in Kruiningen sport 143 Het Net wint de belangrijkste prijzen €9,95 c €14,95 Ook in IJzendijke krijgt Snauwaert een medaille Hockeysters Rapide beleven als debutant een droomstart Winst en verlies voor topteam t Het Net" Het Nef E 1 Deze actie geldt tot 23 oktober! Bestel op hetnet.nl of bel 0900-1990 „Ik heb inmiddels geen last meer van het tijdsverschil dat er met Australië is." Uitslagen Goedkoopste internet volgens: lïlt€ffl€tt€n.nl Internet vanaf Maandcontract Gratis draadloos modem Geen eenmalige kosten Overstapservice Internet Bellen vanaf Maandcontract Gratis draadloos modem Voordelige gesprekstarieven Overstapservice Gewoon. Het Net maandag 5 oktober 2009 EF EP WK-ganger Marco Minnaard door Wim de Vos KRUININGEN - Bij voorbaat stond al vast welke renners om de overwin ning zouden strijden in de veldrit van zaterdag in Kruiningen. Marco Minnaard en Bart Maas, twee Zeeuwse talenten in zowel het veldrijden als op de mountainbi ke, maakten hun favorietenrol ook meteen waar. Onderling vochten zij aan het einde van de wedstrijd uit wie de overwinningsbloemen in ontvangst mocht nemen. Maas verraste Minnaard uiteindelijk in de slotronde. Bij de vrouwen ging de zege naar Rebecca Talen uit Spijkenisse. De veldrit in Kruiningen beteken de de opening van de West-Bra bantse veldritcompetitie. Dit is een wedstrijdenreeks die oorspron kelijk opgezet was voor jeugdren- nêrs, maar waarbij later ook de ouderen werden betrokken. Het is een laagdrempelige competitie waaraan iedereen met een degelij ke flets kan deelnemen. Licentie houders (van welke bond dan ook) en niet-licentiehouders rij den elk hun eigen wedstrijd. Daar door is deze competitie zo succes vol. Zaterdag waren er in totaal ruim tweehonderd deelnemers. Marco Minnaard en Bart Maas be heersten de wedstrijd bp de licën- tiehouders. Minnaard had de vorm van het onlangs gehouden wereldkampioenschap mountain bike in Australië, waar hij bij de be loftes voor Oranje uitkwam, nog enigszins in de benen. „Dat is in middels alweer een paar weken ge leden. Ik heb inmiddels geen last meer van het tijdsverschil dat er toch is", vertelde Minnaard bij de huldiging in Kruiningen. Voor hem - en ook voor Maas - zijn wedstrijdjes als deze niet meer dan een training. Zo werden deze ook door hen benut, maar door Wim de Vos IJZENDIJKE - Zoals gebruikelijk in formeerde Hans Snauwaert vooraf even of er 'medaljes' waren te ver dienen. Voor de ID-renner uit Hulst is dat elke wedstrijd de moti vatie om van start te gaan. In IJzen dijke dus hetzelfde ritueel zater dag. En Snauwaert kon gerustge steld worden: er lag een aanden ken aan deze wedstrijd te wach ten. De strijd om de overwinning werd echter ver voor hem uitge vochten. Joannathan Duinkerke won uiteindelijk voor Tonnie Hoogstrate. Zodra de wedstrijd op gang was ge bracht, brandde de Zeeuwse twee strijd tussen Joannathan Duin kerke (Goes) en Tonnie Hoogstra te (Terneuzen) meteen los. Hoogstrate ging er direct vandoor en reed verschillende ronden voor de rest uit. De voorsprong was ech ter nimmer groter dan zo'n 50 me ter. Na verloop van tijd ging Duin kerke in de tegenreactie. Hij achter haalde de Zeeuws-Vlaming en reed van hem weg. Op naar de ze ge- En Hans Snauwaert? Hij peddelde in zijn eigen tempo voort. De en thousiaste Zeeuws-Vlaming hield in de slotfase het aantal nog te rij den ronden nauwlettend in de ga ten en finishte uiteindelijk als acht ste. Bij de vrouwen was er het debuut van streekrenster Irma van Duyn uit Schoondijke. Zij eindigde als tweede achter Vivian Geense. Naast de ID-koers waren er voor de jeugd ook nog dikkebanden- wedstrijden. Hiervoor was een be hoorlijke belangstelling. Ruim hon derd kinderen kwamen hiervoor opdagen. toch bleef het winnen voorop staan. „Ik hoorde dat er iets mis was met de fiets van Marco. Dat heb ik tijdens de wedstrijd ook nog tegen hem gezegd. In de laat ste ronde ben ik versneld en toen volgde hij niet meer", zei Maas, die op een veldritfiets reed terwijl Minnaard de voorkeur had gege ven aan de mountainbike. Al vroeg in de wedstrijd was het Zeeuwse duo op avontuur gegaan met de Brabanders Arnoud van Leest en Bob Verkooijen en met de Belg Dimi Diels. Maas en Min naard duldden dit trio tot een paar ronden voor het einde in hun ge zelschap, waarna ze er vandoor gingen. 