Morres en Savok opnieuw onderuit blijven winnen Tafeltennis PZC sport 141 Scheldesport begint met nederlaag Uitstekende start voor waterpoloërs De Schelde VOLLEYBAL Duel van mannen Voorwaarts afgelast maandag 5 oktober 2009 door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van Morres/Hulst boden in de tweede divisie C Volley Meerkerk goed partij, maar leden opnieuw een nederlaag: 3-1. De vrouwen van Savok incasseerden in de pro motieklasse B hun tweede neder laag. Het duel tussen de mannen van De Burgst 2 en Voorwaarts (pro motieklasse) ging niet door vanwe ge het overlijden van een bestuurs lid van de Brabanders. Volley Meerkerk-Morres/Hulst 3-1 (24-26, 25-20, 25-23, 25-15): Een aantrekkelijk duel tussen twee hard werkende teams. Morres/ Hulst bood meer dan verdienste lijk partij. „We hebben iets te wei nig gekregen ten opzichte van wat we hebben laten zien", vond trai ner Guido de Beule, die sprak van een stijgende lijn. De Zeeuws-Vlamingen bestookten Meerkerk in de eerste set met een lastige opslag. Dat resulteerde in veel en lange rally's en een nipte setzege. De thuisploeg nam in de tweede set vroeg afstand en wist een marge van vijf punten tot het eind te behouden. In het derde bedrijf begon Morres/ Guido de Beule Hulst opnieuw sterk. De ploeg slaagde er echter niet in een 9-2- voorsprong naar winst af te wikke len. Meerkerk had in de vierde set geen kind meer aan een moegestre den tegenstander. „We zaten er dichter bij dan een week geleden", vond De Beule, die van mening was dat de krappe se lectie van zeven speelsters het team opnieuw parten had ge speeld. „Na drie sets was de koek op. Lan ge rally's wegen conditioneel zwaar. Het gaat in deze klasse ook allemaal sneller. Daar zullen we aan moeten wennen." Udenhout-Savok 3-1 (25-13, 25-10, 21-25, 32-30): Een wedstrijd met twee gezichten, waarin Savok het vooral van veel werklust en een goede wedstrijdmentaliteit moest hebben. De Sasse formatie be zweek in de eerste twee sets onder de servicedruk van de thuisploeg en kreeg in die fase volleyballes. „De eerste twee sets waren drama tisch", vond trainer Luc Chinitor. De oefenmeester, die aan het eind van de tweede set al een paar wijzi gingen had doorgevoerd, zag zijn team in de derde set opveren. Savok kreeg in die fase vat op de service en kwam zelf aan aanval len toe. Dat resulteerde na twee zware afstraffingen in winst en een opsteker. Ook in het vierde bedrijf wist Savok de goede lijn door te trek ken. „We speelden gevarieerd en enthousiast. Er was weinig op aan te merken", vond de trainer. Beide teams gingen zeer lang zij-aan-zij en stonden beurtelings op set- punt. Uiteindelijk bleek Udenhout de gelukkigste ploeg. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport zijn de competitie in de hoofdklasse begonnen met een 96-70-nederlaag tegen titelkandi daat BS Weert. De réserves van Scheldesport verloren in de eerste klasse rayon zuid met 58-44 bij Migliore. De mannen van Voor waarts wonnen in de Zeeuwse klasse met 49-31 van Volharding 2. BS Weert 2-Scheldesport 96-70 (50-29): „Het was een echte vuur doop. De tegenstander was een maatje te groot, maar we hebben goed gespeeld", keek Scheldesport- coach Peter Vaal terug. In de eerste periode konden de Terneuzenaren nog aanklampen (28-23), maar hal verwege het duel was het verschil opgelopen tot 21 punten. „In die fa se werden de fouten bij ons afge straft. Weert is een team met erva ren spelers, die in de eredivisie hebben gespeeld", aldus Vaal. In de derde periode herpakte Scheldesport zich en kwam terug tot 64-50. Die marge bleef lang ge handhaafd. In de slotfase moesten Joeri van Aalst en Rochardi Madu- ro met vijf persoonlijke fouten naar de kant. De Limburgers free wheelden naar een 96-70-zege. Joe ri van Aalst was met negentien punten topscorer bij Scheldesport. nog eens twee tegentreffers deden Steen na rust de das om: 4-1. Vierde klasse. Hontenisse-Devo 5-2 (3-1): Hontenisse kwam al snel op een 0-1-achterstand, maar nog in dezelfde minuut bracht Katrien de Visser de stand weer in even wicht. Nadat de aanvalster nog eens succesvol was geweest, bepaal de Fanny Kool de ruststand op 3-1. Met twee. treffers van Katrien de Visser bouwde Hontenisse de voorsprong na rust nog verder uit. Het slotakkoord was voor Devo. Vijfde klasse. Hulsterloo-Cluzo- na 6-2 (3-0): Hulsterloo nam voor de rust een veilig ogende 3-0-voor- sprong door doelpunten