sport 135 Wielemaker schiet VCK langs Meeuwen Bouzambou neemt Hoek op sleeptouw 's-Gravenpolder niet opgewassen tegen dammers Witte van Moort Terneuzense Boys verliest weer Nieuwland wint Middelburgse derby van MZVC Oostkapelle na rust onderuit tegen SSS Smerdiek lijdt puntenverlies Groene Ster imponeert met zege maandag 5 oktober 2009 w door Barry van der Hooft BENNEKOM - In het voetbal is de steekpass een fameus en vaak schit terend wapen. Hoek maakte er za terdag in Bennekom veelvuldig ge bruik van, alleen ontbrak het gere geld aan nauwkeurigheid. Door die tekortkoming boekte de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser geen bijzonder grote zege, maar bleef het bij een nipte overwin ning (2-3). „We hadden hier een monsterscore neer moeten zet ten", zei trainer Paul Telussa. De trainer was niet te spreken over het aantal gemiste kansen. Hoek liet zien in voetballend op zicht veel verder te zijn dan Benne kom, maar drukte dat met drie doelpunten veel te magertjes uit. Telussa: „We komen met 3-0 voor, verzuimen de vierde te maken en krijgen het dan nog onnodig moei lijk. Maar de punten tellen, daar gaat het om" In de eerste twintig minuten ston den bij Hoek de poppetjes nog niet op de juiste plaats, waardoor Bennekom drie keer door het hart van de defensie gevaarlijk kon wor den. Lieven de Veirman, die de voorkeur kreeg boven Joan van Bel- zen, reageerde attent en zag hoe het doelpunt vervolgens aan de an dere kant viel. Stijn Mahieu haalde halverwege de eerste helft zijn techniek boven, liet op de achter lijn een kunststukje zien, waarna de voorzet voor de voeten van Hoessein Bouzambou belandde. De aanvaller schoot zijn eerste goal in dienst van Hoek binnen (0-1). Meteen na rust verdubbelde Bouzambou de voorsprong. Hij koos de diepte en werd aange speeld door Musaba Selemani. Bennekom-back Mark van Steen bergen miste knullig de bal, Bou zambou schoot al na 53 seconden knap de 0-2 binnen. Omdat de thuisploeg op zoek ging naar de aansluitingstreffer en daar door achterin steeds meer ruimte weggaf, stapelden de kansen zich op voor Hoek. Josimar Pattinama kopte knap een voorzet van Jur- gen Landuyt in de verre hoek (0-3), nadat hij daarvoor al een aar dige mogelijkheid had laten liggen. Een andere invaller, Regilio Pinas, verzuimde om in blessuretijd de vierde Hoek-treffer binnen te schieten. Het had zomaar een dure misser kunnen zijn, omdat het op dat moment al 2-3 stond. Twee kopballen van dichtbij brachten Hoek nog even aan het wankelen, maar de zege kwam niet meer in gevaar. Hoessein Bouzambou was overtui gender en nog dreigender dan in de voorgaande weken. „Ik heb moeten wennen aan mijn nieuwe ploeggenoten en ook wel aan de manier van spelen. Bij RCS was ik eigenlijk alleen aan het aanvallen, hier komt er meer bij kijken." OOSTKAPELLE Een snelle treffer vlak na rust deed Oostkapelle in het treffen met SSS de das om. De ploegen waren met 1-1 gaan rusten (gelijkmaker Marie ke Kwast na een goede aanval), waarna de ploeg uit Klaaswaal met de harde wind in de rug op 1-2 kwam. Die klap kwam de ploeg van trainer André de Graaf niet meer te boven. De strijd was hele maal beslist toen SSS kort daarna op 1-3 kwam. Keepster Joska Lam- per voorkwam in de slotfase dat het meer dan 1-4 werd. door Daaf Kasse MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder verloren za terdag ook hun tweede wedstrijd in de ereklasse. Witte van Moort uit Westerhaar was met 13-7 te sterk. De Tukkers, die vorig seizoen als tweede eindigden, gaven nauwe lijks kansen weg, terwijl het bij PWG aan enkele borden lelijk mis ging. Henk Gunter vond