Huttinga zet kroon op inhaalrace sport 139 Kloetinge gaat op halve kracht langs GPC Vlissingen Zierikzee revancheert zich voor nederlagen Prachtige goals, matige wedstrijd en weer verlies Doelpuntrijk maandag 5 oktober 2009 mmmmmmmm i De duels tussen Renesse en Ouwerkerk staan de laatste jaren garant voor doelpunten. Giste ren vielen er zeven goals. Vorig seizoen werd het 5-3 voor Ouwerkerk en de vier duels daar voor won Renesse met 7-2, 4-5, 4-1 en 2-6. door Jos van Belzen MIDDELBURG - De Schouwse derby in de vijfde klasse B tussen Renes se en Ouwerkerk kende na een halfuur" een tussenstand van 0-3 voor Ouwerkerk, maar eindigde uiteindelijk in een 4-3-overwin- ning voor Renesse. Kort voor tijd zette Dennis Huttinga de kroon op de inhaalrace van Renesse. DZC'09 werd het slachtoffer van de dadendrang van John Somme- ijer. Deze aanvaller van Volharding maakte gisteren na lang blessure tijd zijn rentree en schoot er met een twee in. Mede daardoor ging de Dreischor Zonnemaire Combi natie met 3-1 onderuit in Ovezan- de. Robur haalde met 7-1 flink uit te gen Val Aan. Dennis Weijers nam vijf doelpunten voor zijn rekening en de eindstand was al na een uur bereikt. Renesse-Ouwerkerk 4-3: De thuisploeg begon sterk, maar zakte al snel in. Door verdedigingsfou- ten, wellicht door gebrek aan con centratie, kreeg de ploeg in het tweede kwartier van de eerste helft maar liefst drie treffers te ver werken. Eerst was het Chris Schoo- neman die tweemaal trefzeker was en kort hierna zorgde Tjerk Mere- ma voor een ogenschijnlijk veilige 3-0-voorsprong voor Ouwerkerk. Nog voor rust bracht Renesse de spanning echter weer terug via een treffer van Frenk van Hengel en een eigen doelpunt van Nicky Koene: 2-3 halverwege. In de twee de helft kreeg Renesse-doelman weinig meer te doen en was er een overwicht voor de thuisploeg. Toch duurde het na de gelijkmaker van Ferry Ebbers (3-3, strafschop) nog tot de 87e minuut voordat Dennis Huttinga zijn ploeg de overwinning bezorgde: 4-3. Volharding-DZC'o9 3-1: Een fel gestart Volharding nam via Barend Schik en John Sommeijer een 2-o-voorsprong. Gemakzucht in de verdediging van de thuisploeg stelde Robert Uijl in staat om er nog voor rust 2-1 van te maken. De tweede helft was eerst voor de bezoekers, waarna Volharding weer meer het heft in handen nam. Kort voor tijd leidde dit tot de tweede treffer van Dennis Som meijer, die hiermee zijn rentree na blessureleed extra glans gaf: 3-1 de eindstand. Kwadendamme-Lepelstraatse Boys 1-1 (0-1). Roel de Jonge 1-1. Robur-Val Aan 7-1 (4-1). Dennis We ijers 1-1 (strafschop), Dennis Weijers 2-1, Dennis Weijers 3-1 (strafschop), Thomas Ennik 4-1, Roy Haerkens 5-1, Dennis Weijers 6-1, Dennis Weijers 7-1. NVS-Lewedorpse Boys 4-2 (0-0). Jef frey Jansen 0-1, Sonny van Geel 1-1, Si mon Piasmans 2-1. Sander Simons 3-1, Merijn Zwagemakers 4-1, Simon Smits 4-2. Hansweertse Boys-Vosmeer 4-0 (1-0). Nick de Vries 1-0, Nick de Vries 2-0, Kevin Trotman 3-0, Nick de Vries. 4-0. door Rudy Boogert VLISSINGEN - GPC Vlissingen kon niet beter, Kloetinge wel maar deed het lange tijd niet. Op halve kracht was de Bevelandse club ech ter nóg veel beter dan de tegen stander. In Vlissingen werd het 0-3. Met een honderd-procentsco re is Kloetinge nu de virtuele lei der in de eerste klasse van het za terdagvoetbal. Met een nul-pro- centscore is GPC Vlissingen de 'echte' hekkensluiter. GPC Vlissingen droeg de neder laag als een vent. „Bijna niemand zat in de wedstrijd", constateerde trainer André Maas. „De spelers hebben hard gewerkt, maar het lukte niet. Dan verlies. Klaar uit." Kloetinge daarentegen inde de overwinning met de nodige reser ves. „De overwinning was ver diend", vond trainer Cees Hout epen. „Maar het spel was niet bijs ter goed van onze kant." Een uur lang had Kloetinge het niet. De opening was nog flitsend. Na drieënhalve minuut werd Daan Esser - de vervanger van de geblesseerde Mervin Niemantsver- driet - de diepte ingestuurd door Corné Schilperoort. Essers voorzet werd door Etiënne Mallie bij de tweede paal met het hoofd afge rond: 0-1. Maar daarna was Kloe tinge het kwijt. Tot onvrede van Houtepen. De gre tigheid van de eerste minuten was op slag verdwenen. „De ploeg nam het te licht op." De passing werd laconiek en de dekking niet straf genoeg. GPC Vlissingen was echter onmachtig om Kloetinge pijn te doen. Een schotje hier (Mat- thijs Lugtenburg), een actietje daar (Jesper de Vlieger). Trainer André Maas vond echter het meer