9 Licentiehouders: 1Bart Maas (Hansweert), 2. Marco Minnaard (Wemeldinge), 3. Bob Verkooijen (Chaam), 4. Arnoud van Leest (Oudenbosch), 5. Dimi Diels (B), 6. Ad Bernaerts (Baarle-Nassau), 7. Rob Meiland (Hoogerheide), 8. Jens van den Bosch (B), 9. Peter Woestenberg (Sint-Willebrord), 10. Bas Rijthoven (Roosendaal). 9 Vrouwen: 1Rebecca Talen (Spijke nisse), 2. Manon Driessen (Terheij- den), 3. Caren Commissaris (B), 4. Ashley Heliemons (Hoeven), 5. Chantal Verstraten (Roosendaal). 9 Recreanten: 1Herman Diels (B), 2. Marcel Verhagen (Oss), 3. Luc van den Bosch (B), 4. Patrick Herrij- gers (B), 5. Rudy Pauwels (B). 9 Jeugd. 10 jaar: 1Alain Broos (Chaam). 11 jaar: LJarne Boden (B). 12/13 jaar: 1. Stijn Caluwé (B). 14/15/16 jaar: 1Bram Sprangers (Terheijden). MIDDELBURG - De hockeysters van Rapide beleven een droomstart in de tweede klasse. Gisteren be dwong de Hulster ploeg op eigen veld koploper Voorne met r-o. Met negen punten uit vier duels is debutant Rapide een goede subtopper. Een klasse lager leed Vlissingen een 2-1-nederlaag bij Oirschot, terwijl Olympia uit Ter- neuzen met 0-2 won bij Made. Vrouwen. Rapide-Voorne 1-0: Anderhalf jaar is Rapide al ongeslagen op ei gen veld, constateerde coach Mark-Jan de Jonge tevreden. Ook koploper Voorne kon daarin giste ren geen verandering brengen. Dat zijn team voor de derde keer op rij de nul hield, stemde hem ook te vreden. „We zitten in een flow." In een kwalitatief goede eerste helft had Rapide een licht over wicht, maar de rust werd zonder treffers bereikt. Halverwege de tweede helft brak Stephanie van Haperen de score open. Bij de tweede paal was ze het eindsta tion van een aanval over meerdere schijven. Voorne was vervolgens niet bij machte de defensie van Ra pide te verontrusten. Oirschot-Vlissingen 2-1: Vlissin gen had op meer gehoopt in Oirschot. In een gelijkwaardige wedstrijd sloeg de thuisploeg voor rust tweemaal toe. De tweede tref fer, uit een strafcornet, viel vlak voor rust. Na de pauze veranderde het spel- beeld niet. Drie minuten voor tijd zorgde Eline Rijnders uit de re bound van een strafcorner voor de aansluiting, maar de tijd was te kort om de 2-2 nog te maken. Vlis singen onderging een defensieve aderlating met het uitvallen van Jasmijn de Kam met een enkelbles sure. Made-Olympia 0-2: Na een paar zware nederlagen boekte Olympia een mooie overwinning. „Qua in zet verdienen de speelsters in dik ke tien", vond coach Jan Kruysse. Franciska van Dalen maakte de 0-1, Sandra Kuipers maakte na een fraaie actie van Valeri Jandor 0-2. Mannen. Rapide-Udenhout 2-2: De Zeeuws-Vlaamse thuisploeg had een kickstart. Halverwege de eer ste helft stond het 2-0 door doel punten van Maxim Post en Joep Smits (strafcorner). Rapide kwam vervolgens slap uit de kleedkamer en in de tweede helft scoorde Udenhout in een tijdsbestek van vijf minuten twee keer. Ondanks kansen over en weer bleef het daar bij. Dommel-Olympia 0-3: Olympia speelde met beduidend meer bele ving dan een week eerder, toen er verloren werd. „We hebben hope lijk het keerpunt genomen", zei coach Jan Boerbooms. „We zijn er nog niet, maar hebben wel een stap gemaakt." Maarten Rikken opende de score in de eerste helft. Ingvar Neve maakte er na rust twee. Boer booms: „We hebben de wedstrijd rustig en gecontroleerd uitge speeld." issMarA mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mm ■- mmm m mmmm door Joop van den Oudenhoven OOSTERHOUT - Het topteam van 's Lands Welvaren heeft in de twee de speelronde twee punten toege voegd aan het totaal. Van De Eek hoorn werd met 6-2 gewonnen, nadat eerder met 6-0 was verloren van de titelverdediger Cubri Eti- kon. Van Cubri Etikon verliezen was geen schande. Bij de regerend kam pioen staan met Henri Tilleman, Patrick Niessen en Jean Paul de Bruijn, gezamenlijk goed voor meer daar dan honderd nationale, Europese en mondiale titels, aan de tafels. Zelfs de Belg Frédéric Caudron, toch geen onverdienste lijke speler, kon voor de Kwaden- damse ploeg geen punt pakken in deze ontmoeting. Zijn landgenoot Niessen was te sterk. Tegen De Eekhoorn won Caudron zijn partij 71/2 wel, in slechts twee beurten (150 caramboles). Ad Koorevaar won het bandstoten* van Eddy Leppens en zorgde daar mee voor de winst, want Ian van Krieken verloor kansloos. p/mnd p/mnd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89