niet het juiste verweer tegen een vleugelaanval van topspeler Marino Barkel en kwam in een verloren eindspel te recht. Ook de dit jaar voor het eer ste voor 's-Gravenpolder spelende SINT-MAARTENSDIJK De voetbalsters van Smerdiek le den in de eerste klasse A punten verlies. De ploeg uit Sint-Maartens dijk bleef in eigen huis op 3-3 ste ken tegen CSW. Smerdiek keek al snel tegen een 2-0-achterstand aan. De thuisploeg toonde echter veerkracht en kwam via Wendy de Wilde en Suus Hop staken op 2-2. Toen in de 75e mi nuut Wendy de Wilde de 3-2 liet aantekenen, leek de winst binnen. De verdediging ging echter nog in de fout en CSW profiteerde. Pavel Iljin moest zich gewonnen geven. In tijdnood werd een com binatie de Wit-Russische aanwinst fataal. De derde nul viel aan het bord van invaller Niels Roelofsen, die lange tijd goéd partij gaf maar in het vierde speeluur slachtoffer werd van een damcombinatie. Aan de andere borden moesten en kele Zeeuwen hard werken om een punt veilig te stellen. Zo redde Aart Walraven zich met een mooi offer en sleepte Zeeuws kampioen Martijn Rentmeester na bijna zes uur spelen een punt uit het vuur tegen de bekende grootmeester Au- ke Scholma. WESTERHOVEN De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben sneller dan ver wacht de draad weer opgepakt na de 5-3-nederlaag van vorige week tegen FM Sranang. In Westerhoven won de promovendus met 3-7 van IFCV/K C Design, de nummer twee van de ranglijst. De ruststand was 1-4. Said Bouzambou en Ab- doe Abdenbi scoorden voor de rust elk twee keer. In de tweede helft scoorden Etienne Mallie, Fouad Bouzambou en opnieuw Said Bou zambou. De Middelburgse damclub pakte in de eerste klasse C de eerste pun ten ten koste van VBI 3: 11-9. De bezoekers uit Huissen waren ster ker dan de Middelburgers maar maakten in de afwerking veel fou ten. Zo won Evert Wiskerke na eerst een schijf achter te hebben gestaan en lieten de tegenstanders van Wim Koppejan, Piet Nieuwenhuij- zen en jan Moens praktisch ge wonnen standen nog remise lo pen. Naast Wiskerke wonnen ook Danny Wattel en Peter Schunse- laar hun partij en compenseerden daarmee de nederlagen van Arie Kammeraat en Bram Goedhart. Musaba Selemani wordt hard onderuit gehaald door Bennekom-verdediger Michel van der Sommen. foto Herman Stöver door Aector Doorns TERNEUZEN - De vijf doelpunten stonden zaterdag in geen enkele verhouding met de matige wedr strijd tussen Terneuzense Boys en Rijsoord. De slotsom was wel dat de ploeg van trainer Vergouwen voor de vierde opeenvolgende keer verloor: 2-3. De Terneuzenaren verzamelden één schamel punt uit vijf duels in de eerste klasse, maar van paniek is bij de trainer geen sprake. „We missen door het ontbreken van Mevlud en Ali Eryürük (allebei ge schorst) creativiteit. We moeten het nu meer van werklust hebben. Sommige spelers, zoals Martin van Ham, moeten nog groeien", aldus door Klaas Verspoor MIDDELBURG - De Noormannen verspeelde in de derde klasse A de koppositie, want in Westkapelle bleef de thuisploeg tegen Kapelle steken op een 1-1-gelijkspel. VCK had aan één treffer van Stefan Wie lemaker genoeg om in de Walcher- se derby tegen De Meeuwen de drie punten voor zich op te eisen. AZVV-Spui werd afgelast VCK-De Meeuwen 1-0 (1-0): VCK boekte een gelukkige zege. De gastheren begonnen goed en kwamen via Stefan Wielemaker, na een combinatie met Michei Meulmeester, op een i-o-voor- sprong. Erik Goudt en Bouwen Le- gemate verzuimden daarna om VCK aan meer treffers te helpen. In de 75e minuut liep VCK-speler Erik Damen tegen een tweede gele kaart op en daarna veroorzaakte De Meeuwen met