nieuwbouw al meteen weer te klein. Ik ga nu proberen grond bij te kopen. Een nieuwe uit breiding wordt helemaal door de Dierenbescherming betaald." Ketting garandeert dat het asiel zelfstandig blijft: „Dit gebouw is door vrijwilligers met rommel markten bij elkaar gespaard." ZIERIKZEE - Het bestuur van Tafel tje Dek Je is niet gelukkig met de manier waarop wethouder Gilles Houtekamer omgaat met de vrij willigersorganisatie. „Het bestuur heeft begrip voor het feit dat de ge meentelijke bijdrage wordt vermin derd maar geen begrip voor de ma nier waarop dit gebeurt", zegt voorzitter Johan Schiettekatte. De vrijwilligers van Tafeltje Dek Je bezorgen maaltijden die door Al- lévo worden gemaakt. Tafeltje Dek Je krijgt daarvoor subsidie van de gemeente maar dit zou wel in drie jaar tijd afgebouwd worden. In augustus hoort Schiettekatte dat dit plan zonder enig overleg in de prullenbak is gegooid. De subsi die stopt in 2010. Het bedrag wordt straks ingezet om de een zaamheid onder ouderen te bestrij den. In september leest Schiette katte in de krant dat de subsidie toch met een half jaar verlengd is, omdat de gewenningsperiode te kort is. „Ik noem dat onbetrouw baar, mede omdat wij nog wach ten op de behandeling van onze brief door de gemeenteraad en offi cieel nog steeds niet weten op wel ke datum de gemeentelijke bijdra ge wordt gestopt." Schiettekatte heeft zo z'n twijfels of het subsidiegeld straks wel naar de eenzaamheidsbestrijding gaat. Hij herinnert er aan dat de huidige vrijwilligers ook al aan eenzaam heidsbestrijding doen. Het Middelburgse stel heeft er mee le ren leven dat ergens in hun huis zich een soort zwart gat bevindt. Op een onverklaarbare manier ver dwijnen er namelijk sokken uit hun huis. Hoe er ook gezocht wordt, het lukt niet om enkele sokkenparen com pleet te krijgen. Ze vermoeden dat het zwarte gat zich ergens in de buurt van de wasmachine bevindt, mogelijk zelfs in die machine. Echt bewijs voor het zwarte gat hebben ze niet, maar een andere verklaring voor dat verdwijnen kunnen ze niet bedenken. Sinds enige tijd vermoedt het stel dat er niet alleen sokken via dat zwarte gat verdwijnen maar dat het, ter compensatie, ook sokken uitwerpt. Want tot hun grote verbazing ko men er soms uit die wasmachine sok ken die ze niet kennen, 'echt nooit ge kocht hebben' maar die - en dat is weer een voordeel - wel passen. Vrijwilligster Daisy met enkele kittens. Als de plannen van de Dierenbescherming doorgaan, wordt het volgend jaar veel drukker in het dierenasiel Schouwen-Duiveland. foto Dirk-jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37