zeeland 115 een Oosterse sfeer Heikant weekend in ban van muziek Eilig Land Party tovert de Luifel om in feesttempel Jij bepaalt! 'We weten nog niet of er een tweede Pasar Malam komt. We gaan nu eerst op een rijtje zetten hoe alles verlopen is' steiiacress 'Dat hulp noodzakelijk is aan Indonesië is deze week nog maar eens gebleken' wethouder Frans de vries Jeugddisco vanaf 8 jaar in Ons Vermaak KBO houdt workshop Tai Chi voor ouderen Omhooggelopen jacht vanzelf vlot gekomen Jeugd Clinge geniet van bokkenfestival jij maandag 5 oktober 2009 dat zou ik echt niet redden", be toogt de door het vertrek van de dansgroep enigszins gerustgestelde wethouder. Maar hij heeft het mis. Aan de arm genomen door Ha- waïaanse hoelahoep-meisjes moet hij letterlijk met knikkende knieën een ritmische bijdrage leveren aan de openingsact. En het gaat hem niet eens zo slecht af De Pasar Malam is georganiseerd door Stichting Stellar uit Capelle aan de IJssel. Met de opbrengst worden kinderprojecten in Indo nesië gesteund. Bijvoorbeeld een weeshuis in Sumatra voor Tsuna- mikinderen, de renovatie van een en kumpulans (Indische avonden en middagen). De noordhal van Den Dullaert is omgetoverd tot een overdekte Indi sche markt. Er is een tentoonstel ling ingericht met de meest voor komen de klederdrachten op de ei landen in Indonesië. Drie vrouwe lijke mediums zitten gereed om voor bezoekers de kaarten te leg gen. Ze hebben het druk, want wie wil nou niet weten wat de toe komst brengt. Bezoekers schuifelen met keuren de blik langs de veertig kramen. Het aanbod is erg gevarieerd. Een muziekstand met een grote keuze school op Java en het opzetten van een tehuis voor straatmeisjes in Yogyakarta. „Dat de hulp in die ge bieden noodzakelijk is, is deze week maar weer eens gebleken", zegt De Vries, wijzend op de aard beving op Sumatra. De stichting werft fondsen door het opzetten van Pasar Malams in heel Neder land, maar ook door het organise ren van country-indorock festivals aan alle soorten Aziatische muziek- cd's, kleurige Oosterse kleding en sjaaltjes, sieraden, snuisterijen, wierook en wonderolie. Een kraam met houtsnijwerk heeft een aanbod dat varieert van gebeeld houwde olifanten en onvermijde lijke Boeddha's tot een meer dan een meter hoge Indiaanse totem paal. Maar er is ook handgemaakt keramiek uit Lombok (Indonesië). Als schril contrast zoeft langs de gewelven in de nok van de noord hal een heuse vliegende schotel met knipperlichten. Ook deze ufo is te koop. Ter versterking van de inwendige mens zijn er allerlei Oosterse hapjes en gerechten ver krijgbaar, maar evengoed even ver derop ook een vertrouwd broodje ham of kaas, of frietje mayo. Uit de grote zaal klinken de klan ken van de Music Road Pilot (MRP), de huisband van de Pasar Malam. Zanger Ray Smith treedt op met oorspronkelijke Indonesi sche liedjes. De huisband sluit de eerste dag af, die vooral 's middags veel bezoekers trekt. In de avondu ren is het heel wat stiller. Zondag middag daarentegen is de belang stelling weer groot. „Dat is wel op vallend", zegt voorzitter Stella Cress van stichting Stellar. „Blijk baar hebben de mensen in deze streek toch een bepaald uitgaanspa- troon." Den Dullaert is volgens haar heel geschikt voor het evene ment. „Het gebouw heeft een ge zellige ambiance.." Of er tweede Pasar Malm in Hulst komt weet ze nog niet. „We gaan nu met de deel nemers eerst op en rijtje zetten hoe alles dit weekend is verlopen." door Edy de Witte Rotterdamse Toppers. LAMSWAARDE - De parochie Lams- waarde bestaat dit jaar 200 jaar. Om dit te vieren houden verschil lende verenigingen activiteiten voor de inwoners. De carnavals stichting de Lamsoren droeg in sa menwerking met de bouwclub Lamsoorse Jokers zaterdagavond haar steentje bij met de 'Eilig land party'. „Omdat ons dorp in de volksmond het Heilig Land wordt genoemd, is dat een passende affi che voor ons feest", zegt Jürgen Buysrogge van de Lamsoren. Het dorpscentrum de Luifel werd net als bij het jaarlijkse carnaval omge bouwd tot een feesttempel. Disco Pico Bello beet het spits af, ge volgd door R.A.M.P. Twee 'Top pers' uit Rotterdam zetten de Lui fel met Nederlandstalige feestnum mers op zijn kop. De derde 