w spor 39 beloond aasr" Oemoemenoe houdt BC Vlissingen debuteert met nipte nederlaag Walcheren komt na rust op stoom tweede klasse Waterland lang bij Zeeland Sport heeft moeite met Vogelwaarde maandag 5 oktober 2009 gsw&apsigp^^ W1 IWinnfl'I'MWWiil Voor De Valk kwam gisteren bijna een eind aan de recordreeks van 27 ongeslagen duels. De Brabanders verloren voor het laatst in het sei zoen 2007-2008, met 1-0 van Brabantia. Na de 22 staan ze nu op 28. door Frits Bakker OOST-SOUBURG - Met veel jongens van Jan de Wit op het veld speel den RCS en De Valk een stevige partij voetbal, met overdreven veel kaarten en een terechte eindstand: 2-2. Voor de Zeeuwen was het een hele krachttoer om de fysiek ster ke koploper te bedwingen. Michel Leonhart was na afloop dan ook eerlijk en opgelucht: „We moeten dit ene puntje koesteren, want meer was er niet uit te halen." Het was onbewust ook een conclu sie die RCS voor de rest van de competitie mag trekken. De Sou burgers hebben met een mix van routiniers en jonge talenten wel licht nog niet de balans gevonden om mee te doen voor de titel. Techniek schuilt er voldoende in de ploeg, met Salim ben Sellam en Alfaro Pentury als exponenten, maar De Valk was een tegenstan der die ook pijlsnel op krachtvoet bal kon overschakelen. Dat kostte RCS de volle winst. De Brabanders werkten tot twee keer toe een achterstand weg en drukten de thuisclub op het eind nog terug met een slotoffensief Daarin moest Gérard de Nooijer, als middenvelder begonnen en la ter teruggehaald naar de verdedi ging, nogal eens hard en kundig in grijpen. Met een beetje geluk had RCS niettemin nog voor een stunt kunnen zorgen. De laatste aanval bracht Alfaro Pentury plotseling in schotpositie. De harde schuiver verdween via de vuisten van de keeper naast het doel. RCS liet ook tegen de koploper zien waar de kracht van het elftal ligt: de snelle balwisselingen op het middenveld, de strakke pass van Salim ben Sallem, de rushes van Dennis de Nooijer en snel uit gevoerde vleugelaanvallen over Si- grel Burnet en Joey, van der door Merlijn van Dierendonck VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen hebben hun debuut in de eerste divisie niet kunnen op luisteren met een overwinning. De ploeg verloor in eigen huis nipt van The Black Eagles uit Ros malen: 70-79. BC Vlissingen speelde in het eer ste kwart vol zelfvertrouwen. The Black Eagles uit Rosmalen, een team dat al een tijd in de eerste di visie speelt en dus veel meer erva ring heeft, had af en toe moeite met het afstoppen van de spelers van BC Vlissingen. De score ging gelijk op en aan het eind van het eerste kwart stond het 18-21 voor The Black Eagles. In het tweede kwart liepen de Eagles wat uit, maar het verschil was nooit groter dan zes punten. Door goede defen sieve rebounds en een paar mooie Zweep. Voetbalkenner Jaap van Maris heeft alle wedstrijden van RCS gezien en concludeerde: „Ze spelen een beter soort voetbal dan Vlissingen, maar ik weet zeker dat ze over twee weken wél verliezen van die ploeg." Het zal de indivi duele klasse zijn waar hij op doelt, maar ook de kwetsbaarheid van RCS achterin. Michel Leonhart: „We krijgen gemiddeld twee goals per wedstrijd tegen. Dat is te veel om te blijven winnen. En al die goals vallen in het vijfmeterge- bied." Roy Sallet, die wel sterk is op de lijn en op afstandsschoten, bleek ook tegen De Valk weer geen heerser in de lucht. De Bra banders waren levensgevaarlijk met hoekschoppen en voorzetten. Zo viel de 1-1 in de zesde minuut na rust uit een hoekschop en een kopbal van Van den Eijnden en de 2-2 uit een voorzet en een schot van dichtbij van Van de Berg. RCS had twee keer eerder een voorsprong genomen, eerst na een droge knal van Sigrel Burmet in het dak van het doel. Said Bouzambou schoof na een rush van Joey van der Zweep in de achtste minuut na de rust de 2-1 binnen. Het bleek uiteindelijk niet genoeg voor de winst RCS hield behalve het ene punt nogal wat kaarten over aan het duel met de koploper. Gérard en Dennis de Nooijer, Roy Sallet en Joey van der Zweep werden be straft door de scheidsrechter. RCS-De Valk 2-2 (1-0). 