341 sport GPC Vlissingen houdt 'de nul' Eerste succes Mytilus Serooskerke boekt eindelijk eerste overwinning 's-Gravenpolder kandidaat voor titel tweede klas EERSTE KLASSE C Kloetinge wint op halve kracht in Vlissingen maandag 5 oktober 2009 CPC'er Ricardo de Nooijer (links) wordt uit balans gebracht door Jaap Esser van Kloetinge. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De volleyballers van regiodivisionist Mytilus revan cheerden zich voor een slechte competitiestart. VOY werd met 3-1 verslagen. De mannen van WS'92 wonnen in de promotieklasse B met 3:i van VOY 2. De Vlissingse vrouwenploeg boekte in de promo tieklasse B ten koste van Voko de tweede zege: 3-2. Mytilus-VOY 3-1 (25-22, 25-20, 25-18, 20-25): Er heersten gemeng de gevoelens in het Goese kamp. Weliswaar was er tevredenheid over de eerste competitiezege, maar er werd ook beseft dat door verlies in de vierde set een punt was verspeeld. „We speelden vele malen beter dan in de eerste wed strijd", zei Peter Verburg. „Maar het had 4-0 moeten worden." Va- lentijn Luijck zette als spelverdeler de lijnen goed uit. Daarvan wist vooral Rini Boutens te profiteren. In het laatste bedrijf keek WS snel tegen een achterstand aan. Die werd niet meer opgehaald. WS'92-VOY 2 3-1 (25-16, 18-25, 25-23, 25-14): Een verdiende zege voor de Vlissingse mannen, die slechts in de tweede set het initia tief uit handen moesten geven. Jeugdspeler Sven de Vries maakte zijn opwachting en deed dat ver dienstelijk. Tom Kleinepier vierde na een jaar blessureleed zijn ren tree. WS'92 begon geconcen treerd en troefde de tweede keus van VOY degelijk spelend aanvan kelijk af Na een afgetekende zege liepen de Zeeuwen in de tweede set achter de feiten aan. WS'92 pakte in het restant van het duel de draad weer op. Dat leidde na een zwaar bevochten zege in de derde set tot een walk-over in het laatste bedrijf WS'92-Voko Irodion 3-2 (25-18, 25-20, 22-25, 23-25, 15-10): Hoewel de Vlissingse vrouwenploeg de eer ste twee sets naar zich toe wist te trekken, moest alles uit de kast worden gehaald om drie punten in eigen huis te houden. In de der de set tekende zich een terugval af. „We vormden geen team", zocht Maaike Besselink een oorzaak voor het setverlies. Toch leek er weinig aan de hand, omdat WS'92 in de vierde set uitliep naar 23-18. Voko scoorde zeven keer op rij en sleepte een vijfde set uit het vuur. Daarin zette de thuis ploeg de puntjes op de i. 'S-GRAVENPOLDER - Het tweede tiental van damvereniging PWG uit 's-Gravenpolder gaat na twee competitieronden fraai aan de lei ding van de landelijke tweede klas se E. Na de monsterzege in de eerste ronde, ging het zaterdag ook in de thuiswedstrijd tegen TDV 3 van een leien dakje. 's-Gravenpolder kwam geen moment in gevaar. Dankzij winstpartijen van achter eenvolgens Ko Louwerse, Hans van Akkeren, René Dusebout, Jan van Beeck, Jos de Wild en Danny de Jager werd het 14-6 voor de Zeeuwse titelkandidaat. door Rudy Boogert VLISSINGEN - GPC Vlissingen kon niet beter, Kloetinge wel maar deed het lange tijd niet. Op halve kracht was de Bevelandse club ech ter nóg veel beter dan de tegen stander. In Vlissingen werd het 0-3. Met een honderd-procentsco re is Kloetinge nu de virtuele lei der in de eerste klasse van het za terdagvoetbal. Met een nul-pro- centscore is GPC Vlissingen de 'echte' hekkensluiter. GPC Vlissingen droeg de neder laag als een vent. „Bijna niemand zat in de wedstrijd", constateerde trainer André Maas. „De spelers door Jan Dagevos MIDDELBURG - De ban is gebroken. Serooskerke behaalde in de twee de klasse van het zaterdagvoetbal de eerste overwinning. In eigen huis won de ploeg de streekderby van Veere: 3-2. Arnemuiden zakte naar de laatste plaats. De formatie van trainer Henk Ottens kreeg met 6-1 klop van Wieldrecht en liep in de vorm van vijf gele kaar ten nog meer averij op. Duiveland-Oostkapelle 4-2 (3-1): Arjen Pattenier zette Oostkapelle, dat sterk opende, al vroeg op een i-o-voorsprong. De thuisclub