even bijster sport 133 Ook tegen RKC is Andwélé Slory weer belangrijk voor Feyenoord Ajax kan muur niet slechten ANI- UMP AZ heeft eindelijk weer goed nieuws WWW.SANIDUMP.COM TOPSCORERS A- merken sanitair tegen bodemprijzen aanvaller Jacob Mulenga (links). maandag 5 oktober 2009 door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Terwijl Roy Makaay zich weer eens zat te verbijten op de reservebank, liet een andere aanvaller zaterdagavond zien dat hij steeds belangrijker wordt voor Feyenoord. Andwélé Slory had met een doelpunt en een assist een groot aandeel in de 3-0-zege van de Rotterdammers op RKC. „Ik leg mezelf geen extra druk meer op", vertelde de snelle vleu gelspits. Slory speelde in de zomer van 2007 zijn tot nu toe enige twee in terlands voor het Nederlands elf tal. In de jaren die volgden kon hij de stijgende lijn niet doortrekken. Slory liep de ene na de andere bles sure op, met het afgelopen seizoen als dieptepunt. Hij liep twee keer kort achter elkaar een scheur in zijn hamstring op. „Ik heb het toen echt heel moeilijk gehad en had moeite om naar de trainingen te gaan. Dat ligt niet altijd aan an deren, je moet de oorzaak altijd bij jezelf zoeken. Nu heb ik er echt weer plezier in, net als de rest van de selectie." Het is onder meer een gevolg van de benadering van Mario Been. De trainer stelt het voetballen cen traal, verschaft duidelijkheid en geeft spelers vertrouwen. Slory: „Ik weet nu dat ik na één slechte actie niet meteen gewisseld word." Belangrijk is ook dat hij een bijzon der fitte indruk maakt. „Voor mijn periode bij Feyenoord was ik bijna nooit geblesseerd. Het is lekker om nu eens een langere periode geen blessures te hebben." Als Slory de turbo aanzet, kunnen weinig verdedigers hem volgen. Te gen RKC scoorde hij zaterdag avond voor de derde week op rij. Na balverlies achterin bij RKC stuurde Jon Dahl Tomasson hem diep. Uit een moeilijke hoek en via de binnenkant van de paal zet te de rechtsbuiten de 1-0 op het scorebord. „Natuurlijk is het mijn streven om meer te scoren", beken de Slory. „Maar extra druk leg ik mezelf niet meer op. Als ik klaar ben met trainen, ben ik ook echt klaar. Ik zet de knop om. Tijdens wedstrijden probeer ik 90 minu ten lang te gaan, zodat niemand me iets kwalijk kan nemen." Bij Excelsior vormde Slory een sterk duo met Luigi Bruins, zijn vriend die tegen RKC op de tribu ne zat. Waar Slory zich verder ont wikkelt, lijkt Bruins stil te staan. „Ik vind het vervelend om te zien dat Luigi het nu moeilijk heeft", zei Slory. „Maar zijn kwaliteiten komen wel weer boven, ik geloof in hem. Ik weet hoe het voelt en dat het snel kan veranderen." Slory doelde op de eerste wed strijd van het seizoen, thuis tegen NEC, toen ook hij op de tribune plaats moest nemen. Zijn situatie is nu helemaal anders. Slory stond tegen RKC ook aan de basis van de tweede Feyenoord-treffer (een eigen doelpunt van Toni Varela) en werd een kwartier voor tijd on der luid applaus gewisseld. Zijn vervanger Georginio Wijnaldum legde in de slotminuut de eind stand vast (3-0). Dankzij die zege bracht Feyenoord het totaal na acht duels op twintig punten. Ter vergelijking: vorig sei zoen hadden de Rotterdammers bij de start van de winterstop slechts negentien punten verza meld. „We doen het nu dus nog niet zo slecht", glimlachte Mario Been. „We hebben misschien niet zo heel goed gespeeld. Maar we winnen met 3-0, geven anderhalve kans weg en houden weer de nul. Dan kan ik niet ontevreden zijn." Ni - fjffijjMfpli door Ruud Ramler foto Robin van Lonkhuijsen/ANP ALKMAAR - De goed-nieuwsshow is in Alkmaar enige tijd van het scherm geweest. Maar na de 1-0-ze- ge van AZ op NAC konden vrolij ke blikken en opgewekte commen taren zaterdagavond weer eens in hetzelfde beeld worden gevangen. De directe registratie ging voorbij aan Dirk Scheringa. De voorzitter en eigenaar van AZ moest zeer te gen zijn gewoonte verstek laten gaan omdat zijn bedrijf DSB Bank wegens vermoede misstanden al dagen negatief het nieuws mede bepaalt. Na afloop van bijeenkom sten die daar mogelijk een einde aan kunnen maken werd Scherin ga snel