401 sport TTC Middelburg wint maar laat punten liggen Korfballers TOP alleen aan kop van eerste klasse, met dank aan collega's van Tjoba Hage crosst naar zege in vierde wedstrijd Open ZK Rabo Lady Force zevende op NK Oemoemenoe wint ook vierde wedstrijd Sandra de Block sluit zomerseizon goed af Delta Sport sluit af met kleine nederlaag Stormvogels en Togo in evenwicht maandag 5 oktober 2009 w WEMELDINGE - Stefan Hage is in de MX 2-klasse winnaar geworden van de vierde wedstrijd om het Open Zeeuws Kampioenschap motorcrosss. In Wemeldinge won hij zaterdag één manche. De andere ging naar Mark Boot. In de finale bleek Hage geen enkele last te hebben van een vorige week opgelopen knieblessure. Hij bleef topfavo riet Boot makkelijk voor. In de MX 1 (foto) was de overwinning in beide manches voor Erik van der Wekken. Het gevecht om de tweede plaats werd gewonnen door Boy Stockman, voor Jan Peter van de Weele en Stef Goetheer. Bij de vete ranen ging de winst naar Mykel van de Goor. Pie- ter Moelker werd verrassend tweede, mede door de winst in de eerste heat. Bij de 85 cc stond Ren- zo van der Hoek op de hoogste trede. In de klas se 65 cc wist Nancy van de Ven alle jongens af te troeven. Mack Bouwens bleef ook in de vierde wedstrijd ongeslagen in de 50 cc. Jayden Hoek werd weder om tweede. foto Willem Mieras door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg hebben hun tweede overwinning geboekt in de tweede divisie. Het Geleense Kluis werd met 7-3 verslagen. Arnemui- den verloor in dezelfde klasse van red Stars: 6-4. De zege van TTCM werd ingeleid met drie overwinningen van John Scott. Sören de Witte knokte zich naar twee knappe overwinningen. Samen hadden Scott/De Witte het dubbelspel onder controle maar lieten de wedstrijd met 11-9 in de vijfde game toch nog uit han den glippen. Wouter van der Mark won eenmaal. Zijn tweede wed strijd kreeg hij cadeau nadat tegen stander Anthony van Beurden zich lelijk verstapte. Van der Mark liet had nog een extra punt kun nen scoren tegen Michel Sijster- mans, maar kon drie matchpoints niet verzilveren. In Venray scoorden Mare Hacken- berg en JanHenk Bomhof beiden twee punten voor Arnemuiden. Riny Kasse bleef zonder zege. Het eerste mannenteam van SAR staat aan kop in de derde divisie dankzij een overwinning op direc te concurrent Treffers Roelof- arendsveen. Dennis Verdurmen stond aan de basis van de 6-4-over- winning door al zijn wedstrijden in winst om te zetten. Simone de Klerk en Johan 't Hooft versloegen beiden Ron van Veen. De vrouwen van SAR leden in de eerste divisie een dikke 1-9-neder- laag tegen kampioenskandidaat De Treffers. Audrey Koole redde voor de Kloosterzandenaren de eer. Ook het tweede vrouwenteam van SAR gin in de tweede divisie met 1-9 ten onder, tegen US Am sterdam. Liselotte Fassaert kon hier het enige punt scoren. In de hoofdklasse B haalde TTCM 2 een 6-4-overwinning op het Box- telse Taverbo. Kimberly 't Hooft bleef ongeslagen. TTCM 3 wist in de hoofdklasse A met 7-3 te win nen van Smash uit Sint Annaland. Thomas Groenewoud won drie maal. SAR 3 kreeg in dezelfde pou le met maar liefst 0-10 klop van RedStar Goirle. Het eerste jongensteam van TTCM verloor in het landelijk A met 3-7 van Westa. William Marinissen scoorde tweemaal won met Kristi- an Davidse het dubbelspel. MIDDELBURG - Met tien punten uit vijf wedstrijden staat TOP boven aan in de eerste klasse G. De Arne- muidse korfballers versloegen All Ready (15-5), terwijl medekoplo per Nieuwerkerk gelijkspeelde te gen tegen Tjoba (9-9). Fortis boek te bij Merwede (8-12) de eerste overwinning van de competitie. TOP-A11 Ready 15-5: Na een kwar tier was het al 5-1 en bij rust leid de TOP met 10-2. Dat equipe van Edwin Coppoolse in de tweede helft de teugels wat liet vieren, vond de trainer prima. „Ik vind het al heel knap dat we er met de ze wind vijftien hebben gemaakt." Scores TOP: Anne Meulmeester en Leon van Belzen 3, Peter van Belzen, Corné Bezemer, Jordi Meulmeester en Petra de Ridder 2, Wilma de Ridder 1. Nieuwerkerk-Tjoba 9-9: Tjoba speelde beter georganiseerd en