van Deb- by Robbrecht en Tamara van Puij- velde (2x), maar kwam na de her vatting toch nog even in de proble men toen Cluzona tot 3-2 terug kwam. Twee treffers van Katelijne Meeusen ontnamen de bezoek sters echter alle hoop. Tanja Blei- jenberg zorgde nog voor 6-2. Axel-FC Bergen 7-0 (4-0): Halver wege de wedstrijd was het al 4-0. Linda van Meurs vervulde met vier doelpunten nog maar eens een hoofdrol. Alicia Huijsman, Chrissie Schot en Evelien Bleijen- berg maakten de 'zeven' vol. Meto-Vogelwaarde 0-11: Vogel waarde leidde bij rust al met 0-6 en won uiteindelijk met 0-11. Shan- na van Hooff was met vier treffers topscorer. Francis Collet (3x), An- nelies Baauw (zx), Daisy Bracke en Iris Cornelissens scoorden ook. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - Vorig jaar begonnen de waterpoloërs van De Schelde het seizoen met drie nederlagen op rij. De Terneuzense formatie is deze jaargang heel wat beter be gonnen. In sportcentrum Vliegen de Vaart rekende De Schelde met duidelijke cijfers af met De Ven nen. Het werd 15-5. Ook het tweede team van De Schelde 2 boekte een prima resul taat. Het team won, eveneens thuis, met 6-4 van Njord 4. De Schelde-De Vennen 15-5: On danks het ontbreken van Sven Schieman en Edwin de )ong be gon De Schelde erg sterk aan de wedstrijd. De Terneuzenaren na men vrij snel een 3-0-voorsprong, terwijl het in die fase ook een straf- worp onbenut had gelaten. De Vennen kwam vervolgens wat beter in de wedstrijd, kwam terug tot 3-1, maar was geen schim van de ploeg van afgelopen seizoen. De Schelde bepaalde het spel- beeld, ging sterk door en liep in de tweede periode uit naar een 6-1- voorsprong. De thuisploeg liet de bal snel rond gaan en gooide veel kracht in de strijd. De Vennen kon totaal geen weerstand bieden aan het goede waterpolo van De Schelde, dat ook in de derde periode uiterst gecon centreerd bleef spelen en zelfs uit liep naar een beslissende 10-3-voor- sprong. Het duel was daarmee ge speeld. In de laatste periode kon De Schelde wat spelvarianten oefe nen, omdat De Vennen onder de maat bleef spelen. De overwin ning kwam geen moment meer in gevaar. Er werd dikverdiend met 15-5 gewonnen. Scores De Schelde: Bas van Houwelin gen en Niek Kampman 5, Tom van Duin 2, Cees van Houwelingen, Leon Wagter en Yorbin Moes allen 1. De Schelde 2-Njord 4 8-6: De Schelde 2 speelde een prima wed strijd tegen Njord 4, dat vorig sei zoen tweede werd achter het twee de team van De Stormvogel. De Schelde maakte goed gebruik van de aanwezige snelheid, tegen de veel oudere maar getructe ploeg uit Veldhoven. Toch ging het qua score de gehele wedstrijd gelijkop, want na 2-2 en 3-3 stond het bij het ingaan van de laatste periode 4-4. Njord 4 kwam conditioneel tekort en daardoor kon De Schelde 2 met enkele snel le acties de wedstrijd beslissen. Op de 6-4-overwinning viel weinig af te dingen. Scores De Schelde 2: Jeroen de Putter 3, Machiel Weimar, Edwin Hoste en Lea- nder Klanderman allen 1 Migliore-Scheldesport 2 58-44 (24-22): De eerste helft ging gelijk op, maar na rust zakte Schelde sport steeds verder weg. Er wer den te veel fouten gemaakt en het scoringspercentage was ook laag bij de Terneuzenaren. Martin van Ham was bij Scheldesport topsco rer met twaalf punten. Volharding 2-Voorwaarts 31-49 (14-19): In eerste instantie waren beide teams aan elkaar gewaagd, maar daarna nam Voorwaarts het initiatief „We hebben redelijk ge speeld", vertelde coach Maarten Koster na afloop. Joris de Splenter was met zeventien punten topsco rer bij de Axelse formatie. Jfr - 25 - t.--. --£*(jt. 'V De Schelde-routinier Cees van Houwelingen (nummer 4) zit een aanvaller van De Vennen flink op de huid. foto Peter Nicolai De tafeltennissters van SAR leden in de eerste divisie een dikke 9-1-nederlaag tegen kampioenskan didaat Treffers. Audrey Koole red de voor de formatie uit Klooster- zande de eer, met een zege op Celi ne Moorman. Chantal Remorie en invalster Debbie de Klerk konden geen potten breken. Ook het tweede vrouwenteam van SAR ging in de tweede divisie met 1-9 ten onder tegen US Amster dam. Liselotte Fassaert kon hier het enige punt scoren tegen Natha lie van Lierop. Lindsey Boerdam en Stefanie Fassaert bleven met le ge handen achter. In de hoofdklasse B behaalde TTCM 2 een kleine 6-4-overwin- ning op Taverbo uit Boxtel. Kim- berly 't Hooft bleef ongeslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53