bijgepraat over de eerste competitiezege sinds 29 augustus, toen de landskampioen voor eigen volk Willem II met 2-1 versloeg. De voorzitter kreeg te horen over de winnende treffer van Jeremain Lens en de spanning die AZ daar na weer onnodig tot het laatste fluitsignaal rekte. Scheringa werd ook geïnformeerd over het gebrek aan discipline dat net als in het sof- seizoen van twee jaar geleden weer binnen de selectie sluipt. Na Lens die eerder al wegens file- leed te laat bij de selectie arriveer de en naar de tribune werd ge stuurd, moest nu Mounir el Ham- daoui die straf ondergaan. De club topscorer was niet op de hoogte dat één van de snelwegen die hij doorgaans richting Alkmaar neemt, was afgesloten. „Hij was te laat en daar is geen excuus voor", zei trainer Ronald Koeman. „Daar over hebben we afspraken ge maakt binnen de groep. Als die niet worden nageleefd plaatst een speler zichzelf er buiten. Een trai ner moet voor het oog van ieder een één lijn trekken." Over het zware weer waar zijn voorzitter in is beland had Koe man op een stormachtige herfst avond in Alkmaar geen uitgespro ken mening. „Niet anders dan dat ik het erg vind voor Scheringa. Maar dat soort dingen gaan mees tal aan voetballers voorbij." door Dick Sintenie KERKRADE - Net als Anderlecht donderdag trok Roda JC gistermid dag tegen Ajax een muur van ver dedigers op. „Het is aan ons die muur te slechten", vond trainer Martin Jol. Dat lukte nauwelijks. De Amsterdammers hadden een penalty en een vrije trap (beide van Luis Suarez) nodig om gelijke tred te houden met de Limbur gers: 2-2. Geen wanklank uitte Jol na afloop van de levendige confrontatie over de defensieve strategie van Roda JC, behalve dan dat 'dat vroeger wel anders was in Kerkrade'. Iets soortgelijks had hij drie dagen eer der gezegd over Anderlecht. Jol: „De clubs weten inmiddels hoe Ajax speelt en ze kopiëren elkaar in de wijze waarop ze ons moeten bestrijden." Harm van Veldhoven, de trainer van Roda JC, beaamde dat min of meer. De Belg was donderdag avond niet in het Constant van den Stockstadion maar zat wel voor de televisie. „Ik kreeg de be vestiging van wat ik al wist. Ik had mijn strijdplan klaar en er was geen reden dat te veranderen." Tegen vijf verdedigers is het zélfs voor Suarez lastig opboksen, ook omdat hij voorin vaak begin- en eindstation is. Marko Pantelic, Mi- ralem Sulejmani (in de rust gewis seld) en Ismail Aissati voegden gis teren weinig tot niets toe aan het aanvalsspel van Ajax. Toch laat de Uruguayaan zich moeilijk aan ban den leggen. In Kerkrade vervulde hij in de openingsfase vooral de rol van leverancier: Sulejmani raak te de paal en de kopballen van Pan telic en Demy de Zeeuw misten kracht of de juiste richting. Van Veldhoven schrok er niet van. Hij zag ook Anderlecht in de Euro pese wedstrijd enige tijd worste len. „De grote lijnen staan vast bij Ajax, maar je moet altijd even af wachten welke spelers er op het veld staan. Als je rustig blijft, kom je zelf ook aan voetballen toe." Jol zag dat Ajax moeite had om de tegenstander onder druk te hou den bij balverlies. „In eerdere duels konden we dat wel en nu niet." De 1-1 was daar een voor beeld van. Anouar Hadouir kon zich aan de zijlijn, in kansloze posi tie, langs Enoh en De Zeeuw wur men, waarna Arnaud Djoum het karwei afmaakte. Roda JC maakte via Djoum en, na rust, Boldiszar Bodor twee combinatiedoelpun- ten. Ajax had de traptechniek van Suarez nodig om bij te blijven. Hij benutte een penalty (hands van Davy de Fauw) en een vrije trap in de 67e minuut. De Amsterdam mers waren de grip op het duel toen al kwijt. De discutabele rode kaart voor Urby Emanuelson, acht minuten voor tijd, maakte het per spectief er niet beter op. Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 H'Y Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 erkend Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12 1. Suarez (Ajax, foto) 12 2. Koevermans (PSV) 6 3. Bakkal (PSV), Ruiz (FC Twente), Tomasson (Feyenoord), Honda (VW), Calabro (VW), El Hamdaoui (AZ), N'Kufo (FC Twente) 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79