Bart Maas traint zich naar zege Eddy Leppens dicht bij wereldrecord partijgemiddelde 42 \t Brons Van Assche in Hongarije Schweertman wordt veertiende met Oranj Ragazza winnaar in eerste Goofies Race VELDRIJDEN Bart Maas en Marco Minnaard maakten de dienst uit in de eerste veldrit van het seizoen in Kruinin- gen. Maas had uiteindelijk de langste adem. maandag 5 oktober 2009 SZOMBATHELY Tijdens een Grand Prixwedstrijd in het Hongaarse Szombathely is turner Anthony van Assche uit Sas van Gent derde geworden op het onderdeel ringen. De Zeeuws-Vla ming die met 14,500 punten als eer ste naar de finale ging, haalde in de eindstrijd een score van 14,400 punten. Vorig jaar werd hij in de zelfde stad zevende op ringen, maar toen haalde hij wel een hoge re score: 14,625. Op voltige werd Van Assche zaterdag zesde. Hij kreeg van de jury 12,925 punten. De Sassenaar is in voorbereiding op het WK individueel in Londen. Dat begint op 13 oktober. Hij komt ook daar uit op ringen en voltige. ODENSE Op het wereldkampioenschap squash voor landenteams in het Deense Odense is Piëdro Schweertman uit Koudekerke veer tiende geworden met Nederland. De strijd om de dertiende plaats werd zaterdag van Schotland verlo ren met 2-1. Eén van de twee nederlagen werd geleden door Schweertman. Stuart Crwaford was met 3-2 (5-11 11-2 10-1211-611-9) te sterk voor de 26-ja- rige Walchenaar. Het team van Egypte werd wereld kampioen door Frankrijk in de fi nale met 2-1 te kloppen. COLIJNSPLAAT In de eerste Goofies zeilwedstrij den van het seizoen won de Ragaz za van Roelien Ornee en Bert Dolk in de ORC-CIub 1. De Zierikzeese boot eindigde voor de Geluxvogel (A van de Wal uit Barendrecht) en de Flin (Arne Hubrechtse uit Scha- rendijke). Bij de ORC-CLUB 2-5 zegevierde de Switch (Kees Meijer uit Waalre) en bij de ongemeten boten ging de winst naar de Crossroads (Andries Warns uit Wolphaartsdijk). Ondanks de harde wind kon er nog goed gezeild worden op de Oosterschelde. Een maand geleden eindigde Marco Minnaard 25e bij het WK mountain bike voor beloftes in Australië. De uiteindelijke winnaar Bart Maas rijdt door het bos met de Brabander Bob Verkooijen in zijn wiel. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Delta/Fast hebben in de thuiswed strijd tegen TWentevisie aange toond dat de .koppositie zeker niet geflatteerd is. De gasten werden met klinkende cijfers (8-0) versla gen. Verbrugge Terminals moest in Utrecht met 6-2 zijn meerdere er kennen in Dekker Keukens. Mogelijk hebben de aanwezigen in Hotel Dallinga de wederopstan ding van Henk Habraken bijge woond. Het was vooral in het eer ste deel van de partij nog niet best wat de Brabantse routinier liet zien, maar na de sanitaire stop be gon het te lopen en was de oude Habraken weer te zien. Het leverde hem niet alleen de winst op, maar ook zijn eerste partij dit seizoen van boven 1.00 gemiddeld. Nee, dan Jean Paul de Bruijn. Ook al begon Anno de Kleine met een fraaie serie van twaalf de Hulste naar bleef onverstoorbaar. Hij scoor de er lustig op los en ging erop en erover. Pas bij 39 uit zeventien beur ten stokte de productie een tiental beurten. Toen hervond hij het rit me en maakte hij het karwei af Na de thee gaf Eddy Leppens bil- jartles aan Christian Rudolph. Lep pens begon met 4, sprokkelde nog wat bij elkaar om in de vijfde beurt met 6 verder te gaan, vervolgens met 9, 8 en 11 door te stomen naar 45. Even zag het ernaar uit dat het wereldrecord partijgemiddelde (50 in 9 beurten) eraan zou gaan, maar dat lukte net niet. Bij 45-4 stokte het even, mede omdat de concen tratie even weg was nadat het re cord niet meer haalbaar bleek. Twaalf beurten voor 50 punten is nog altijd goed voor 4.167. Leppens: „Het was wel mooi ge weest als ik het record had kunnen pakken of evenaren, maar als ik el ke week dit moyenne speel, ben ik ook wel tevreden." Peter de Backer had na een blik- semstart (serie van 14) tegen Dave van Geel moeite de goede voortzet ting te vinden. Bij 14-27 na vijftien beurten werd het punten sprokke len, maar de overwinning kwam nooit in gevaar. Bij Verbrugge Terminals leek er voor de pauze nog wel wat te ha len. Kees Wittens versloeg, zoals verwacht, Hans van der Wurf en Glenn Hofman leidde tegen Jozef Philipoom met 39-37. Op dat mo ment maakte de Belg een 'beest' en hij vervolgde met een serie van elf Het feestje voor de bezoekers ging dus niet door en na de nederlagen van Martin Spoormans en Ronny Daniels was de realiteit een voor laatste plaats in de rangschikking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88