481 sport Fernando Torres zwijgt in kille topper Adrie Koster gaat aan de leiding met Club Brugge PREMIER LEAGUE Chelsea alleen aan kop na 2-0-zege op Liverpool Ruime zege Arsenal Geen contract voor Smolarek bij HSV Wesley Sneijder redt Internazionale Eerste doelpunt van Vennegoor voor Huil Dynamo Dresden ontslaat Ruud Kaiser Barcelona wint ook zesde competitieduel Rangers is sterkste in de Old Firm maandag 5 oktober 2009 door Wilber Hack DEN HAAG - Nog nooit lag de doel puntenproductie in Engeland zo hoog als dit seizoen. Een gemiddel de van bijna drie goals is ongeëve naard in de Premier League. De verklaring luidt dat er zo open ge voetbald wordt. De topper gister middag tussen Chelsea en Liver pool vormde daarop een uitzonde ring. De thuisploeg won de weinig opwindende wedstrijd door twee sterke momenten van Didier Drog- ba met 2-0. Hij leverde beide assist voor de doelpunten van Anelka en Malouda. Chelsea, dat vorig seizoen slechts vijf punten haalde in de grote wed strijden en daardoor de titel ver speelde, kwam door de zege weer alleen op kop. De Londenaren pro fiteerden van de misstap van Man chester United een dag eerder, dat maar op de valreep met 2-2 gelijk speelde tegen Sunderland. Liver pool, azend op de eerste titel sinds twintig jaar, mist voorlopig de aan sluiting. Na de verliespartijen te gen Tottenham en Aston Villa leed het alweer de derde neder laag. De verwachtingen voor de topper - beide clubs stonden voor de vij fentwintigste keer in vijf seizoe nen tegenover elkaar - waren hoog gespannen. Vorig seizoen voerden Arsenal boekte een ruime zege op Blackburn Rovers. Mede door een goal van Robin van Persie won de Londense club met 6-2. Thomas Vermaelen maakte zijn vierde doelpunt van het seizoen voor Arsenal. Cesc Fabregas scoor de twee keer. Invallers Theo Wal- cott en Nicklas Bendtner maakten de laatste twee treffers voor de 'Gunners'. David Dunn en Steven N'Zonzi tekenden voor de treffers van Blackburn. Van Persie liep in de eerste helft tegen een gele kaart aan. Chelsea en Liverpool in de Cham pions League nog een spektakel stuk op. Bij dat 4-4-gelijkspel moest Liverpool winnen om uit schakeling te voorkomen en ging Chelsea in de tegenaanval om een blamage af te wenden. Liverpool bezorgde de Londenaren vorig jaar ook de eerste thuisnederlaag in de competitie sinds viereneenhalf jaar. Maar gistermiddag was het dus voorzichtigheid troef Het spel van beide ploegen was eigenlijk afge stemd op de aanwezigheid van Fer nando Torres, met acht treffers de topscorer van de Premier League. Chelsea durfde niet voluit aan te vallen. Liverpool legde zijn lot vol ledig in handen van de Spanjaard, die Gerrard als schaduwspits ach ter zich kreeg. Kuijt offerde zich op, moest linksback Ashley Cole overal volgen en kwam maar zel den voor de goal. De hattrick van Torres vorige week tegen Huil City had het nodige losgemaakt. De Spanjaard wordt in staat geacht om het record van Roger Hunt (41 doelpunten in het seizoen 1961-1962) uit de boeken te spelen. Volgens coach Rafael Benitez zal Torres de komende jaren alleen nog maar beter worden. „Hij wordt nog twee keer zo goed als hij zijn eigen spel blijft analyse ren." Torres plaatste gistermiddag zijn noppen hard op de enkel van Terry, maar kreeg verder tegen Chelsea lang geen poot aan de grond. Pas laat in de wedstrijd dwarrelde er een bal voor zijn voe ten nadat Kuijt eindelijk eens het strafschopgebied had opgezocht en Gerrard een poging zag stran den. Met links mikte hij echter naast, zodat de productie stagneer de. BRUGGE - Club Brugge heeft zon dag in eigen stadion met 4-2 ge wonnen van Anderlecht. De