hoenderhok' 'Machtsdenken en grootheidswaanzin' 19 Ook wethouder wil spreekuur winkeliers VVD pleit voor openhouden Hogeweg bij Westkapel Ie Goesenaren kampioen schilderen Helemaal bij Willem! Meditatie in het Walchers dialect Kinderkledingbeurs in Hummelhonk Samen praten over verlies en rouw Rommelmarkt van Philadelphia Zorg Lezing Groei Bloei over kleigrond MEEST GELEZEN dinsdag 6 oktober 2009 foto Lex de Meester Gemeentehuis Veere in Domburg foto Ruben Oreel - Ach achtwee incompetente be stuurders van de partij van de af braak hebben een plannetje gelan ceerd om hun bestuursfouten te maskeren en al die dromers die voor zijn gaan plannetjes maken hoe het beter en groter kan wor den als één gemeente, droom maar lekker verder hoor. Het gaat gewoon niet werken, de lasten voor de burgers worden ho ger, de incompetentie van de re genteske bestuurders blijft gewoon gelijk en de aantallen ambtenaren worden echt niet minder. Dirk - Tot nu toe nog niet één samen voeging gezien die het leven voor de burger aangenamer, laat staan goedkoper maakt! Gevolgen van een grotere gemeen te: bestuurders kennen de bevol king niet meer en voelen zich te groot voor 'kleine' problemen; de salarissen van bestuurders en amb tenaren groeien de pan uit want 'de verantwoording' is natuurlijk veel groter. Machtsdenken en grootheidswaan zin is het. De-keizer-in-z'n-nieuwe-kleren - Aub, Middelburg en Vlissingen één gemeente doe me een lol. Doe heel Walcheren maar bij Vlis- WESTKAPELLE - Het afsluiten van een deel van de Hogeweg bij West- kapelle voor auto's leidt tot meer verkeer door de toch al belaste kern van Westkapelle. Dat stelt Provinciale Statenlid Kees Bierens van de WD. Doordat hulpdiensten straks niet meer over de Hogeweg kunnen rij den, moeten zij over een fietsroute via de Vroonwegeling. „Uit oog punt van verkeersveiligheid is dat ongewenst. Had de provincie bij het verzoek aan het waterschap voldoende inzicht in het huidige gebruik van het af te sluiten wegge deelte en de consequenties daar van?", wil Bierens van gedeputeer de Hamelink weten. De WD wil dat de provincie terugkomt op het verzoek om de Hogeweg af te slui ten voor gemotoriseerd verkeer. Een dagmenu B-gangen vanaf 6,50 Telefoon (0118) 61 87 67 www.grandcafewillem.nl w A_ -V INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING CAMERABEWAKING erkend BORG Beveiligingsbedrijf HM HHi MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@colijnbv.nl Internet: www.colijnbv.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Behalve de stadsma- nager van Vlissingen gaat ook wet houder Rob van Dooren een in loopuurtje voor ondernemers hou den. Alleen dan niet maandelijks, maar wekelijks. Zo wil hij eerstelijns op de hoogte blijven van de actualiteiten in zijn stad, maakte hij gisteravond in de commissievergadering bekend. Bovendien bespreekt hij vandaag in het college de verplaatsing van de weekmarkt naar het Spuiplein. Daarbij komt ook het opkalefate ren van dat plein ter sprake. De beloofde bewegwijzering naar toeristische attracties zijn ook in aantocht. De bordjes worden nog dit jaar besteld, zodat ze nog voor het volgende zomerseizoen in de stad hangen. Datzelfde geldt voor borden voor invalswegen. Verder zegde de wethouder toe dat bezoekers rond de kerstdagen in Vlissingen kunnen winkelen on der schone overkappingen. Schaat sen doen zij op het Bellamypark, waar dit jaar de ijsbaan staat. Tenslotte vertelde de wethouder dat ROC-studenten