drei gend dan kansrijk. Af en toe ontworstelde Kloetinge zich aan de stroperigheid en was het ook meteen gevaarlijk. Mallie zette Mark Schuit alleen voor GPC-doelman Leon Weeda, maar de jongeling schoot over. Niels Ko- le schoot hard voorlangs en Wee- da redde vlak voor rust op een in zet van Mallie. Vlak na rust schoot Schuit met links nog langs de krui- Kloetinge-voetballer Mark Schuit glijdt naar de bal in het duel met GPC. Ploeggenoot Niels Kole volgt zijn actie op de achtergrond. foto Lex de Meester sing. Kloetinge had Erik de Ruijter van GPC Vlissingen echter nodig om te worden wakker geschud. De licht aangeslagen Kloetinge-verde- diger Maarten van Rosevelt liet een bal glippen, waarna De Ruij ter ermee vandoor ging. Hij zocht en vond zijn mooie linker en gesel de met zijn schot de paal. Dat was het seizoen voor Kloetinge om door te schakelen. Eerst stuitte Schuit in een één-te gen-ééngevecht nog op doelman Weeda, maar twee minuten later fopte hij Weeda met een schijnbe weging en loodste Kloetinge in vei lige haven. Het combineren ver liep plots weer vloeiend en Daan Esser maakte de klus vlak voor tijd af „Ik ben blij dat we goed door de twee derbypotten zijn heengeko- men", zei Houtepen, verwijzend naar de Zeeuwse zege zeven dagen eerder op Terneuzense Boys. „Aan vallend waren we onmachtig", vond Maas. „We misten een sterk aanspeelpunt. Dan raak je steeds verder van het doel van de tegen stander verwijderd." GPC Vlissingen-Kloetinge 0-3 (0-1). 4. Etiënne Mallie 0-1, 72. Mark Schuit 0-2, 89. Daan Esser 0-3. Scheidsrech ter: J. van den Berge (Bruinisse). Aantal toeschouwers: 250. door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Met een 6-1-overwin- ning op SC Gastel heeft Zierikzee zich gisteren gerevancheerd voor de achtereenvolgende nederlagen tegen FC Bergen en Aardenburg. De opmerkelijk hoge uitslag bracht Zierikzee meteen terug in de top van de derde klasse in het zondagvoetbal. De ploeg staat tweede op één punt van koploper Aardenburg, dat vorige week in ex tremis won van Zierikzee (4-3). Vier doelpunten in ruim een kwar tier brachten Zierikzee gisteren al vlot in rustig vaarwater. Tussen de 15e en 32e minuut werd in razend tempo een 4-0-voorsprong opge bouwd. Leon Sinke opende de sco re als eindstation van een aanval die via Ben Verwest en Frank van der Helm bij hem terechtkwam. De tweede en derde goal kwamen op naam van Van der Helm zelf en de vierde was weer van Sinke, die attent was toen de keeper van Gastel een pegel van Ingmar Quist niet onder controle kreeg. De mooiste goal was de tweede van Zierikzee, vond trainer Marco Groeneveld, de eerste van Frank van der Helm. „Een echt voetbal- doelpunt." Verwest controleerde de bal, Ricky Bevelander kwam buitenom, kreeg de bal en zijn voorzet werd op waarde geschat door Van der Helm. Diens tweede kwam voort uit een rommelactie voor het Gastel-doel. Na de vierde goal kakte Zierikzee een beetje in. SC Gastel was plots vier keer dreigend - drie keer met een afstandschot en één keer haal de Freek Torensma een kopbal van de lijn - en vlak voor rust was het zelfs raak na een foutje van doel man Stefan Smalheer. Hij verwerk TERNEUZEN - De vijf doelpunten stonden zaterdag in geen enkele verhouding tot de matige wed strijd tussen Terneuzense Boys en Rijsoord. De ene treffer was nog mooier dan de andere. De slotsom was echter dat de Boys met de 3-2-nederlaag voor de vierde keer op rij geen punten pakte. De Terneuzenaren verzamelden één schamel punt uit vijf duels in de eerste klasse, maar van paniek is geen sprake. „We missen door het ontbreken van Mevlud en Ali Eryürük (allebei geschorst) creativi teit in de ploeg", zei trainer Karl Vergouwen, „maar we zullen het zonder ze moeten doen." Terneuzense Boys-Rijsoord 2-3 (1-1). 26. Abubakar Kourouman 1-0, 45. Rut- ger van Dijk 1-1, 51. Raymond Smit 1-2, 55. Mike Navajas Sanchez 1-3, 64. Jules Bazelier 2-3. Scheidsrechter: C. Bax (Zwijndrecht). Gele kaart: Djamel Buyse (Terneuzense Boys). te een diepe bal slecht en werd met een boogbal verschalkt. Twee minuten na rust gooide Zie rikzee de wedstrijd al op slot. Bar ry van der Stel rondde een actie van Bevelander. Vervolgens kabbel de het duel naar zijn einde. Ing mar Quist zorgde vijf minuten voor tijd voor het slotakkoord. Met een fraaie lob van zo'n meter of twintig maakte hij het halve do zijn vol. Ricky Bevelander verzorgde gisteren twee assists tegen SC Gastel. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65