'Top per' was symbolisch met alleen zijn jasje aanwezig. De zanger zelf lag met griep op bed. Na dit uurtje feest stookte het Crazy dj-team het sfeervuurtje verder op met hun interactive lederhosen toer. De party werd afgesloten door Pi- co Bello. De parochie heeft zich de laatste ja ren sterk gemaakt om het uit 1873 daterende bedehuis volledig te res taureren. Verschillende subsidie potjes konden worden aange boord. Het restbedrag van zo'n 260.000 euro dat de parochie zelf moest ophoesten zit vrijwel in de knip. Momenteel wordt met het binnenschilderwerk de laatste hand gelegd aan het opknappen van de kerk. VOGELWAARDE Het feestcomité Vogelwaarde houdt vrijdag 9 oktober een jeugd disco in zaal Ons Vermaak. Jonge ren vanaf 8 tot en met 14 jaar kun nen vanaf 19.00 tot 22.00 uur met de voetjes van de vloer. Er is bege leiding vanuit het feestcomité. mmmsmÊmtaÊaÊmmummmmmimmmi, HULST De KBO Hulst houdt donderdag 8 oktober een workshop Tai Chi van 13.30-15.00 uur in De Lieve. De toe gang is gratis. Tai Chi is een bewe gingskunst waarvan je rustiger wordt, meer ontspannen en beter in balans komt. Elektrisch rijden? Kolen- of zonne-energie? Subsidies stoppen? C02-uitstoot remmen? door door Edy de Witte HEIKANT - Heikant was dit week einde in de ban van de muziek. In het kader van het 75 jarig jubileum pakt de muziekvereniging Heikant dit jaar uit met een reeks speciale concerten. Vanaf met afgelopen vrijdag tot en met zondag werd er in het gemeenschapscentrum 't Heike gemusiceerd onder het affi che 'Muziekvereniging Heikant ontmoet Zeeland'. De percussie groepen Heikant/Koewacht en de Vliegende Hollander uit Terneu- zen beten vrijdagavond het spits af Zaterdag was het eerst de beurt aan de jubilerende fanfare. Onder leiding van Etien Ferket speelden de 50 muzikanten een repertoire klassieke maar ook moderne num mers. Hierna nam Delta Brass Zee land het stokje over. Deze provin ciale band is samengesteld uit zo'n 30 muzikanten uit alle hoeken van de provincie en bracht een kwalita tief hoog concert. Zondagmiddag betraden achtereenvolgens de mu ziekverenigingen uit Sint Jansteen, Lamswaarde, Kloosterzande en Terhole nog het podium. Voorzitter Carlo de Vries is zeer te-, vreden over de jubileum activitei ten tot nu toe. „Een mooi stukje propaganda voor onze bloeiende vereniging. De inwoners krijgen nu ook geregeld kans om te ko men luisteren. Mede door een pro ject op de plaatselijke basisschool zit het met de aanwas wel goed." TERNEUZEN Het uit Antwerpen afkomstige zeil jacht Fat Duck is zaterdagmiddag omstreeks vijf uur omhooggelopen op een zandplaat in de Westerschel- de bij Terneuzen. Waarschijnlijk ge beurde dit door een stuurfout. Een poging om het schip vlot te trek ken mislukte. Bij opkomend water in de nacht van zaterdag op zondag is het zeiljacht vanzelf vlot geko men. Fat Duck is begeleid naar de oude veerhaven van Terneuzen. Van schade was geen sprake. CLINGE Voor de jeugd van Clinge was het zaterdag genieten tijdens het bok kenfestival. Nabij café de Land bouw kond de jeugd in een stukje verkeersvrije 's-Gravenstraat ritjes maken met een bokkenkar die ge trokken werd door oud Hollandse landbokken. Kinderen konden zich laten schminken en was er een rommelmarkt. Ouders konden in de Landbouw bokbier proeven. Plaatselijke bedrijven haakten met kraampjes ook op het festival in. wmamm ,11 av mmmemmmmmatrnmammtsma Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 4301 CA Zierikzee Tel. 0111-415063 jt iW.ltiiWmii—min lil HIHM1 Plus Scharendijke Dorpsstraat 15-17 4322 AC Scharendijke Tel. 011-671367 Primera Goes Kolveniershof 13-15 4461 DC Goes Tel. 0113-218930 ■■■■■■■■■■■■■■aai Tabac Gifts Krijger Tabak Kreukelmarkt 1A 4461 HW Goes Tel. 0113-214607 —M—W Tabac Gifts C.F. Diesch Markt 45 4331 LJ Middelburg Tel. 0118-612258 Carpentier Tabaksspeciaalzaak Eenhoornplantsoen 7 4501 CL Oostburg Tel. 0117-452830 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 Terneuzen Tel. 0115-616570 i staatsloterij De fanfare St. Jan uit Sint Jansteen was een van de korpsen die gisteren op traden tijdens het muziekfestival in Heikant. foto Peter Nicolai Alles kan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45