PZC u Schot in situatie zomerhuizenterrein Eend mogelijk gestikt in riet door droogte van Noordgouwse gracht Voornaam HOUWFN-DU1VEI 14 en 15 15 PERMANENTE BEWONING Actualisering komplan Scharendijke biedt handvat almanak Intensieve repetitie Choral Evensong pakt goed uit 'Bij het zien van een Kever gaan de duimen omhoog' Maandag 5 oktober 2009 KNRM op pad voor boten en kites Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman SCHARENDIJKE - Wie zijn woning op het zomerhuizenterrein in Scharendijke aanpast aan de eisen van het Bouwbesluit heeft straks de mogelijkheid de recreatieve be stemming die op dat huis rust te wijzigen in een permanente. De gemeente Schouwen-Duive- land grijpt de actualisering van het bestemmingsplan bebouwde kom Scharendijke aan om deze wijzi gingsbevoegdheid door te voeren. Al tijden is de grote wens van zo wel (een deel van de) huiseigena ren als van de gemeente dat het eti ket permanente bewoning op hui zen op het zomerhuizenterrein kan worden geplakt. „De wijk maakt zozeer deel uit van de kern dat de woningen niet echt als zo merhuizen kunnen worden be schouwd", licht een woordvoerder van de gemeente toe. De provincie heeft het gebied (dik 5 hectare groot en voorzien van 62 zomer huizen en 6 eengezinswoningen) wel altijd als recreatief beoordeeld. Bij een grootscheepse (door het Rijk aangestuurde) omzetting een paar jaar geleden wees de provin cie een aanvraag tot omzetting van recreatief naar permanent voor een aantal woningen op het Scharendijkse terrein nog af. In het bestemmingsplan ziet de ge meente een aanknopingspunt om de boel nu wel goed te regelen. Overeenkomstig ontwikkelingen in landelijke regelgeving. Gemeen ten zijn straks verplicht een ont heffing te verlenen aan langdurig gedoogde onrechtmatige bewo ners van recreatiewoningen. Ook hier op voorwaarde dat de betref fende woning voldoet aan het Bouwbesluit voor bestaande wo ningen. Dat betekent onder meer dat aan bepaalde regels op het ge bied van brandveiligheid en isola tie moet worden voldaan. Eigena ren moeten dus investeren. Daar staat tegenover dat de woning (in nieuwe staat én met permanente bestemming) meer waarde heeft. De eigenaren wachten nog even af „We moeten eerst wel weten wat het Bouwbesluit inhoudt." Het voorontwerp ligt sinds vrijdag ter inzage. Dinsdag 3 november is er een informatieavond over het (volledige) bestemmingsplan in dorpshuis De Putmeet in Scharen dijke. Aanvang 19.30 uur. Tip? redactie@pzc.nl NOORDGOUWE - De nijlgans die door de Stichting Dierenvrienden Schouwen-Duiveland in het voor jaar verplaatst is van de eendenvij ver in Nieuwerkerk naar de gracht bij de kerk in Noordgouwe is dood. De eend is blijven haken in het riet als gevolg van het lage wa terpeil en gestikt, denkt Lia Storm van de Dierenvrienden, Zij heeft zaterdag contact opgenomen met de gemeente. „Maar daar gaan ze er pas maandag over praten." De Dierenvrienden zijn in actie geko men na een melding van een dorpsbewoner. Bij de dorpsraad van Noordgouwe is de droogte van de gracht recent bespreekpunt geweest, meldt Ineke van Dijke. „Het grondwaterpeil is abnormaal laag door het droge weer." De gracht vullen met kraanwater is echter onbegonnen werk, denkt de dorpsraad. „Het is wachten op regen." Storm daarentegen hoopt op snel ingrijpen van de gemeen te, want de bodem van de gracht is al zichtbaar. Zij vreest voor het leven van de vissen in de Noord gouwse gracht. Mirjam van drie gaat binnenkort op vakantie naar het buitenland. Maar voor het zover is, moet ze wor den bijgeschreven in het paspoort van haar papa. Voor deze formaliteit moet Mirjam mee om bij het stadskantoor te beves tigen dat vader en dochter bij elkaar horen. De mevrouw achter de balie van het gemeentehuis stelde wat vragen aan Mirjam. „En", vroeg ze vriendelijk, „hoe heet jouw papa?" Mirjam: „Nou, gewoon papa." „Maar", probeerde de mevrouw van het stadhuis nogmaals, „hoe heet pa pa met zijn voornaam Daar kon de driejarige peuter geen antwoord op geven. Maar, vroeg de mevrouw achter de balie, wat roept mama altijd naar papa als ze hem nodig heeft? Mirjam antwoordde: „I love you!" DREISCHOR - Tweeënhalve dag lang hebben de leden (en gastzangers) van het Schouws Kamerkoor intensief geoefend onder de bezie lende leiding van de Londense dirigent David Allinson. Zondag kon de uitkomst worden be luisterd bij de Choral Evensong in de Adriaans- kerk in Dreischor. Een volledig Engelse dienst met de Dreister (maar van oorsprong even eens Engelse) predikant Tim Wiersum als minister. foto Dirk-Jan Gjeltema voor een fragment van de repetitie: www.pzc.nl/video 9| 1 f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57