33. Sigrel Bur net 1-0, 51. Danny van der Eijnden 1-1, 53. Said Bouzambou 2-1, 71. Dennis van den Berg 2-2. Scheidsrechter: M. Bleumink (Goes). Gele kaart: Roy Sal let, Dennis de Nooijer, Gérard de Nooijer, Joey van der Zweep (allen RCS), Artwam Rijkers, Sergio Kawarma- la (beide De Valk). Aantal toeschou wers: 250. steals van de kant van BC Vlissin gen kon het team van coach Victor Vermue het tweede kwart afslui ten met een gelijke stand: 36-36. In het derde kwart begonnen de Black Eagles na de rust meteen druk uit te oefenen op het team van BC Vlissingen. Met goede aan vallende acties van beide partijen ging aat het spel gelijk op en zorg de Vlissingen ervoor dat de Black Eagles niet verder dan 6 punten uit konden lopen. Aan het eind van het derde kwart was de score 53-59- Aan het begin van het vierde en laatste kwart kwam Vlissingen weer terug. De laatste vijf minute n waren echter voor de Braban ders, die de voorsprong van negen punten niet meer uit handen ga ven. „We hebben laten zien dat we het niveau aankunnen", zei coach Victor Vermue. „We zijn TILBURG - Goes heeft de eerste ne derlaag geleden inde tweede klas se van het zondagvoetbal, de ploeg verloor met 2-1 bij SC 't Zand. Na de snelle openingstreffer van Kyle Doesburg verzuimde Goes verder uit te lopen. Hierdoor bleef 't Zand in de wedstrijd en kon Norris Hennekam in de 25e mi nuut de gelijkmaker aantekenen: 1-1. In het vervolg van de eerste helft kreeg Goes nog twee open kansen, maar ook deze werden niet benut. Na rust scoorde Robin de Pagter op aangeven van Kyle Doesburg 1-2, maar deze treffer werd op ad vies van de grensrechter geannu leerd; volgens trainer Kees van de Sluis volledig ten onrechte. Halver wege de tweede helft kwam de thuisploeg op voorsprong via Tho mas Donders: 2-1. Wat volgde was éénrichtingsverkeer richting het doel van 't Zand, maar vooral door een prima Tilburgse doelman bleef het bij 2-1. SC 't Zand-Goes 2-1 (1-1). Kyle Does burg 0-1, Norris Hennekam 1-1, Tho mas Donders 2-1. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Walcheren blijft het goed doen in de vierde klasse A. Bij Breskens werd een 0-1-achter- stand bij rust omgezet in een 3-1-overwinning, waardoor de Vlis- singers ongeslagen aan de leiding blijven gaan. Steen klom naar de tweede plaats via een 3-0-zege op Oostburg. Jong Ambon gaf in het laatste halfuur bij Hontenisse een 2-o-voorsprong uit handen; hier werd het 2-2. In de vierde klasse B bedraagt de achterstand van Zee- landia Middelburg na de 2-4-ne- derlaag bij SC Kruisland op koplo per De Schutters nu al negen pun ten. Breskens-Walcheren 1-3: In de eerste helft waren de beste kansen voor de thuisploeg, die er slechts één hiervan wist te benutten: 1-0 een aardige aanvulling op de eer ste divisie." „Het was erg wennen aan het ni veau, zeker in de eerste drie minu ten, maar daarna hebben we het goed opgepakt", zei mede-aanvoer der Benjamin Steenbeek, die de rol van center innam. „We hebben door Hans Markusse MIDDELBURG - Een gehandicapt Oe moemenoe ontving op eigen veld medekoploper Waterland en dat leek op papier een eitje voor de gasten. Uiteindelijk namen de Noord-Hollanders pas halverwege de tweede helft afstand en behaal den een geflatteerde 12-56-zege. To- vaal reisde met een door blessures en vakanties aangetaste selectie naar Sassenheim en verloor met 22-7 van Bassets 2. Oemoemenoe begon tegen de kampioen van het afgelopen sei zoen met een onvolledig team, maar had in het eerste kwartier toch het beste van het spel. Het met veel buitenlanders spelende