Een exotisch uitstapje dicht bij huis in 14I zeeland Voornaam almanak Fietser gewond bij botsing in Koewacht ZVP wuift kritiek op gebruik van de Zeeuws-Vlaamse vlag weg j Met de opbrengst van de Pasar Malam ondersteunt 'Het gebouw van Den Dullaert heeft een gezellige ambiance voor de organisatie van Stichting Stellar verschillende projecten in Indonesië een Pasar Malam' steiia cress, voorzitter stichting steiiar maandag 5 oktober 2009 Z door Eugène Verstraeten HULST - Als de automatische deu ren van het Hulster gemeenschaps centrum Den Dullaert open schui ven wordt de neus van de bezoe ker meteen geprikkeld door een brede waaier aan Indische geuren. Van nasi goreng en gehaktballetjes in Balisaus tot loempia's en babi pangang. Een vleugje wierook op de achtergrond zorgt voor een extra Oosters accent. De eerste Pasar Malam, Maleis voor avondmarkt in Hulst trekt za terdagmiddag al meteen een paar honderd bezoekers. Voor het eer ste optreden die dag van de Ha waiian Treasure Dansgroep loopt de grote zaal van Den Dullaert vol. Directeur Jan van Puyvelde moet extra stoelen aanslepen. De aanwe zigen zien een swingende show van schaars geklede vrouwen en mannen, gehuld in rieten rokjes. Als de groep zich na een luid ap plaus achter de coulissen heeft te ruggetrokken is het tijd voor de of ficiële, en volgens de presentatrice 'spectaculaire', opening. Daarvoor is wethouder Frans de Vries uitge nodigd. „Ik hoopte al dat ik niet op het po dium moest gaan dansen, want Swingen op de Eilig Land Party met de Tip? redactie@>pzc.nl Mirjam van drie gaat op vakantie naar het buitenland. Maar voor het zover is, moet ze worden bijgeschre ven in het paspoort van haar papa. Voor deze formaliteit moet Mirjam mee om bij het stadskantoor te beves tigen dat vader en dochter bij elkaar horen. De mevrouw achter de ge meentebalie stelde wat vragen aan Mirjam. „En", vroeg ze vriendelijk, „hoe heet jouw papa?" Mirjam: „Nou, gewoon papa." „Maar", pro beerde de mevrouw nogmaals, „hoe heet papa met zijn voornaam?" Daar kon de peuter geen antwoord op geven. Maar, vroeg de mevrouw achter de balie, wat roept mama al tijd naar papa als ze hem nodig heeft? Mirjam zei: love you'." KOEWACHT - Op de Tragel bij Koe wacht is zaterdagmiddag rond twaalf uur een fietser bij een bot sing met een combine gewond ge raakt- De fietser, een 49-jarige man uit Hulst, reed op zijn racefiets samen met twee vrienden over de Tragel in de richting van Koewacht. In een blinde bocht kwam een combine aanrijden. De fietser schrok hiervan en viel, vlak voor de machine, tegen een rupsband aan. De Hulstenaar liep een gebroken schouder en bekken op. Ook heeft hij een hoofdwond opgelopen. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het Zeeuws-Vlaams Protest (ZVP) legt de kritiek van burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen en gedeputeerde Harry van Waveren over het gebruik van de Zeeuws-Vlaamse vlag bij de be toging vrijdag in Middelburg naast zich neer. De twee bewindslieden spraken hun kritiek uit bij de opening van het Festival van Zeeuws-Vlaande- ren in Terneuzen. De Zeeuws- Vlaamse vlag staat volgens Lonink voor heel Zeeuws- Vlaanderen en kan niet dienen als symbool voor één of andere actiegroepering. De vlag raakt daardoor, naar Loninks oordeel, 'besmet'. „De vlag is een symbool van eenheid", betoogde Van Waveren. „Laten we die vlag niet laten afpakken door een aan tal mensen die het als een sym bool van onvrede gebruiken en zich afzetten tegen anderen. „We hebben de vlag niet mis bruikt. Integendeel, we zijn juist trots op Zeeuws-Vlaanderen en willen dat uitdragen met behulp van de vlag", reageert Ineke Mul der van het ZVP. „Bovendien, we hebben officieel toestemming ge kregen van de ontwerpers van de vlag om die te gebruiken." ZVP-voorzitter Guus Langeraert zegt niet wakker te liggen van de kritiek. „Het gaat ons om de identi teit van Zeeuws-Vlaanderen en wat geeft dat beter weer dan een vlag? Ik bedank Lonink wel dat hij ons protest serieus neemt." MEEST CELEZEN 1. Peijs tart Zeeuws-Vlamingen 2. Fietser zwaargewond na schrik ken van combine 3. Omhoog gelopen jacht geborgen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Tijdens de Pasar Malam in Hulst werden heerlijke Indonesische maaltijden geserveerd, foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44