sport 127 LOOPGROEP Mijn rechterbil Tom van de Berg wint in oudste jeugdcategorie „Zondag hadden we 2400 finishers bij de wandelmarathon. Da's mooi op Vrijwilligers EHBO zitten niet stil ZEELAND Dellebeke wandelt als eerste Langstraat in Wit-Russen op de valreep aan de start Druk weekeinde voor Sjaak Sinke Leonie Ton voorspelt verkeerde winnaar 854 Van de 1250 inschrijvers voltooiden er 'slechts' 851 de Kustmarathon. Onge- 2500 inschrijvingen veer 100 mensen hadden zich al afgemeld met blessures en circa 250 atle ten kwamen niet opdagen. Er waren ook nog zo'n 50 uitvallers. Organisator Lein Lievense MARATHON ZEELAND Leonie Leonie Ton verrast bij de vrouwen. De atlete van Delta Sport is dolblij met de overwinning. foto Ruben Oreel ZOUTELANDE - Tom van de Berg heeft zaterdagmiddag de minima- rathon (2100 meter) voor de veer tien- en vijftienjarigen gewonnen. De Middelburger deed 9 minuten en 38 seconden over de afstand. Het eerste meisje, Christa Verhage uit Oost-Souburg, passeerde de fi- nishbult vijf seconden later als tweede. Bij de twaalf- en dertienja rigen, die dezelfde afstand afleg den, was de winst voor Tim van de Broeke uit Vlissingen: 8.06 mi nuten. Het eerste meisje, Ornella Wierikx uit Middelburg, volgde op 9.21 minuten. Wouter Verstraate uit Westkapelle was de nummer één bij de tien en elfjarigen. Hij kwam na 1050 meter aan in 4.54. De Belgische Laura Deschacht won bij de meis jes in 5.39. Ronan Marteijn uit Zou- telande won bij de zeven-, acht en negenjarigen: 5.31. Robin van Ommeren uit Roosendaal was met 6.06 het eerste meisje. ZOUTELANDE Net als zaterdag hadden de vrijwil ligers van de EHBO gisteren een drukke dag tijdens de Zeeuwse Kustmarathon. Ze hadden vooral veel werk aan het doorprikken van blaren. Zaterdag hadden ze het vooral druk met spierscheurinkjes en ver rekkingen. Ook werden enkele deel nemers met uitputtingsverschijnse len naar de tent afgevoerd. Wil jij volgend jaar ook meelopen met de ladies run of zelfs de kustmarathon? Neem dan voordatje hardloop schoenen gaat kopen eens contact op met: VLISSINGEN www.loopgroepzeeland.nl beter een marathon dan een burn out partner van www.runningtherapiezeeland.nl ZOUTELANDE Ron Dellebeke uit Oost-Souburg was gisteren net als vorig jaar de eerste wandelaar die in Zoutelande arriveerde. Hij finishte net na 13.00 uur in de Langstraat. Dellebeke staat ook bekend als goe de atleet, hij is lid van Dynamica, maar heeft niet hardgelopen, zei hij. „Als ze me niet geloven dan moeten ze volgend jaar maar met me meelopen." ZOUTELANDE De Zeeuwse Kustmarathon werd dit jaar verblijd met twee bijzonde re deelnemers, Tamara Klimovich en Roman Asayevich, beiden uit Minsk, Wit Rusland. Ze meldden zich kort voor de start. De vrouw vrijdagmiddag voor de Ladiesrun, de man zaterdagmorgen voor de marathon. Beiden kregen een start bewijs. Nog een bijzonderheid: ze zijn beiden doofstom. ZOUTELANDE Sjaak Sinke beleefde weer een bij zonder druk marathonweekeinde. Vrijdag noteerde hij 390 vrouwelij ke hardlopers met zijn tijdregistra tiesysteem, zaterdag waren dat er met de marathon 850 en 150 met de kidsrun. Gisteren verwelkomde hij als speaker in de Langstraat zo'n 2400 wandelaars. Hij had ze vroeg in de morgen in Burgh ook weggestuurd. MIDDELBURG Slechts één deelnemer aan de prijs vraag van het PZC-blog 'Op weg naar de Kustmarathon' (www.pzc.nl/blog/kustmarathonw eblog) heeft beide winnaars goed voorspeld. Vandaag wordt bekend gemaakt wie het is. Bijna niemand had gedacht dat Leonie Ton zou winnen. Ook Ton zelf niet Zij voor spelde dat Anjolie Engels en Remy Vasseur zouden winnen. maandag 5 oktober 2009 door Koen de Vries Zaterdag drie keer onder de douche geweest. Eén keer voorafgaand aan de Kustmarathon en twee keer erna. Ik dacht aan het eind van de mid dag dat alle ontberingen in het doucheputje waren weggespoeld, maar dat was niet waar. Er zat nog zand in m'n oren, achter m'n oren, in m'n neus (echt waar) en in m'n steeds schaarser wordende haar. En uit m'n ooghoeken wreef ik daarna ook nog een korreltje of vijf. Tjongejonge, wat zijn we onder vuur genomen door de Zeeuwse elementen! Nooit gedacht dat de Kustmarathon zo zwaar kon zijn. De regen in de beginfase even niet meegerekend, begonnen de ontbe ringen na een kilometer of vijf tien, vanaf de Veerse Dam, en het duurde tot kilometer 42, tot waar we - voetje voor voetje - de dijk van Zoutelande mochten bestij gen. Ik heb me zaterdagmiddag al stoempende herhaaldelijk afge vraagd wat er nou zo mooi is aan het lopen van een marathon. Op het antwoord kon ik toen niet zo snel komen, maar achterafis het natuurlijk simpel. Afzien kan lek ker zijn en elke marathon is een groot avontuur. Je weet nooit wat of wie je tegenkomt. Misschien je zelf wel. Het avontuur begint al weken van tevoren, maar is er vooral tijdens de wedstrijd. Een warempel ook erna! Ik belandde zaterdagmiddag met een na de finish in de EHBO-tent. Vlak voor de streep werd ik inge haald door Saskia Goole, de Goese die me eerder dit jaar potjandrie- dubbeltjes vlak voor de finish van de marathon van Rotterdam ook al voorbij kwam zetten. Toen moest ik haar laten gaan, maar nu was het mijn eer te na. Met mijn laatste krachten ben ik haar voorbij gespurt, met als resul taat een enorme krampaanval in mijn rechterbil, net over de zand hoop die de organisatie heel genie pig bovenop de finish heeft gelegd. In de tent hebben de heren en da mes van de eerste hulp dat er vak kundig uitgesprayd en -geschud, waarvoor nogmaals hartelijk dank. Nu begint het grote nagenieten en hoor je het ene na het andere mooie verhaal. Ik sprak zaterdaga vond iemand die op de Westkap- pelse zeedijk met geen mogelijk heid uit zijn auto kon komen om dat de wind recht op zijn portier blies. Een ander was bij Oostkapel- le door een windvlaag het prikkel draad ingeblazen. Ze kwam er zon der kleerscheuren vanaf Zo kun nen we nog wel een uurtje door gaan, iedere deelnemer heeft zijn of haar eigen verhaal, je kunt er een boek over schrijven. Jammer dat we weer een jaar moe ten wachten. Voor een fanatieke hardloper is er niets mooier dan de Zeeuwse Kustmarathon. Al kan hij op sommige momenten even niet bedenken waarom dat ook al weer zo is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73