zeeland 123 Dierenasiel in Goes moet dicht Gimbrère 4DOMINICUS www.dominicus.nl The Cameraman richt zich op jonge bands 'Te veel tegenslagen voor een mens, maar kanker schiep ook een band' samdröm€ Geslaagd RABE BEKIJK UW FOTO NU OP de betere badkamer CONCENTRATIE Zierikzee hoofdvestiging U BENT GEFLITST TIJDENS DE ZEEUWSE KUSTMARATHON! arpas www.sanidrome.nl/arpas Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80 dinsdag 6 oktober 2009 Kapelle benadrukt dat alle asiels zelfstandige stichtingen zijn. De Dierenbescherming kan ze niet sluiten, maar kan wel de er kenning intrekken. „Als Zierikzee het regiocentrum wordt, dan verwacht ik wel dat Terneuzen een dependance mag blijven", reageert beheerder Mar- got Burgers van het Terneuzense asiel. „Want de mensen zijn nu al nau welijks bereid om vanuit Breskens naar hier te komen." Volgens Burgers wordt er al gerui me tijd gesproken over concentra tie van de Zeeuwse dierenasiels. De zaak is in een stroomversnel ling gekomen door de bouwplan nen van het asiel in Zierikzee. Voorzitter Ketting: „Dierenbe scherming Nederland dicht het gat in onze bouwbegroting als wij die regiofunctie op ons nemen. Dat gaat over dertig- tot vijftigduizend euro. Maar door die nieuwe func tie is onze nieuwbouw al meteen weer te klein. Ik ga nu proberen grond bij te kopen. Een nieuwe uit breiding wordt helemaal door de Dierenbescherming betaald", al dus de voorzitter van het Schou- wen-Duivelandse dierenasiel. Ketting garandeert dat het asiel zelfstandig blijft. „Dit gebouw is door vrijwilligers met rommelmarkten bij elkaar ge spaard." je echt wel iets kunnen om op het podium te mogen staan. En er is natuurlijk 2nd influenz van de Jon- gerenraad Borsele, maar die wed strijd richt zich vooral op jonge ren. Voor beginnende bands met veertigers in de gelederen is er na genoeg niets." De band Tape-it uit Ellewoutsdijk is volgens Catsman een prima voorbeeld. Vrijdagavond trappen zij het initiatief af met hun rock in de stijl van The Doors, Neil Young en Bob Dylan. Daarna moeten de optredens in The Cameronian een frequent karakter krijgen. „Het hoeft niet per se muziek te zijn. Twee weken geleden hebben we ook iets geprobeerd met een Ame rikaanse acteur, die een eenakter opvoerde. Maar het zou mooi zijn als we eens per maand een begin nende band kunnen laten optre den", aldus Catsman. wmÊmmmmÊMÊmmmmmmmmmmmmmmMMMÊm Sander Abrahamse, oud-leerling van de CSW in Middelburg, is afgelopen vrij dag gepromoveerd tot doctor aan de Universiteit van Wageningen. Zijn proef schrift ging in op adequate voeropna- me van melkkoeien. Onderzocht zijn verschillende beweidingsystemen, graasgedrag en grasopname. Mieke Stroucken schreef met haar zoon Tom Pieterse het boek Opgeven? Nooit van mijn leven! over de periode waarin Tom vocht tegen kanker. foto Peter Nicolai door Jeanette Vergouwen HULST - De dag dat Tom Pieterse te horen kreeg dat hij een kwaadaar dige hersentumor had, viel een schaduw over zijn toekomst. De 28-jarige student Internationaal Land- en Watermanagement in Wageningen vocht twee jaar lang om te overleven. Na twee opera ties, bestralingen, scans en chemo- kuren restte hem nog een laatste strohalm: een stamceltherapie. Hij knokte, verdroeg uitputting en pijn en gaf nooit op. Het was een zwarte periode voor het gezin Pie terse uit Hulst. Tom, vader Rens, moeder Mieke en broer Ruud be leefden deze tijd ieder op eigen wijze. Op aanraden van zijn moe der begon Tom tussen de behande lingen door alles van zich af te schrijven. „Het was een soort the rapie om alles te kunnen verwer ken. Omdat ik af en toe te ziek was om iets op papier te krijgen, heb ik mijn moeder gevraagd ook dingen te beschrijven. Het was eerst een verhaal voor mijn ouders en broertje. Toen ik na twee jaar het gevecht gewonnen had, von den mijn moeder en ik het een goed idee een boek uit te geven." Mieke Stroucken vult aan: „Het le zen van het boek Opgeven? Nooit van mijn leven! kan voor anderen een steun betekenen. Er zijn zo veel mensen die iets dergelijks meemaken. We hebben gemerkt dat praten, schrijven en emoties delen kan helpen om je op de been te houden en alles te verwer ken." Tom kijkt met gemengde gevoe lens terug. „Het waren eigenlijk te veel tegenslagen voor een mens. Driemaal te horen krijgen dat de kanker weer actief was, de angst, het verdriet en het zich hondsbe- roerd voelen. Maar, het was ook een tijd van liefde en vriendschap. Mijn ziekte schiep een sterkere band tussen ons vieren en ik leer de wie mijn echte vrienden wa ren. Nu sta ik sterker in het leven." Zondag overhandigde moeder Mie ke het eerste exemplaar aan Tom. Het boek is verkrijgbaar bij Bruna in Hulst of via www.freemuske- teers.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Dierenbescherming Ne derland wil de Zeeuwse opvang van huisdieren concentreren in Zierikzee. Het asiel in Goes moet op termijn sluiten en Terneuzen wordt een dependance. Nu het asiel in Vlis- singen al meer dan een jaar dicht is, worden Walcherse dieren naar Middelburg gebracht. Is dat asiel vol, dan reizen zij door naar Zierik zee. De regionale aanpak van de Die renbescherming is gisteren bekend gemaakt door Theo Ketting, voor zitter van de stichting Dierenasiel Schouwen-Duiveland. Het plan wordt bevestigd door Mi chel Kapelle, afdelingsmanager van Dierenbescherming Noord en Midden Zeeland: „Met de nood opvang hebben we in Zeeland een groot probleem. De dierenasiels zijn allemaal goed bezig hoor, maar wij streven naar een regiona le aanpak. In die visie zou Goes in derdaad over een paar jaar weg kunnen." Een aantal asiels is volgens Kapelle te klein en bovendien worden de wettelijke regels steeds strenger. Van het Goese asiel De Tussenha ven was niemand bereikbaar. Een Goese gemeentewoordvoer der zei alleen van een verhuizing van het asiel te weten. door Raymond de Frel BAARLAND - Dorpshuis The Came ronian in Baarland wil een vaste rol gaan spelen in de Zeeuwse mu ziekwereld. Beheerder Kees Cats man vindt dat er in de regio te wei nig speelgelegenheden zijn voor beginnende bands. Catsman is sinds april beheerder van The Cameronian. „Er maken zeven verenigingen gebruik van het dorpshuis, maar er kan nog veel meer. Daarom werken we nu bijvoorbeeld samen met zorgbe- drijf EigenRichting om hun cliën ten als dagbesteding horeca-ach- tige dingen te laten oefenen", ver telt Catsman. Hij constateerde dat beginnende bands op de Bevelanden weinig mogelijkheden hebben. Catsman: „Er is wel een aantal centra, maar in dat soort cultuurtempels moet DONDERDAG 8 OKTOBER aangeboden door: LANGE DELFT MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25