Sport PZC Schletterer zegeviert in hel van Zeeland 32 en 33 36 en 37 KUSTMARATHON Middelburger kan zich tot twee kilometer voor de finish sparen M_exus Vasseur moet weer genoegen nemen met vierde plaats FC Utrecht legt PSV zijn wil op, maar komt niet tot scoren Maandag 5 oktober 2009 2S Sebastian Vettel stelt kampioensfeestje van Jenson Button uit Tip? sport@pzc.nl hMtt/rTtAPf i Bij de strandopgang bij Vrouwenpolder is er een kopgroep van negentien man. Sébastièn Schletterer (startnummer 1) gaat er niet veel later met drie medevluchters vandoor. foto Ruben Oreel door Roeland van Vliet ZOUTELANDE - Waar Bert Flier, de nummer drie, alle moeite had het podium te beklimmen en het ook Miquel van Tongeren, de nummer twee, enige krachten kostte op het schavot te stappen, klauterde Sé bastièn Schletterer zaterdag zon der problemen naar boven, met zijn zoontje nog op zijn nek. De Middelburger was wéér de snelste geweest in de Kustmarathon en liet na afloop zien dat hij een krachtmens is. Sébastièn Schletterer, vooraf al de huizenhoge favoriet, won de wed strijd over 42,195 meter tussen Burgh en Zoutelande voor de der de keer en evenaarde daarmee de prestatie van de triatleet Jan van der .Marei uit Aarlanderveen, die in 2005, 2006 en 2007 als eerste in de Langstraat aankwam. De Wal- chenaar, die eerder in 2004 en 2008 zegevierde, gaf na afloop aan dat de editie „een hel" was ge weest. „Ik dacht vorig jaar al dat het niet zwaarder kon, maar dit sloeg alles." Vanwege de storm en de regen was er lange tijd een grote kop groep. Op de Stormvloedkering en Noord-Beveland telde die negen tien man. Het kopwerk werd afge wisseld, waardoor iedereen zijn krachten een beetje kon sparen voor het stuk strand tussen Vrou wenpolder en Oostkapelle. Daarop viel ook de beslissende slag. De Middelburgers Sébastièn Schlette rer en Miquel van Tongeren gin gen er vandoor met Bert Flier uit Barendrecht en John Aalbers uit Nijmegen. Kop over kop - iedereen liep steeds zo'n 500 meter voorop - trokken zij zo goed als het ging verder. Schletterer: „Het tempo ging er door de wind helemaal uit. Lopen onder deze omstandighe den slaat eigenlijk nergens op." Het kwartet werd na dertig kilome ter een trio. Aalbers, een debutant in de Kustmarathon, verstapte zich bij het verlaten van het strand en moest opgeven met een scheurtje in zijn kuitspier. Schletterer, Van Tongeren en Flier zorgden dat ze tot veertigste kilometer bij elkaar bleven. Er vielen wel eens kleine gaatjes, maar de drie konden eik aars hulp goed gebruiken op de zeedijk en spaarden zich zo veel mogelijk. Op het hoogste punt van de marathon, één van de duinen vlak voor Zoutelande, versnelde de tweevoudig winnaar. Met grote passen liep hij in de afdaling weg van de twee anderen, die meer be zig waren met het voorkomen van een krampaanval. Schletterer: „Toen ik zag dat ze niet konden volgen, dacht ik: nu ga ik niet meer wachten, nu trek ik door." De Middelburger, die dus maar één keer de gashendel hoefde open te trekken, kwam in zijn een tje de Langstraat in en onder luid gejuich passeerde hij de fmishbult. Zijn tijd was 2.55.39. Alleen in 2003 (Pieter Heggen, 2.55.57) deed de winnaar er langer over. Van Tonge ren werd tweede in 2.56.13 en Flier noteerde 2.56.58. „Dit was voor mij het hoogst haal bare", zei Van Tongeren, die in 2006 al eens derde werd. Zijn po diumplaats van zaterdag kwam voor hem niet als een verrassing. „Ik heb veel in dit tempo getraind en wist dus dat ik het lang kon vol houden. Maar aan het einde had ik het toch moeilijk. Ik ben blij dat ik Sébastièn nog het langst van alle maal kon volgen." Flier was de grote onbekende op het ereschavot. De inwoner van Ba rendrecht deed voor het eerst mee in Zeeland. Sterker nog, hij liep voor de eerste keer een losse mara thon. „Ik had er al heel veel gelo pen als onderdeel van een hele triatlon, maar nog nooit apart", vertelde hij. „Maar ik was in augus tus in Sankt Moritz op trainings kamp en daar ging het zo lekker, dat ik Lein Lievense gevraagd heb of hij nog een startnummer voor me had. Ik had natuurlijk al in voorgaande jaren van deze wed strijd gehoord, maar het was er nooit van gekomen om me aan te melden." De Zuid-Hollander zei dat hij de wedstrijd niet eens zo heel zwaar had gevonden. En die wind dan? „Nou ja, dat losten we heel goed sa men op. Aan het begin hadden we een grote kopgroep waarin je steeds aardig uit de wind kon blij ven en toen we met z'n vieren za ten, werkten we ook goed samen. Pas tussen de 35 en 40 kilometer begon het pijn te doen. Ik zat toen steeds tegen de kramp aan. Van daar dat ik Schletterer ook niet meer kon volgen toen hij versnel de." Zonder die wind had Flier misschien wel hoger kunnen eindi gen, dacht hij. „Je krijgt dan een heel andere wedstrijd", zei hij. „Mijn pr op de marathon staat na melijk op 2.53, maar toen had ik er al twee triatlononderdelen opzit ten..." Remy Vasseur is voor het derde jaar op rij vierde gewor den. De Vlissingse triatleet finishte in 3.04.06, op ruim zeven minuten van de nummer drie. Tot halverwege de wedstrijd maakte Vasseur deel uit van de grote kopgroep. Toen hij op het strand het tem po van de voorsten niet helemaal kon volgen, koos hij er voor hen te laten gaan. Hij wilde zich niet opblazen. Hij zou na het strand nog wel proberen terug te komen, dacht hij. Maar het gat met de drie koplopers was toen al drie minuten en dus was dat onbegonnen werk. De Middelburgers Wim van Sparrentak (vijfde) en Mare Riemens (zevende) en Alwin Vermeulen uit Kwadendam- me (tiende) waren de andere Zeeuwen in de top tien. Al- win Vermeulen, eerder dit jaar winnaar van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen, bleef zijn tweelingbroer Perry (elf de) exact twee minuten voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71