Zeeland PZC Kinderopvang bij ZEP Middelburg Zwart gat Losgeslagen persleiding beschadigt m®t touw paalhoofd bij De Nolle m de schroef almanak WALCHEREN 18 en 19 17 21 MORTIERE Nieuwe bedrijven vestigen zich op evenemententerrein Weg-wijs Opmerking blaast discussie vorming één gemeente nieuw leven in Dinsdag 6 oktober 2009 Renovatie gebouw De Valkeniers volgende week van start Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Kinderopvang, een overdekte golfbaan en een midget- golfbaan en een vestiging van Ken tucky Fried Chicken. Deze bedrij ven vestigen zich ook definitief op ZEP Middelburg, zo maakte Pieter Palm van het ontwikkelbedrijf RECC gisteren bekend. De kinderopvang wordt opgezet door het landelijk opererende be drijf Catalpa. Het wordt de eerste Zeeuwse vestiging van dit con cern. Het gaat in Middelburg om zowel dagopvang, buitenschoolse opvang als gastouderopvang voor kinderen van nul tot dertien jaar. Volgens Païrn richt het bedrijf zich zowel op de woonwijk Mortiere als op de bedrijven die zich in en om Mortiere vestigen. „Zodat wer kende ouders dichtbij een plek hebben waar ze hun kinderen naar toe kunnen brengen." De vestiging van deze opvang opent in februari van het volgende jaar de deuren. De overdekte golfbaan wordt vol gens Palm een heel bijzondere. Met geavanceerde apparatuur is het mogelijk om daar te spelen op vele 'virtuele' banen ter wereld. Ondernemer Rein van Vliet vulde aan dat virtueel ook allerlei weers omstandigheden gesimuleerd kun nen worden zodat golfers ook kun nen spelen bij bijvoorbeeld wind kracht 4 uit het noordwesten. Tot nu toe zijn er in Nederland twee van zulke banen: in Amstelveen en Den Haag. De Middelburgse wordt de eerste in Zuid-Neder land. Naast die overdekte golfbaan komt er ook een overdekte midgetgolf- baan met een junglethema en fluo rescerende black lights. Ook deze baan is uniek voor Zuid-Neder land. In Aalsmeer en Schevenin- gen zijn vergelijkbare banen. Palm verwacht dat zowel de over dekte golfbaan als de midgetgolf- baan op 1 december in gebruik kan worden genomen. Hij vertelde ook dat Kentucky Fried Chicken (KFC) en Burger King grote interesse hadden om op ZEE een vestiging te openen. „De keuze is op KFC gevallen." Ook voor dit concern wordt het de eerste Zeeuwse vestiging. Vol gens de ontwikkelaar ligt het in de bedoeling dat de vestiging op 19 de cember geopend wordt. mmsmmmmmmmmmnw® MIDDELBURG - Streetwise heet het programma van de ANWB school in Middelburg mee aan het verkeersproject. Vandaag het verkeersveiligheidslabel uit te reiken, dat kinderen letterlijk 'wegwijs' wil maken. krijgt het project nog een feestelijk vervolg als wethouder Gisterochtend deden alle leerlingen van de Petrus Immens- verkeerszaken Frank Streng de school een bezoek brengt om foto Lex de Meester VLISSINGEN - Een tiental palen op een paalhoofd ter hoogte van De Nolle bij Vlissingen zijn afgebro ken. Waterschap Zeeuwse Eilan den gaat ze vervangen. Het kan volgens woordvoerder Emilie Sturm echter nog wel enige tijd duren voor die nieuwe palen daar staan. Ze sluit niet uit dat het werk pas volgend voorjaar ter hand wordt genomen. De palen zijn afgebroken tijdens de harde wind van afgelopen zater dag. Een drukpersleiding, die daar ligt in verband met het ophogen van het strand, raakte los van zijn ankers en sloeg tegen het paal hoofd. Medewerkers van het water schap onderzoeken nog of andere palen ook beschadigd zijn geraakt. Indien dat het geval is, worden ze ook vervangen. Sturm verzekerde dat het paalhoofd geen bedreiging vormt voor de kustversterking. NEELTJE JANS - Opstappers van het reddingstation Neeltje Jans zijn gis teren opgeroepen voor hulpverle ning op de Noordzee. De redding boot Koopmansdank voer uit na een oproep van een sportvisboot. Deze lag met één man aan boord ter hoogte van de boei MW op de Noordzee, met een touw in de schroef. Hij was een speelbal aan het wor den van de wind en de golven. De reddingboot heeft hem opgepikt. Het Middelburgse stel heeft er mee le ren leven dat ergens in hun huis zich een soort van zwart gat bevindt. Op een onverklaarbare manier ver dwijnen er namelijk sokken uit hun huis. Hoe er ook gezocht wordt, het lukt niet om enkele sokkenparen com pleet te krijgen. Ze vermoeden dat het zwarte gat zich ergens in de beurt van de wasmachine bevindt, mogelijk zelfs in die machine. Echt bewijs voor het zwarte gat hebben Tip? redactie@pzc.nl ss s s a ze niet, maar een andere verklaring voor dat verdwijnen kunnen ze niet bedenken. Sinds enige tijd vermoedt het stel dat er niet alleen sokken via dat zwarte gat verdwijnen maar dat het, ter compensatie, ook sokken uitwerpt. Want tot hun grote verbazing ko men er soms uit die wasmachine sok ken die ze niet kennen, 'echt nooit ge kocht hebben' maar die - en dat is weer een voordeel - wel passen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19