ge- disciplineerder dan in eerdere wed strijd. Daardoor kon er een 1-4-voorsprong gepakt worden te gen de medekoploper. Nieuwer kerk kwam nog wel op 5-4, maar daarna had de equipe uit 's-Heer Hendrikskinderen weer het betere van het spel. „Wij hadden recht op twee punten", zei trainer Chris van Put. „Maar bij 8-9 kregen we een strafworp tegen die nergens op sloeg." Scores Tjoba: Gerben van Boven, San- der Harinck en Johanneke Vleugel 2, Es ther van Boven, Dirk-Jan Westmaas en Niels Westmaas 1. Merwede-Fortis 8-12: „We speel den voor het eerst deze competitie goed", zei Fortis-trainer Debbaut. „We waren geduldig, hadden over zicht, hanteerden een goed baltem po en legden hun sterke mensen aan banden." Bij rust leidde de Souburgse eersteklasser met één punt verschil. In de tweede helft werd de marge geleidelijk aan gro ter. „Na rust vond ik ons echt heer en meester", zei Debbaut, die con stateerde dat „Fortis de competitie open heeft gehouden". Er staan nu immers drie ploegen op twee punten: Fortis, Merwede en AU Ready. Scores Fortis: Niels Bebelaar, Remco Crucq, Chalaria Janisse, Patrick Koppe- jan, Joyce Schoonaard, Jordy Sleijpen 2. Scheldevogels-Seolto 5-8: Derdek lasser Seolto had de teugels stevig in handen en gaf de thuisploeg geen schijn van kans. „We hebben de wedstrijd gecontroleerd", zei coach Richard Ollefers na afloop. Bij rust was het 3-4, na de pauze liep Seolto weg en was het duel be slist. Scores Seolto: Anniek Reijnierse 3, Dennis Goedegebuur 2, Chris Mol 1, Mariëlle Francke 1 en Lieven Middel- hoek 1. HOOGEZAND De Zeeuwse wielerploeg Rabo La dy Force is ondanks enkele tegen slagen als zevende geëindigd op het NK clubkampioenschap ploe gentijdrit in Hoogezand Sappe- meer. Er gingen 31 clubs van start. De ploeg bestond uit Sonja Boog aard, Baukje Doedée, Birgit Lavrijs- sen en Marissa Otten. Vorig jaar werd de lady Force vijfde. De tegen stand was echter sterk, want het clubteam van Leontien werd kam pioen van Nederland. Ton van bem- melen, de ploeg met Anne Evers- dijk uit Kapelle, werd vijfde. MIDDELBURG Het vrouwenteam van Oemoeme noe blijft toonaangevend in de eer ste klasse west van de vaderlandse rugbycompetitie. De Middelburgse vrouwen wonnen ook hun vierde wedstrijd met grote cijfers en gaan zonder puntverlies aan de leiding. Oemoemenioe versloeg Delft/ Rot terdam met niet minder dan 85-12. Volgende week wacht een uitduel in Alkmaar, waar Oemoemenoe met een goed gevoel naar toe trek ken. Vorige week namelijk ver sloeg de tegenstander van gisteren Alkmaar met liefst 113-0. BREDA Sandra de Block uit Hulst heeft het zomerwegseizoen afgesloten met de tweede plaats op de 10 km in de Singelloop van Breda. Na de eerste ronde van 5 km kwam ze door in 19 minuten en 19 seconden om uit eindelijk in 38.39 te finishen, ach ter Sabine van Reijt uit Breda. Edwin de la Ruelle (RKHAV) liep in Breda de halve marathon in een tijd van 1.17.09. Chris de Smet (RK HAV) had voor die afstand een tijd nodig van 1.39.46. ZIERIKZEE De handballers van Delta Sport hebben de voorbereiding op de competitie afgesloten met een eer volle nederlaag tegen regioklasser Heerle. Het werd 29-26. De eersteklasser uit Zierikzee werd er nog eens op gewezen dat het ver dedigend beter moet. „Bij ons was het veel te onrustig achterin", vond trainer Rob de Vos. Via 14-11 bij de pauze bleef het gaat je drie punten, tot het einde van de rit. Aanvallend gaat het stuk beter. De ploeg heeft weinig moeite om veel doelpunten te maken. WESTKAPELLE De stormachtige wind speelde in Westkapelle zo'n grote rol, dat de korfballers van Stormvogels tegen Togo in de eerste helft niet scoor den. De Goese opponent deed dat wel, waardoor bij rust 0-2 was. „Ik miste de beleving", zei Jan Theune van Stormvogels. Dat kwam in de tweede helft nog goed. De ploeg uit Westkapelle zette veel druk en scoorde in de slotfase nog drie keer. Na 0-3 en 1-4 werd het 4-4. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 2, Frank Peene en Franky Koole 1 V '■'".'tl. - ";i' V--.4 /Y,:./.- - - 1:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86