Succes familie Francke in strijd Vroon Trofee JUNGLEBOEK sport 141 Ondo pakt ten koste van Swift eerste punten De Stormvogel redt een puntje Amazones geplaatst Handbalsters EMM verliezen laatste oefenduel DRESSUUR Vader en dochter succelvol in klasse Li en Z vanaf nü verkrijgbaar maandag 5 oktober 2009 W door Ron de Waal MIDDELBURG - Uitgerekend in de derby tegen Swift lukte het de korf ballers van Ondo de eerste punten binnen te halen. Vooral door een enorme werklust viel er op de 7-6-overwinning van de ploeg van coach Christian Hoefkens weinig af te dingen. De enorme wind die het nieuw bakken kunstgrasveld in Sint Lau rens in zijn greep had, maakte al snel duidelijk dat er van een fat soenlijke korfbalwedstrijd nauwe lijks sprake kon zijn. En dus gol den er zaterdagmiddag andere wet ten. Het was niet meer zo vanzelf sprekend dat de ploeg met de meeste capaciteiten (Swift) zou winnen. Het kwam er op aan wie het best met de weersomstandig heden om kon gaan. „Het zou best zo kunnen zijn dat deze omstan digheden in het voordeel van On do zijn", wisten Ondo-coach Christian Hoefkens en Swift-coach Dennis Plantinga voor aanvang. Bij Ondo, dat na het stoppen van Ruth Holmes, Hagar Hoogwerf en Martijn Walraven de ploeg een for se verjongingskuur onderging, is handhaving in de tweede klasse het enige doel. Dennis Plantinga gokt met Swift op een plaats bij de eerste drie. Om dat doel gestalte te geven mochten er tegen het nog puntloze Ondo geen punten ver speeld worden. Anita Hoekstra gaf met de eerste treffer de juiste aan Een speler van Swift zoekt naar een afspeelmogelijkheid. foto Lex de Meester zet (0-1), maar Ondo antwoordde razendsnel via Robbie Mesu en Anita Geschiere: 2-1. In die fase had de thuisploeg de meeste last van de storm, die tot tweemaal toe een strafworp van Ronald Wisse uit de korf blies. Kort na rust nam Swift via Jacco van den Bosse op nieuw de leiding (3-4), maar Joris Hoogwerf en Robbie Mesu bogen de stand snel om in het voordeel van Ondo: 5-4. Treffers van Paul van den Berg en Vera Kuiper voor Swift (5-6), en een derde gemiste strafworp door Ondo van Jeroen Mesu leken de thuisploeg mentaal te knakken. Toch knokte Ondo zich bewonde renswaardig terug in de wedstrijd. Uitgerekend Jeroen Mesu bracht zijn ploeg weer langszij (6-6), waarna Ronald Wisse Ondo op voorsprong bracht: 7-6. Tot groot ongenoegen van coach Plantinga zag Swift geen kans meer om de schade te herstellen. „We maken het onszelf zo moeilijk omdat we veel te weinig scoren", treurde hij moederziel alleen in de dug-out van zijn ploeg. Christian Hoefkens kon zijn geluk niet op. „Wat een geweldige opsteker is dit. Het gaat laat worden vanavond." Scores Ondo: Robbie Mesu 3, Anjta Geschiere, Joris Hoogwerf, Ronald Wis se en Jeroen Mesu allen 1. Scores Swift: Paul van den Berg 2, Anita Hoekstra, Vera Kuijper, Roel Klootwijk en Jacco van den Bosse allen 1. door Lucien Roelandt WESTKAPELLE - Met twee fraai uit gevoerde proeven in de klasse Li is amazone Arianne Francke de com petitie aan de Vroon Trofee uitste kend begonnen. Met een overwin ning in de in handicap verreden klasse Z droeg haar vader Kees Francke zijn steentje bij aan het succes van de familie uit Grijpsker- ke. De voor de organiserende Vroonruiters uitkomende Tamara den Outer was in manaege De Zandbooi in westkapelle overtui gend de beste in de tweede proef van de klasse Z. Arianne Francke reed de goed in balans en met veel souplesse door de baan gaande Winston in beide proeven met 188 punten naar de overwinning. De combinatie trok daarmee de opgaande lijn die in het buitenseizoen werd ingezet door. „Ik heb Winston zelf opgeleid. Daarna heeft mijn vader hem een tijdje gereden. Maar dat klikte niet. Ik reed toen Silvano en die was ge woon te sterk voor mij. Toen heb ben we van paard geruild. Achter af gezien een goede deal. Winston is voor mij een fijn paard. Hij is, in MIDDELBURG - De handbalsters van EMM hebben de voorbereiding op de competitie afgesloten met een 18-15-nederlaag tegen het Haagse SOS Kwiek Sport. De oefencampagne van de ploeg van de nieuwe trainer Auke van Hinte ging niet over rozen. De ploeg speelde weinig wedstrijden en was lang niet altijd compleet. Bovendien wil Van Hinte dat zijn ploeg wat minder afwachtend speelt. „We moeten meer uitgaan van on ze mogelijkheden. EMM bepaalt wat er