samen met startende ondernemers werken aan een 'keurmerk gastvrijheid'. —uw singen. Maar laat Middelburg van onze Middelburgers zijn. Wim - Het zou toch wel een beetje vreemd zijn dat Middelburg, als provinciehoofdstad, straks niet eens een eigen gemeentebestuur zou hebben, maar dat zou moeten delen met Vlissingen. Daarnaast vind ik Middelburg en Vlissingen totaal niet vergelijkbaar. Terwijl Middelburg min of meer een 'ambtenarenstad' is, is Vlissin gen een havenstad met inwoners uit alle hoeken van de wereld. Ik denk niet dat deze twee steden bij elkaar zullen passen. Bob de Bouwer GOES - Goesenaren Barre Verkerke en Johan Elenbaas zijn het afgelo pen weekeinde in de prijzen geval len tijdens een landelijke vakwed strijd decoratieschilderen van de Studieclub Schilders. Beiden mo gen zich Nederlands kampioen in een categorie noemen. Het werk van Elenbaas op essen- hout werd tijdens de jaarlijkse Lan delijke Studieclubdag (deze keer in Rijssen) als beste bestempeld. Ver kerke werd Nederlands kampioen met zijn bewerking van mahonie hout. In de categorieën satijnhout en vrije techniek behaalde hij een derde plaats. De Studieclub Schilders heeft 23 re gionale afdelingen. ZOUTELANDE In de Catharinakerk in Zoutelande wordt zondag 18 oktober een Open Deur Dienst gehouden in dialect. Het thema van de avond is 'Hae mè grust die twide mijl'. Frans van der Heijde houdt een me ditatie in het Walchers dialect. Ver der treedt een klein ensemble van muziekvereniging Luctor et Emer- go uit Zoutelande op. Ook worden er liederen gezongen in het Zeeuws. De Open Deur Dienst be gint om 19.30 uur. DOMBURG Peuterspeelzaal Hummelhonk in Domburg houdt vrijdag en zater dag een beurs met kinderkleding en speelgoed. De kleding die wordt aangeboden, is specifiek voor in het najaar en in de winter. De beurs is vrijdag geopend van 19.00 tot 20.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. De verkoop wordt gehouden in de peuterspeelzaal aan de Singel 8 in Domburg. MIDDELBURG Het Zeeuws Steunpunt voor Ver lies en Rouw begint 20 oktober in Middelburg met een nieuwe praat groep voor volwassenen die ie mand zijn verloren. In zes bijeen komsten in oktober en november wordt onder deskundige begelei ding gepraat over moeilijke dagen zoals verjaardagen en trouwdag, over hoe de omgeving reageert, over hoe het verder moet en over dat mensen zich nu alleen voelen. Voorafgaand aan de deelname vindt een intakegesprek plaats. www.lotgenotenkaart.nl MIDDELBURG Het zorgsteunpunt van Philadelp hia Zorg houdt zaterdag een rom melmarkt in Middelburg. Van 9.30 tot 11.30 uur worden er bij de J.C. Matthiasstraat 12 spullen verkocht die door de cliënten van het steun punt zijn verzameld, zoals meubi lair, serviesgoed en boeken. Ook is er koffie met iets lekkers te koop. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan de cliënten. Bij slecht weer gaat de verkoop niet door. SEROOSKERKE De KMTP Groei 8c Bloei afdeling Walcheren houdt op morgen in Serooskerke een lezing over 'plan ten voor de kleigrond'. De lezing wordt verzorgd door C. van Gelderen, mede-eigenaar van kwekerij Esveld in Boskoop. Deze kwekerij bestaat al sinds 1865. De lezing wordt gehouden in vere nigingsgebouw De Zandput en be gint om 20.00 uur. Voor leden is de bijeenkomst gratis. Niet-leden beta len vijf euro entree. 1Bromfietser gewond 2. Open dag aquaduct (foto) 3. Tweetal mishandelt Vlissinger STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21