All Ready is weer terug op laatste plaats 41 Tafeltennismannen van Scaldina bevinden zich tussen uitersten Delta Sport krijgt lesje, maar is er klaar voor Ad van der Werf zweet peentjes Loodzwaar slot Technisch probleem nekt Boot maandag 5 oktober 2009 All Ready wacht een loodzwaar einde van de eerste helft van de veldcompetitie. Nu het duel met koploper TOP achter de rug is, wacht ko mende zaterdag nummer twee Nieuwerkerk en volgende week nummer drie Rust Roest. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Met tien punten uit vijf wedstrijden staat TOP boven aan in de eerste klasse G. Waar de Arnemuidse korfballers van All Ready wonnen (15-5), verspeelde medekoploper Nieuwerkerk een punt tegen Tjoba (9-9). Fortis boekte bij Merwede (8-12) de eer ste overwinning van de competi tie. Daardoor bezet All Ready na vijf speelrondes weer de laatste po sitie, op doelsaldo. TOP-A11 Ready 15-5: De wedstrijd werd nooit een echte wedstrijd. Na een kwartier was het al 5-1 voor de thuisploeg en bij rust leid de TOP met 10-2. Dat de equipe van Edwin Coppoolse in de twee de helft de teugels wat liet vieren, vond de trainer prima. „Ik vind het al heel knap dat we er met de ze wind vijftien hebben gemaakt." Bij All Ready was men nog niet eens zo ontevreden over het duel. Het spel van de ploeg uit Zierikzee was beduidend beter dan tijdens de eerste wedstrijd van de compe titie. In de komende twee speelrondes krijgt TOP tegenstand van de eer ste twee achtervolgers Rust Roest en Nieuwerkerk. Coppoolse heeft er vertrouwen in dat zijn ploeg ook die tests goed doorstaat. Scores TOP: Anne Meulmeester en Leon van Belzen 3, Peter van Belzen, Corné Bezemer, Jordi Meulmeester en Petra de Ridder 2, Wilma de Ridder 1. Scores All Ready: Remy Quist en Jan-Willem van Nieuwenhuijze 2, Henk de Graaf 1. Nieuwerkerk-Tjoba 9-9: Tjoba speelde beter georganiseerd en ge- disciplineerder dan in eerdere wed strijd. Daardoor kon er een 1-4-voorsprong gepakt worden te gen de medekoploper. Nieuwer kerk kwam nog wel knap op 5-4, maar daarna had de equipe uit 's-Heer Hendrikskinderen weer het betere van het spel. „Wij had den recht op twee punten", vond de Belgische trainer Chris van Put. „Maar bij 8-9 kregen we een straf- worp tegen die nergens op sloeg." Scores Tjoba: Gerben van Boven, San- der Harinck en Johanneke Vleugel 2, Es ther van Boven, Dirk-Jan Westmaas en Niels Westmaas 1. Merwede-Fortis 8-12: „We speel den voor het eerst deze competitie goed", zei Fortis-trainer Leonard Debbaut. „We waren geduldig, hadden overzicht, hanteerden een goed baltempo en legden hun ster ke mensen aan banden." Bij rust leidde de Souburgse eerste klasser met één punt verschil. In de tweede helft werd de marge ge leidelijk aan groter. „Na rust vond ik ons echt heer en meester", zei Debbaut, die constateerde dat „For tis de competitie open heeft gehou den". Er staan nu immers drie ploegen op twee punten: Fortis, Merwede en All Ready. Scores Fortis: Niels Bebelaar, Remco Crucq, Chalana Janisse, Patrick Koppe- jan, Joyce Schoonaard en Jordy Sleijpen 2. door Wim Kakebeeke HEERLE - Op de vraag of de voorbe reiding een succes was, hoeven ze bij Delta Sport niet lang na te den ken. De Zierikzeese handballers snakken naar de eerste competitie ronde. Komende zondag thuis te gen De Sprint. „We zijn er klaar voor",-vertelt trainer Rob de Vos. Zelfs de bescheiden nederlaag te gen regioklasser Heerle (29-26) kon dat niet