361 sport Lorenzo brengt spanning terug Oranje-speelsters gelon Jenson Button is nog nergens --mm Veldrijder Niels Albert slaat de eerste slag Amerika sterkste in Motocross of Nations Eindzege Tyler Farrar ondanks lekke band Boulahrouz en Van der Vaart bij Oranje maandag 5 oktober 2009 door Jaap van Brumnrelen DEN HAAG - De race mocht dan slaapverwekkend zijn, des te span nender is de strijd om de titel. Jor ge Lorenzo bracht met zijn over winning in de Grote Prijs van Por tugal de spanning in de strijd om de wereldtitel in de MotoGP-klas- se helemaal terug. Zijn achter stand op teammaat Valentino Ros si is met nog drie races te gaan ge reduceerd tot achttien punten. Waar Rossi zwaar teleurstelde met een vierde plaats was Casey Sto- ner, tweede achter Lorenzo, de re velatie. Alle ogen waren in Estoril op hem gericht. Na een time-out van drie Grands Prix werden de Australi sche wereldkampioen en de Duca- ti Desmosedici herenigd. Een mo ment waarnaar in de stal uit Bor- go Pannigale reikhalzend werd uit gezien. Temeer omdat Stoner de enige is die het rode monster weet te temmen, alle inspanningen van Jorge Lorenzo TREVISO Niels Albert heeft gisteren de eer ste wereldbekerveldrit van het sei zoen gewonnen. De Belgische we reldkampioen arriveerde in Trevi- so alleen aan de finish. Zijn eerste achtervolger, de Tsjech Zdenek Sty- bar, arriveerde op fikse achter stand. Beste Nederlander was Ger- ben de Knegt, op de zevende plaats. Thijs Al werd elfde. Op het parkoers in Italië werd Lars Boom in 2008 wereldkampioen en Albert (23) behaalde er twee jaar ge leden de wereldtitel bij de belof ten. FRANCIACORTA Het Amerikaanse team heeft we derom de Motocross of Nations ge wonnen. Het trio Ryan Dungey, Ivan Tedesco en Jake Weimer be haalde gisteren in drie races de bes te resultaten op het circuit van Franciacorta in Italië. Het Franse team veroverde zilver en de bron zen medaille ging naar de Belgen. De Nederlandse equipe presteerde ondermaats in de Motocross of Na tions, het WK voor landen. Jeffrey Herlings, Herjan Brakke en Mike Kras eindigden als achttiende. Ducati de tweewieler voor team- maat Hayden gebruiksvriendelij ker te maken ten spijt. Terwijl de schuwe Australiër een paar maan den lang ver weg van de snelweg zich in de rimboe totaal afzonder de van de buitenwereld en in de tussentijd alleen via sms en e-mail contact onderhield met Nicky Hay den zwol de geruchtenstroom rond Stoner aan. Hij zou zijn bezweken onder de toenemende druk. Anderen sugge reerden dat hij zou lijden aan psy chosomatische storingen. De verge lijking werd gemaakt met Alex Cri- villé, de Spanjaard die na de vero vering van de wereldtitel in 1999 psychisch de vernieling in ging. Er werd nooit meer iets van Crivillé vernomen. Anderen beweerden dat het niet meer zou boteren tussen Stoner en de Ducati-staf Een heftige woordenwisseling tussen Stoner en teamchef Livio Suppo Voor de start van de Asser TT gaf voeding aan die theorie. Ondertussen is al leen vastgesteld dat Stoner lijdt aan een lichte vorm van bloedar moede, terwijl zijn slapte even eens verklaard kon worden uit een ontsteking in de maag. De kwalificatie was al een indica tie dat de pauze heilzaam heeft ge werkt op Stoner. Achter het ko ningskoppel van Yamaha Lorenzo (vijfde pole van het seizoen) en Rossi nam hij de derde plaats op de grid in. En tijdens de race wa ren uitsluitend glunderende ge zichten te zien in de box van Sto ner, wiens tweede plaats geen mo ment in gevaar kwam. Dat de rang orde van de eerste vier al vroeg in de race vaststond kwam doordat Rossi zich zeer tegen zijn gewoon te in niet een weg naar voren kon banen. DOORNIK Wielrenner Tyler Farrar heeft de 69e editie van de Franco Beige op zijn erelijst bijgeschreven. De lei dende positie van de Amerikaan kwam gisteren in de vierde en laat ste rit van Bergen naar Doornik over 147 kilometer amper nog in ge vaar. De laatste etappe leverde een zege op voor de Argentijn Juan Jo se Haedo. Farrar, die de eerste twee etappes van de ronde won, kreeg in de slot fase nog wel te maken met een lek ke band. In de laatste kilometer had hij het gat pas dicht. ZEIST Bert van Marwijk heeft Rafael van der Vaart en Khalid Boulahrouz als nog opgeroepen voor de vriend schappelijke interland van het Ne derlands elftal komende zaterdag