binnen de lijnen gebeurt en niet de tegenstander." MWWIWWWW ■MOM door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van De Stormvogel speelden zater dag met 7-7 gelijk tegen De Tref fers 2. Het tweede team van de Vlissingse club versloeg De Ven nen 2 met 8-3 en het derde won met 6-1 van Gorgo. De Stormvogel-De Treffers 2 7-7. De Stormvogel had twee weken ge leden al gewonnen van De Tref fers in de districtsbeker. De Storm vogel nam een 2-o-voorsprong maar vergat in de tweede periode de marge te vergroten. De Treffers 2 kwam terug tot 2-1 en werd ver volgens geholpen door de arbiters die een bal op de lat tot treffer pro moveerden. Bij 3-4 vocht De Stormvogel zich terug tot 6-4. De ploeg was echter van streek na weer wat dubueuze beslissingen en kon in de slotfase ternauwer nood een 6-7-achterstand ombui gen in een gelijkspel: 7-7. Scores De Stormvogel: Martijn Me chielsen 4, Jasper Rowendal, Rene Bal en Jermo de Lange allen 1. De Stormvogel 2-De Vennen 2 8-3. De Vlissingse reserves hadden een makkelijke avond. Al in de eer ste periode was er een 2-o-voor sprong en pas halverwege de twee de periode kon De Vennen 2 sco ren 3-1. Dat kon De Stormvogel 2 niet van zijn stuk brengen. De ploeg gaf wat gas bij en denderde door naar een een 7-1-voorsprong. Pas in de laatste periode, toen De Stormvogel 2 het tempo wat liet zakken, kon De Vennen 2 nog iets terug, maar het slotakkoord was voor De Stormvogel 2 8-3. Scores De Stormvogel 2: Jordy de Nood 4, Bas Mechielsen 3 en Frank Le- ijnse 1 maal. De Stormvogel 3-Gorgo 6-1: De Stormvogel 3 had meer tegenstand van Gorgo verwacht. Al na tien se conden scoorde de ploeg: 1-0. Gor go speelde statisch en daar had De Stormvogel 3 geen moeite mee. De Vlissingers bleven goed spelen en liepen in de tweede periode uit naar 3-0. Gorgo kon zelfs tot drie maal toe niet uit een man-meersi- tuatie scoren en De Stormvogel 3 liep uit naar 5-0. Pas bij 6-0 kon Gorgo de eer redden. Scores De Stormvogel 3: Cheyenne van Berkel en Pim Bekkers ieder 3 maal. Kees Francke won één proef in de klasse Z. tegenstelling tot Silvano, erg braaf en werkwillig. Het is een paard voor de toekomst. Hij heeft goede basisgangen, leert snel en de sco res zijn hoopgevend", vertelde Arianne Francke na haar succes. Miriam Coomans stuurde Sjans in beide proeven naar de tweede plaats. Die moest ze in de tweede proef wel delen met Alyssia Jansen met Sabine. Kees Francke stuurde in de eerste proef van de klasse Z de expressief bewegende Silvano met 209 pun ten naar een nipte overwinning. De combinatie bleef Sandra van de Vreugde met Ushra twee punt jes voor. Met een wisselende twee de proef liet Silvano zien dat hij zijn streken nog niet heeft afge leerd. Mooie dingen werden door het kruidje-roer-me-niet afgewis seld met slordigheden, waardoor de combinatie op de derde plaats eindigde. De in de eerste proef met Trayco als laatste geëindigde Tamara den Outer bewees in de herkansing dat het een incident was. De amazone uit Aagtekerke stuurde de Mooiman -zoon met 207 punten naar de zege. Met twee overtuigende overwin ningen in de klasse Mi stelde Maar ten Koppejan met Rexford zijn kandidatuur voor de eindzege. De fraaie scores van 195 en 192 punten waren voor de combinatie uit Me- liskerke echter net niet voldoende voor de leiding in het voorlopig klassement. Die wordt ingenomen door Marieke Schnebeli, die Jer- orn's Sensation met 198 en 193 punten de eerste en tweede plaats in B opeiste. MIDDELBURG - De dressuuramazo-' nes Thamar Zweistra en Chantal de Rooij hebben zich zaterdag ge plaatst voor de halve finales van de Tinello Cup. De Rooy eindigde in de derde voorronde in Dinteloord met haar paard Nairobi in de klasse ZZ Zwaar als vierde met een score van 61,67%. Samen met de zege eer der in Kootwijk was dit ruim vol doende voor plaatsing. Thamar Zweistra schreef met Whoopy de wedstrijd in de klasse ZZ Licht op haar naam. In de twee voorgaande wedstrijden werd ze tweede. Raz Nitzani verbeterde in Dinte loord bij een wedstrijd in de lichte tour met haar paar Hexagons Tru-> man het persoonlijk record. De ju ry beloonde de proef met 67,11.%. Dat was goed voor de derde plaats. Ook met Hexagons Vonetta werd Nitzani derde, in de klasse ZZ Zwaar. De score was 64,57%. knip de bon uit de zaterdagkrant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87