veranderen. Van meet af aan zit iedereen lek ker in z'n vel bij Delta Sport. Al leen Kenneth Mellaart (heup) en Jordy Niemans (enkel) vielen door blessures een beetje buiten de voorbereiding, hoewel Mellaart weer op de weg terug is. Niemans staat er minder goed voor. De rest van het gezelschap is echter in ge staag tempo naar elkaar toege groeid. Vooral de zege op DWS MIDDELBURG - De tafeltennissers van Scaldina hebben het weer spannend gemaakt in de derde klasse D. Het Zierikzeese trio ver loor met 7-3 bij Markiezaat 3, waar door het deelnemersveld als een harmonika in elkaar is geschoven. De nummer één en nummer laatst worden slechts door zeven punten gescheiden. Het eerste van Scaldina zwemt daartussenin. Voor het tweede team is de derde klasse een stapje te hoog. In de C-afdeling ging ook het vierde duel verloren: met 7-3 bij Markie zaat 4. Een treetje lager, in de vier de klasse, houdt Kerkwerve zich bovenin staande. Middelburg 11 werd met 8-2 teruggewezen. Het gaat met koploper Reynaert is groot (zes punten), maar de voor sprong op de teams onder num mer twee Kerkwerve is nóg groter (dertien punten. Het eerste jeugdteam van Scaldina is in Rheden tegen de reserves van Slagvaardig niet verder gekomen dan een teleurstellend 5-5-gelijk- spel. Dit betekent dat het team se rieuze achterstand heeft opgelo pen in de strijd voor plaatsing in de kampioenspoule. Shot en Scye- dam wonnen hun wedstrijd met ruime cijfers, waardoor beide teams nu 29 punten hebben verza meld. Scaldina volgt op de derde plaats met een achterstand van vijf punten. Jeugd. Slagvaardig 2-Scaldina 5-5: Het jeugdtrio kan de averij ko mende zaterdag herstellen als con current Scyedam langs komt in Zierikzee. Tegen Slagvaardig start te Koen van Velthoven goed. Hoe wel hij zijn tegenstander liet terug komen van een 2-0-achterstand, sloeg hij in de vijfde game alsnog beslissend toe. Tristan Benschop was minder attent. In de tweede partij werd hij kansloos in drie ga mes opzij gezet. De zieke Dennis Smalheer begon toch aan de wed strijd en opende met winst op Van Baaien in drie games. Het dub belspel met Van Velthoven en Smalheer gaat verloren, hoewel het duo een 2-0-achterstand nog kan wegpoetsen. Na de pauze was Van Velthoven de gevierde man met nog eens twee winstpartijen en met een spelstijl waar weinig tegen te be ginnen was. Het gelijke spel wordt veiliggesteld door Smalheer die in vijf games knap overeind blijft te gen Roy Verkuijlen. De derde Scal- dina-man Tristan Benschop speelt zonder zelfvertrouwen en moet al zijn tegenstanders feliciteren. Senioren. Markiezaat 3-Scaldina 1 7-3: Zelfs voor de drie punten moest het Scaldina-trio nog flinke strijd leveren. Tenslotte lukten hef Niels van Velthoven, Mark Jonker en Pang Yuen allen om voormalig clubkampioen van Scaldina, Tho mas van de End, te verslaan. Ver der had zeker Van Velthoven kans om voor een vierde punt te zor gen, maar hij moest na vijf games toch zijn tegenstander feliciteren. Markiezaat 4-Scaldina 2 7-3: Aan voerder Kees Deurloo stelt enigs*- zins teleur, wat mede te wijten is aan te weinig trainingsarbeid. Ook in Bergen op Zoom blijft hij punt loos. Jan Kik stelde niet teleur: hij won twee partijen. Invaller Peter Roelofs bewees zijn waarde weer eens door ook nu weer een partij te winnen. Kerkwerve-Middelburg 11 8-2: Jos Lindeman voelde de naweeën van een griepje eerder in de week. Lindeman kwant één keer tot winst. Gerard Knol