opportunistisch spel nog enkele hachelijke momen ten voor de VCK-goal. De Noormannen-Kapelle 1-1 (1-0): De harde wind was een gro te spelbreker, want goed voetbal bleek onmogelijk in Westkapelle. De Noormannen opende sterk. Al na twee minuten bracht Rens de Visser de 1-0 op het scorebord. Menno de Nooijer, Mark Minder- houd en Bart Dekkers verzuimden daarna de voorsprong uit te bou wen. Na rust kreeg De Noorman nen het deksel op de neus en kwam Kapelle in de 75e minuut via Robin Boogaard aan de ver diende gelijkmaker. Yerseke - DFS 2-1 (1-1). Kevin Veer- hoek 0-1, Bart van Steveninck 1-1, Mi chel de Rooij 2-1. Colijnsplaatse Boys - SKNWK 1-0 (1-0): Bertus Zoeteweij 1-0. Nieuwdorp - Kruiningen 3-0 (0-0): Roderick Gakeer 1-0, Niels Mulder 2-0, Niels Mulder 3-0. De derby tussen Tholense Boys en Noad'67 in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal verliep niet zonder slag of stoot. Scheidsrech ter IJpelaar moest in de tweede helft zelfs een afkoelingsperiode van tien minuten instellen. Dat ge beurde nadat een supporter van Tholense Boys een speler van Vergouwen. In de eerste helft wa ren er weinig kansen, omdat beide teams teveel voor de lange bal ko zen. „We hanteerden dezelfde tak- tiek. Achter de verdedigingen lag de ruimte", zei Vergouwen. Halver wege kwam de thuisclub op 1-0 via een magnifieke goal. Djamel Buijse lanceerde Abubakar Kourou- man. De Boysspits was de Rijs- oord-verdediging te snel af en scoorde met een fraaie lob 1-0. Op slag van rust viel de gelijkmaker. Rutger van Dijk stiftte de bal Over doelman Rick Wiegmans: 1-1. Rijsoord toonde na rust over meer kwaliteit te beschikken. Zo liep Raymond Smit gemakkelijk weg van Buijse en schoot de bal vanaf Noad een 'tik' op de schouder had gegeven. De gemoederen raakten verhit, waarna de arbiter het beter vond het duel tijdelijk stil te leg gen. Na een moment van bezin ning kwam Noad'67 nog langszij en incasseerde verdiend een punt: 2-2. Tholense Boys-Noad'67 2-2 (2-0): Reinier de Groen 1-0, Laurens Boven berg 2-0, Rob den Engelsman 2-1Mar tijn Reijngoudt 2-2. Krabbendijke-Klundert 1-2 (0-1): Po- ger Mukoko 0-1, Peter van Wingerden 0-2, Rens Jansen 1-2. Internos-WHS 2-0 (1-0): Tim Brands 1-0, Bastian Delleman 2-0. Good Luck-Rillandia 3-1 (1-1): Arjan Koopmans 0-1, eigen doelpunt 1-1, Corné Theuns 2-1 en 3-1. de zijkant snoeihard tegen de on derkant van de lat in het dak van het doel: 2-1. Een magnifieke goal die Mike Navajas Sanchez trachtte te evenaren. Uit een vrije trap van 25 meter schoot de aanvoerder van Rijsoord door de muur van Boys verdedigers zijn ploeg naar 3-1. Een subtiele steekbal van Kourou- man werd daarna door Jules Bazel- ier beheerst afgewerkt: 3-2. Terneuzense Boys-Rijsoord 2-3 (1-1). 26. Abubakar Kourouman 1-0, 45. Rut ger van Dijk 1-1, 51. Raymond Smit 1-2, 55. Mike Navajas Sanchez 1-3, 64. Juul Bazelier 2-3. Scheidsrechter: C. Bax (Zwijndrecht). Gele kaart: Djamel Buijse (Terneuzense Boys), Patrick Slui- mers (Rijsoord). Toeschouwers: 250. MIDDELBURG - Nieuwland was za terdag de verrassende winnaar van de derby met MZVC in de vierde klasse: 0-2. Domburg bleef tegen Apollo '69 op 0-0 steken. MZVC-Nieuwland 0-2: Een wed strijd zonder veel kansen. De thuisclub kreeg zelfs niet één mo gelijkheid en zag Nieuwland met de zege aan de haal gaan. Carsten Feleus en Joachim Springer waren de doelpuntenmakers. Domburg-Apollo'69 0-0: De har de wind gooide roet in het eten. Niettemin had Domburg moeten winnen, maar de thuisclub miste veel kansen. Een keer was er pech toen Sander Willemse de lat raak te.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81