Waterland had een interceptie no dig om op een 0-7-voorsprong te komen, maar de thuisclub gaf zich niet zomaar gewonnen. Joey Luit- wieler wist een penalty-kick niet tussen de palen te schieten, maar na 25 minuten bracht Peter de Lan ge de achterstand terug tot 5-7 en vijf minuten later zette debutant door Alexander Oosterlee. Enkele minuten na rust had Breskens pech met een inzet die tegen de buitenkant van de paal eindigde. Uit de hierop volgende tegenaan val maakte Paul Bunnik gelijk na mens de Vlissingers: 1-1. Mark van der Eijk zorgde vervolgens voor 1-2 en toen deze speler even later werd gevloerd, kon Paul Bunnik vanaf de stip de eindstand op 1-3 bepalen. Hontenisse-Jong Ambon 2-2: Een fel gestart Jong Ambon drong de tegenstander terug, wat al na zes minuten leidde tot de ope ningstreffer van Delano de Keu- ning uit een strafschop: 0-1. Gaan deweg de eerste helft kwam de wedstrijd meer in evenwicht. Een kwartier na rust joeg Hein Vers teeg een vrije trap in de kruising: 0-2. De zojuist ingevallen Jasper mmrnHmmmmmmmsMmmmmmmmmmmmm laten zien dat we niet onderdoen voor The Black Eagles." Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 16, Benjamin Steenbeek 10, Dennis de Paauw 10, Allard de Jong en Michel Bosters 8, Emilio Jangbahadoer 6, Er- win Hilbert 6, Sjors van de Poel 5, Ray- lin Jimenez 1. Jair Shankar Oemoemenoe zelfs op een 10-7-voorsprong. Nu was Luitwieler wel trefzeker en de thuisclub leek met een voorsprong de rust in te gaan. Vlak voor rust scoorde Waterland echter op nieuw: 12-14. Na rust liep Water land uit tot 12-21, maar pas in de laatste 20 minuten wisten de gas ten echt afstand te nemen. De Mid delburgers richten zich nu op de tegenstander van volgende week. Tegen het kwakkelende Alkmaar moet het volgens trainer Henny Zandbergen gaan gebeuren. Tovaal miste tegen Bassets 2 veel spelers maar de Goesenaren weer den zich toch kranig. Met debu tant Geert Heestérmans in de drie- kwartlijn zorgde Tovaal voor ge vaar, maar de thuisclub ging rus ten met een io-o-voorsprong. Na rust maakte Tovaal er toch nog een wedstrijd van. Jan-Joost Wie- brens drukte een try en Marijn Riemens maakte de conversion. De 10-7 bleef lang op het bord, maar uiteindelijk zegevierde Bas sets 2 met 22-7. Dophemont bracht, eveneens uit een vrije trap, Hontenisse terug in de Wedstrijd: 1-2. Met nog een kwartier op de klok was ook Giel- jan Everaert trefzeker, ook al uit een vrije trap: 2-2 de eindstand met alle vier de treffers uit zoge naamde dode spelmomenten. SC Kruisland-Zeelandia Middel burg 4-2: Het begin was duidelijk voor de bezoekers, die al snel de score openden via Mike But: 0-1. Nog voor rust kwam de thuis ploeg langszij via Robin Yap (1-1) en later zelfs op voorsprong door Freek Roovers. Ook kort na het be gin van de tweede helff was Mike But trefzeker voor de Middelbur gers: 2-2. Zijn dagtotaal werd ech ter overtroffen door Robin Yap die nog tweemaal raakschoot en zo SC Kruisland een 4-2-overwin- ning bezorgde. VLISSINGEN - Zeeland Sport had gis teren de handen vol aan een zich fel verwerend Vogelwaarde. De ploeg moest een 1-0 achterstand wegwerken en slaagde er pas kort voor tijd de winnende treffer te scoren. Zeeland Sport had het beste van het spel, maar Vogelwaarde com penseerde met een voorbeeldige inzet het verschil in kwaliteit. Om dat met name de thuisclub slordig met de kansen omging, was het bij de rust nog 0-0. Uit een corner van Artjan Lam bert (die rechtstreeks raak schoot) werd het 0-1, maar twintig minu ten voor tijd vond de thuisclub ein delijk de weg naar het doel. Sa muel Sanderse zorgde toen voor 1-1. Vijf minuten voor tijd werd het zo waar ook nog 2-1 voor de Vlissin- fers door een doelpunt van We sley van Effrink. Bosters rukt op naar de basket van Black Eagles, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85