tegen Australië. De bondscoach deed gisteravond een beroep op het tweetal omdat Robin van Per- sie, André Ooijer (beiden worden één dezer dagen vader), Gregory van der Wiel en Ibrahim Afellay (beiden zijn geblesseerd) niet be schikbaar zijn voor de oefenwed strijd in Sydney. De Nederlandse handen kwamen gisteravond niet aan de Italiaanse klappen, zoals die van Francesca Piccinini. door René Banierink LODZ - Op de Poolse geboorte grond van de familie Selinger viel de afgelopen tien dagen bijna alles op zijn plek voor de Nederlandse volleybalsters. Pas in de finale moest de ploeg in een ontketend spelend Italië haar meerdere erken nen. De tot dan foutloze expeditie kwam niet zomaar uit de lucht val len. Hoe gek het misschien ook klinkt, het had alles te maken met een voor de meeste basisspeelsters moeilijk, tegenvallend of soms ronduit dramatisch seizoen in (veelal) het buitenland. Daardoor voelde de hereniging deze zomer bij Oranje weinig anders als een veilig, aangenaam warm bad. nu T TrT-mïïwnnrirrii mil inn iiin—wiwtmw Hoe anders was dat ruim ander halfjaar geleden. In het Duitse Hal- Ie, januari 2008 bij de mislukte Olympische kwalificatie, kwam voor de meesten een dramatisch eind aan drie jaar lang bij elkaar op de lip zitten. In de wintermaan den als Dela/Martinus in Amstel veen, in de zomermaanden als Oranje over de hele wereld. Volgens Selinger was na Halle de opleiding aan de universiteit, welis waar zonder Peking te halen, afge rond en konden de speelsters in het echte leven werkervaring gaan opdoen, tegen veelal goede salaris sen. Maar buiten dat: de meeste speelsters waren ook toe aan een andere omgeving en een andere benadering. Want over de coaching van bondscoach Selinger was ook niet iedereen even tevre den. Training van de mentale com ponent bijvoorbeeld was daarin een stiefkindje en daarin zouden ze in het buitenland alleen maar bevestigd worden. Want voor de meeste basisspeel sters werd het ronduit een beroerd jaar. Chaïne Staelens tekende in Moskou maar zou daar door een nieuwe knieblessure nooit spelen en revalideerde een jaar. Manon Flier ging naar Jesi in Italië en knokte zich daar over blessures en een lastige omgeving heen. Ingrid Visser beleefde een ronduit drama tisch jaar in Sint Petersburg waar de sponsor training stond te geven zonder ook maar de ballen ver- door Paul Zweverink DEN HAAG - Ook Suzuka bracht geen duidelijkheid. Er zijn nog steeds drie coureurs in de race voor de wereldtitel in de Formule 1: Jenson Button, Rubens Barri- chello en Sebastian Vettel. Laatstge noemde was in Japan oppermach tig en won de race, na van start tot finish te hebben geleid. Toch brengt die zege de speersnel- le Duitser weinig meer uitzicht op de wereldtitel dan dat hij vóór de race op Suzuka had. Vettel moet in de nog resterende races in Brazilië en Abu Dhabi zestien plus één (bij gelijke stand wint Button vanwege meer gewonnen races) punten in halen, hetgeen in feite inhoudt dat de Duitser beide races moet win nen (één keer tweede kan nog net) en Button buiten de punten moet blijven. Dat eerste is aanne melijk gezien de snelheid en de vorm van Vettel, dat tweede is ech ter onwaarschijnlijk. Button mag dan voortdurend worstelen, pun ten haalt hij eigenlijk altijd. De Bra wn's zijn heel betrouwbaar. In Ja pan leverde het schrale sprokkel- werk van Button een achtste plek en daarmee één puntje op. Ook de kansen voor Barrichello zijn beperkt. De Braziliaanse team genoot van Button is weliswaar de laatste races steeds sneller dan de Brit, maar als de Brawn van Barri chello snel is, is de Brawn van But ton ook snel. Barrichello rijdt over twee weken op Interlagos bij Sao Paulo een thuiswedstrijd, maar vijftien punten inlopen zal een las tige klus zijn. fs het dan helemaal onmogelijk? Nee, dat ook weer niet. Het voor beeld hiervoor ligt nog niet lang te- rug. In het seizoen 2007 stond Le wis Hamilton met nog twee races voor de boeg op 107 punten, ter wijl Kimi Raikkonen 90 punten achter zijn naam had staan. Niemand dacht toen dat Hamilton die zeventien punten nog weg zou geven. Toch gebeurde het. Raikko nen won de laatste twee Grands Prix, Hamilton pakte nog maar twee puntjes. En de Fin werd we reldkampioen. Vettel in de rol van Raikkonen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82