ploeg van trainer Adrie Koster passeerde Anderlecht daardoor op de rang lijst en is de nieuwe koploper in België. -Amsterdammer Mbark Boussoufa speelde de hele wedstrijd voor An derlecht, Arnold Kruiswijk bleef negentig minuten op de bank. Antolin Alcaraz zette de thuis ploeg na 17 minuten op voor sprong. Tom de Sutter deed zes mi nuten later iets terug voor de be zoekers. Karei Geraerts en Wesley Sonck bezorgden Club voor rust een ruime marge. Vargas scoorde in de slotfase de 4-1 alvorens De Sutter in blessuretijd zijn tweede doelpunt maakte voor de Brussel se club. Club Brugge heeft nu 21 punten uit tien wedstrijden, Anderlecht volgt op een punt. Olympique Lyon heeft zaterdag avond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van concurrent Gi- rondins Bordeaux, de eerste van het seizoen in de Franse voetbal competitie. De veelvoudig lands kampioen won uit bij Lens met 2-0 door doelpunten van Sidney Govou en Kim Kallström. Yohan Delmont verzuimde de thuisclub in de eerste helft op 1-1 te brengen. Hij miste een strafschop. Titelverdediger Bordeaux raakte een punt achterop bij Lyon door in en tegen Saint-Etienne onder uit te gaan: 3-1. Augusto Fernan dez en Ilan zetten Bordeaux in de eerste helft op achterstand. De Bra ziliaan Jussie deed na rust via een strafschop iets terug waarna Dimit- ri Payet de wedstrijd in blessure tijd besliste in het voordeel van Saint-Etienne. HAMBURG Ebi Smolarek heeft geen contract kunnen afdwingen bij Hamburger SV. De Poolse international was de afgelopen dagen op proef bij de Duitse club. Trainer Bruno Labba- dia besloot de oud-Feyenoorder niet bij de selectie te halen. Smola rek trainde mee omdat de Peruaan se aanvaller Paolo Guerrero een kruisband heeft gescheurd. MILAAN Wesley Sneijder, terug in de basis na een heupblessure, heeft zijn In ternazionale zaterdagavond aan de zege op Udinese geholpen. De Ne derlandse international maakte in de extra tijd de winnende treffer: 2-1. Hij krulde de bal fraai uit moei lijke hoek in het doel. Dejan Stan- kovic zette Inter op voorsprong. Vijf minuten later herstelde Anto nio di Natale het evenwicht al. HULL Jan Vennegoor of Hesselink heeft zaterdag zijn eerste doelpunt ge maakt voor Huil City. De ploeg van de lange spits versloeg het Wigan Athletic van aanvoerder Mario Mel- chiot met 2-1. Het was pas de twee de zege voor Huil dit seizoen. Promovendus Burnley won met 2-1 van Birmingham City, een andere nieuwkomer. DRESDEN De Duitse voetbalclub Dynamo Dresden heeft gisteren trainer Ruud Kaiser ontslagen. Daarmee reageerde het bestuur op de slechte resultaten die de club toe nu toe in de derde liga neerzette. Zaterdag verloor Dynamo Dresden, in het verleden acht keer landskampioen, met 2-0 van Werder Bremen II. De trainer kon een dag later zijn spul len pakken. BARCELONA Barcelona heeft zaterdag in de Pri- mera Division een kleine zege ge boekt tegen Almeria (1-0). De Span jaard Pedro maakte het enige doel punt van de wedstrijd. De kam pioen won de eerste zes wedstrij den. Deportivo La Coruna steeg naar de vierde plaats door even eens met 1-0 te winnen van Teneri- fe. GLASGOW Glasgow Rangers heeft gisteren aartsrivaal Celtic de eerste neder laag van het seizoen bezorgd. Ken ny Miller leidde de Rangers met twee doelpunten naar een 2-1-zege. Aiden McGeady deed vanaf elf me ter iets terug voor Celtic, waar Glenn Loovens in de basis stond en een gele kaart kreeg. Alle doel punten in de eerste Old Firm van het seizoen vielen voor rust. Nicolas Anelka verschalkt Liverpool-doelman Jose Reina en Brengt Chelsea op 1-0. foto Gerry Penny/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 94