zette hierna de zaken recht via Barry Steenpoorte (26e minuut) en Lex Zwang (34e). De laatste schoot raak uit een strafschop, nadat Ste- hebben hard gewerkt, maar het lukte niet. Dan verlies je. Klaar uit." Kloetinge daarentegen inde de overwinning met de nodige re serves. „De overwinning was ver diend", vond trainer Cees Hout epen. „Maar het spel was niet bijs ter goed van onze kant." Een uur lang had Kloetinge het niet. De opening was nog flitsend. Na drieënhalve minuut kopte Etiënne Mallie bij de tweede paal een voorzet van Daan Esser bin nen: 0-1. Maar daarna was Kloetin ge het kwijt. Af en toe ontwors telde de ploeg zich aan de strope righeid en was het ook meteen ge vaarlijk. Mallie zette Mark Schuit fan Coppoolse de bal na een so lo-actie van Ronald Zwager uit het doel had geslagen. Coppoolse kreeg rood en Oostkapelle moest met tien man verder. Toen Steen poorte in de 37e minuut voor 3-1 2:orgde, leek de thuisclub een hoge score te kunnen halen. Er volgde echter een zwakke tweede helft, waardoor Oostkapelle zelfs terug kon komen tot 3-2. Wouter van Belzen was de man van het doel punt. Er volgden nog angstige mi nuten, totdat Barry Steenpoorte in blessuretijd de score naar 4-2 tilde. Serooskerke-Veere 3-2 (1-0): Serooskerke had voor rust het bete re van het spel en kwam via Wil lem-Jan Schoe in de 24e minuut op 1-0. Na de pauze ontspon zich een aantrekkelijk duel. Joey van Za- alleen voor GPC-doelman Leon Weeda, maar de jongeling schoot over. Niels Kole schoot hard voor langs en Weeda redde vlak voor rust op een inzet van Mallie. Vlak na rust schoot Schuit met links nog langs de kruising. Kloetinge had Erik de Ruijter van GPC Vlissingen echter nodig om te worden wakker geschud. De licht aangeslagen Kloetinge-verde- diger Maarten van Rosevelt liet een bal glippen, waarna De Ruij ter ermee vandoor ging. Hij zocht en vond zijn mooie linker en gesel de met zijn schot de paal. Dat was het sein voor Kloetinge om door te schakelen. Eerst stuitte Schuit in len schoot Veere langszij, waarna Alex Jobse in de 75e minuut via een individuele actie voor 2-1 zorg de. Nog in dezelfde minuut werd het 1-1. Giacomo Wattel werd van af de aftrap de diepte in gestuurd en verschalkte de keeper: 2-2. Het venijn zat in de staart. Marlo Janis- se werd in de slotminuut onderuit gehaald, waarna Arno Melaard uit de strafschop raakschoot: 3-2. Wieldrecht-Arnemuiden 6-1 (2-1): De uitslag was geflatteerd. Tot de 60e minuut zat Arnemui den goed in de wedstrijd. Ralph Verschuren opende al in de eerste minuut de score, waarna Leon van Belzen twee minuten later met een kopbal de 1-1 liet aantekenen. Mustakiem Atlagh zorgde op slag voor rust voor 2-1 en toen Marco een één-tegen-ééngevecht nog op doelman Weeda, maar twee minu ten later fopte hij Weeda met een schijnbeweging en loodste Kloetin ge in veilige haven. Het combine ren verliep plots weer vloeiend en Daan Esser maakte de klus vlak voor tijd af „Aanvallend waren we onmach tig", vond Maas. „We misten een sterk aanspeelpunt. Dan raak je steeds verder van het doel van de tegenstander verwijderd." GPC Vlissingen-Kloetinge 0-3 (0-1). 4. Etiënne Mallie 0-1, 72. Mark Schuit 0-2, 89. Daan Esser 0-3. Scheidsrech ter: J. van den Berge (Bruinisse). Aantal toeschouwers: 250. Vrolijk in de 60e minuut 3-1 maak te, ging Arnemuiden achterin één-op-één spelen. De snelle spit sen van Wieldrecht profiteerden optimaal. Daan Doornen, Vincent Bijl en Ralph Verschuren bepaal den de eindstand op 6-1. Zwaluwe-FC Dauwendaele 0-1 (0-0): De felle wind maakt goed voetbal onmogelijk. Het duel kwam pas na de prachtige treffer van Gert-Jan van Leiden (68e mi nuut) op gang. De thuisclub drong hevig aan, maar doelman Bennie de Looff van FC Dauwendaele ver richtte enkele knappe reddingen. WC'68-Zaamslag 1-1 (0-1): Jordy Bak ker 0-1, Danny Withagen 1-1. SSV'65-Bruse Boys 0-3 (0-1): 45. Emiel Dorst 0-1, 61. Mare Bij de Vaate 0-2, 78. Emiel Dorst 0-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80