kwam drie keer tot winst met onder meer* een beste partij tegen de Landme ter. Stoffel van de Wekken won eveneens drie keer, hoewel steeds de laatste games moeizaam gingen getuige de cijfers 16-14, en twee keer 12-10. Maar hij won wel. Het dubbel werd eenvoudig binnenge- hengeld door Knol en Van de Wek ken. door Joop van den Oudenhoven GOES - De eindstrijd in poule noord van de tweede klasse drie banden van het district Delta Zuid West kreeg een geheel Schouws podium. Ad van der Werf van Windenburg won met miniem verschil, voor Paul Bodbijl van DOS Oosterland. Derde werd An ne Stins van De Graanbeurs. Het verschil tussen de nummer één (Van der Werf) en twee (Bodbijl) bedroeg tweeduizendsten van een punt. Zij waren de enige Schouwse verte genwoordigers in de eindstrijd en eigenden zich alledrie eremetaal toe. Het werd een boeiend gevecht tussen de Schouwenaren en de Be velanders al kwamen die in de strijd om de ereplaatsen niet voor. Daarvoor was hun optreden te wis selvallig. Dat kon van de Winden burger en de DOS-speler niet wor den gezegd. Stins stond weliswaar ook op het podium, maar hij kon zich niet mengen in de strijd om zilver en goud. Die strijd werd uitgevochten door Van der Werf en Bodbijl en duur de voort tot de laatste carambole. Op de ene tafel speelde Van der Werf tegen Stins en op de andere Bodbijl tegen Ko Franse van Kwa- dendamme. Beide wonnen en het aantal beurten moest de doorslag geven. Van der Werf na afloop: „Ik heb in de laatste beurten van Bodbijl har der gezweet dan tijdens mijn ei gen partij. Er was me gezegd dat Bodbijl 53 beurten mocht gebruP ken om nog winnaar te zijn. Het bleken er 51 te zijn. Het werden er 52. Man, wat heb ik het benauwd gehad en wat ben ik blij met de uitkomst." (27-19) was een bevestiging dat de ingeslagen weg ook de juiste was. Daarom was De Vos niet ontevre den over het resultaat zaterdag in Heerle. „Dit was een prima lesje. Gewoon een teken dat je er vol voor moet gaan. Ook in de verdedi ging." Daar zat in Heerle de mees te pijn. Het spel van de gedegra deerde hoofdklasser mag dan saai en vrij eentonig zijn, het was ui terst effectief „Bij ons was het veel te onrustig achterin", vond De Vos. „Daarnaast lopen de afspra ken tussen keeper Jacco de Looff en de dekking nog niet vloeiend." Via 14-11 bij de pauze bleef het gaatje drie punten tot het einde van de rit. De 26 treffers waren een aardige afspiegeling van de kracht bij Delta Sport. De comple te voorbereiding hadden de blauw- hemden geen moeite de weg naar het vijandig doel te vinden. «Oof* .O WEMELDINGE - Motorcrosser Mark' Boot had zaterdag in de series van de klasse MX2 zijn visitekaartje afge geven met een overwinning. De top favoriet uit Burgh-Haamstede had het in de B-finale echter al vanaf het begin moeilijk door een slechte start. Toen daarna ook nog de ach- terrem het liet afweten, wist hij dat de hoofdprijs niet voor hem was in de vierde wedstrijd om het Oper,- Zeeuws Kampioenschap motorcross in Wemeldinge. Die was voor Stefan Hage; Mark Boot werd uiteindelijk derde. In de MX 1-3 (start op de foto) was de overwinning in beide manches voor Erik van der Wekken. Op het technische circuit voelde de Schouw se 'veteraan' zich als een vis in het water. Het gevecht om de tweede plaats werd uiteindelijk na een span nende strijd gewonnen door Boy Stockman voor Jan Peter van de Weele uit Brouwershaven. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67