401 sport 1UNGLEB0EK Winnende start krijgt geen vervolg bij de volleybalteams van Forza PZC vanaf nü verkrijgbaar (y*irÈ>is(0E«> Dammers van PWG krijgen geen kans Groene Ster pakt de draad weer op Zweistra en De Rooy verder in Tinello Cup TOP-ALL READY De korfballers van All Ready stonden zaterdag voor een mission impossible. Koploper TOP uit Arnemuiden was niet te verslaan. Het werd dan ook 15-5. knip de bon uit de zaterdagkrant! maandag 5 oktober 2009 MIDDELBURG De dammers van PWG 's-Graven- polder verloren zaterdag ook hun tweede wedstrijd in de ereklasse. Witte van Moort uit Westerhaar was met 13-7 te sterk. De tukkers, die vorig seizoen als tweede eindig den, gaven nauwelijks kansen weg. Henk Gunter, Pavel Iljin en Niels Roelofsen verloren. Aan de andere borden moesten enkele Zeeuwen hard werken om een punt veilig te stellen. Zo redde Aart Walraven zich met een mooi offer en sleepte Zeeuws kampioen Martijn Rent meester na bijna zes uur spelen een punt uit het vuur tegen groot meester Auke Scholma. WESTERHOVEN De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben sneller dan ver wacht de draad weer opgepakt na de 5-3-nederlaag van vorige week tegen FM Sranang. In Westerhoven won de promovendus met 3-7 van IFCV/KC Design, de nummer twee van de ranglijst. De ruststand was 1-4. Said Bouzambou en Abdoe Ab- denbi scoorden voor de rust elk twee keer. In de tweede helft dre ven Etienne Mallie, Fouad Bouzam bou en opnieuw Said Bouzambou de score op naar 1-7, voordat de thuisclub nog eens twee keer kon tegenscoren. DINTELOORD - De dressuuramazones Thamar Zweistra en Chantal de Rooij heb ben zich zaterdag beiden geplaatst voor de halve finales van de Tinel lo Cup. De Rooy eindigde in de derde voor ronde in Dinteloord met haar paard Nairobi in de klasse ZZ Zwaar als vierde met een score van 61,67 procent. Samen met de zege eerder in Kootwijk was dit ruim voldoende voor plaatsing. Thamar Zweistra schreef met Whoopy de wedstrijd in de klasse ZZ Licht op haar naam. In de twee voorgaande wedstrijden werd ze tweede. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Voor de twee stan daardteams van Forza Schouwen Duiveland viel er zaterdag in de volleybalcompetitie weinig eer te behalen. De vrouwen verloren in de promotieklasse B met 3-1 van promovendus Podarwic. De man nen keerden in de eerste klasse A helemaal zonder punten huis waarts. YUM won met 4-0. Beide teams waren de competitie met een opsteker begonnen, maar troffen nu een opponent, die in al le opzichten de betere was. „Dit was een sterke ploeg, die het in de promotieklasse wel eens ver zou kunnen schoppen", oordeelde Ma- rije Munter over Podarwic, dat vo rig seizoen met een recordaantal punten in de eerste klasse kam pioen werd. Alex Wals, routinier bij de mannen van Forza, was eveneens onder de indruk van de tegenstander. „We waren maar met zeven man en John Panne- koek was niet fit. Maar dit was een sterke ploeg. We hebben een flink pak op de broek gehad." Podarwic-Forza 3-1 (25-16, 26-28, 25-17, 25-20): Met veel ervaring in de gelederen speelde Podarwic so ber maar bijna foutloos. De thuis ploeg liet Forza fouten maken en profiteerde daar optimaal van. Po darwic speelde in aanvallend op zicht niet spectaculair, maar bleek vooral een team zonder zwakke schakels. Direct vanaf het eerste fluitsignaal maakte de thuisploeg een prima indruk. Dat resulteerde in een vlot verkregen eerste set winst. Met veel inzet kwam Forza daarna op gelijke hoogte, maar daarmee was de koek op. Podar wic nam in de resterende sets steeds snel een voorsprong en gaf die niet meer uit handen. Forza kon geen moment imponeren en bleef fouten maken. YUM-Forza 4-0 (25-12, 25-14, 25-23, 25-15): Forza was met een krappe selectie vertrokken en toen John Pannekoek vroeg in de wed strijd afhaakte met een blessure, bleek dit een aderlating. YUM liet nauwelijks mogelijkheden onbe nut en stuurde Forza te vaak van het kastje naar de muur. Onder aanvoering van een prima spelver deler mocht de thuisploeg zich in aanvallend opzicht uitleven. Voor al aan de buitenkanten werd veel gescoord. In de derde set zag het er geruime tijd naar uit dat Forza zou kunnen tegenscoren. Zo ver kwam het niet. Met twee setneder lagen op zak bouwde Forza in die fase een ruime voorsprong op. Die verdween tegen een geduldig op fouten wachtende opponent. Met TOP-speelster Anne Meulmeester in haar rug richt Krista Bergsma van Ali Ready zich op de bal. foto Lex de Meester All Ready bezet met Merwede en Fort/s de laatste plaats. Met -39 heeft All Ready het minste doelsaldo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66