sport 129 Ontberingen Fanatisme bij de Kidsrun. De wedstrijd voor kinderen was aan het begin Michel Schrier en Anjolie Engels-Wisse op het strand. Tot dan was zij de van de zaterdagmiddag in Zoutelande. foto Luc de Vries eerste vrouw. Kort daarna stapte ze uit de wedstrijd, foto Sjaak Teilekamp maandag 5 oktober 2009 door Jan Dagevos De wandelversie van de Kustmarathon zou ge sneden koek voor me moeten zijn. Ik sta voor de vijfde keer aan het vertrek, maar ik voel me nog altijd geen routinier. Het blijft in mijn geval toch een tocht vol spanningen en ontberingen. Dat begint eigenlijk al ruim een week van tevoren. Dan begint het te knagen. Zou ik voldoende trai ningskilometers in de benen heb ben? Kan ik de opkomende ver koudheid weerstaan? Zal ik wel of geen sportgel tot me nemen? Heb ik voor het goede schoeisel geko zen (lage wandelschoenen of mijn hoge kistjes)? En blijft de regen dit keer uit? Mijn achterneefje, achttien jaar jong en ook deelnemer, snapt niet waar ik me druk om maak. Hij draait zijn hand niet om voor een tochtje van 42 kilometer en 195 meter. Hij kwam zondagmorgen om vier uur thuis na een nachtje stappen, had de goudgele rakkers niet laten staan, sliep drie uurtjes en reisde toen af naar Burgh- Haamstede voor de wandelmara thon. Ja, en hij loopt ook nog eens lachend rond op zijn gympen. In het begin kan ik hem nog bijhou den, maar gaandeweg moet ik los sen. Waar haalt hij de kracht van daan? Na vijf deelnames zou ik inmid dels elk plekje, elke heuvel, elk on effenheid in de wandelmarathon moeten kennen. Natuurlijk ken ik de route uit mijn hoofd en heb ik geen bewegwijzering nodig, maar de man met de hamer blijft rond waren. Mijn moeilijkste momenten beleef ik ook nu weer op het strand tus sen Vrouwenpolder en Oostkapel- le. Het lukt me maar niet de ideale looplijn in het mulle zand te vin den. Het heeft iets weg van zwal ken, op zoek naar die enkele harde stukken. En ook nu vraag ik me na een tus senstop in Domburg af waarom die vuurtoren van Westkapelle maar niet dichterbij wil komen. Ik zoek daarom mijn toevlucht tot een energiereep, met herontdekt oergraan, zoals in de folder staat. 'Het zorgt voor een hoog aanbod van glucose aan het lichaam, waar door in een laat stadium vermoeid heid optreedt.' Leuke wervende tekst, maar in mijn geval gaat dat natuurlijk weer eens niet op, al haal ik wel de finish aan de Lang straat in Zoutelande. En ook nu verklaar ik tegenover mijn naaste familieleden na afloop plechtig dat ik volgend jaar niet meer meedoe. Toch zal ik nieuwjaarsnacht weer achter mijn laptop kruipen en me zo snel mogelijk inschrijven voor de volgende marathon. Zelfkastij ding of verslaving? Ach, wat maakt het uit. Het leukste sportevene ment van het jaar in onze provin cie mag je nu eenmaal niet mis sen. Luctor et Emergo. Van links naar rechts: Bert Flier, John Aalbers, Sébastièn Schletterer en foto Louis Martens Miquel van Tongeren heeft het maximale uit zijn wedstrijd gehaald. Hij werd tweede, op 34 seconden van Sébastièn Schletterer. foto Ruben Oreel Henk-Jan Joosse heeft er nog goed de pas in de fïnishstraat. Hij heeft nog enkele anderen in zijn kielzog. foto Sjaak Teilekamp De laatste finisher, Toon de Kam (links), komt met zijn familie over de zandbult. foto Arjan Schotanus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75