8 ramen in de slaapkamer' voor monument kunnen heel ver gaan' zeeland 13 Mamilla opent voor ZZ Top Nehalennia tweede in debatstrijd Zeeuwse docente haalt het niet Drie bedrijfsauto's gestolen vanaf terrein garagebedrijf in Goes Minister Plasterk trekt meergeld uit voor het opknappen van monumenten: van 43 naar 52 miljoen per jaar. maandag 5 oktober 2009 weken wordt de nieuwe duur van procedures voor kleine aanpassin gen aan monumentenpanden. Wytze Wynia uit Axel: „Als mensen binnenkomen, zeggen ze vaak 'wow!' Dat vindt iedereen natuurlijk leuk, foto Peter Nicolai stadsgezicht wonen. Het restrictie ve beleid wordt steeds erger. Ik ken gemeenten waar je voor het opnieuw schilderen van je huis in dezelfde kleur een vergunning no dig hebt. Dat is in Zeeland niet het geval, maar het kan zover gaan. Als iemand een raam één op één wil vervangen, wctrdt die opgeza deld met een procedure van zes maanden. In die tijd is het raam er inmiddels uitgevallen! De monu mentenvergunning zou ook direct als bouwvergunning moeten gel den. Nu moet je eerst zes maan den wachten op een monumen tenvergunning en daarna nog zes LEZERSFOTO'S Honderden lezers stuurden foto's van de kustmarathon. Bekijk de fo to's op www.pzc.nl/foto STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Het PZC-nieuws op uw mobiel? Ga naar pzc.mobi weken op een bouwvergunning. Mét alle bijbehorende kosten. Bo vendien moet je een pak papier in leveren, waar je niet blij van wordt. De gemiddelde eigenaar kan die tekeningen zelf niet ma ken en dus is een architect of aan nemer nodig, mét de bijbehoren de kosten. Dat is niet nodig." Van Traa is blij dat minister Plas terk de procedures voor klein on derhoud wil verkorten naar acht weken. „Maar ik zie wel een adder tje onder het gras: wie gaat bepa len wat grote-ingrepen zijn en wat niet? Er moet goed vastgelegd wor den welk onderhoud vergunning- GOES - Bij een inbraak bij een gara gebedrijf aan de Pearyweg in Goes zijn zaterdagochtend om half vijf drie bedrijfsauto's gestolen. De dader(s) hebben een stalen toe gangshek van het slot gehaald. Daarna is ingebroken in het ge bouw en zijn het magazijn en het kantoor doorzocht. De auto's ston den op het terrein. Het gaat om een witte vrachtauto, merk MAN met het kenteken BP-FN-39, een blauwe vrachtauto van het merk MAN, kenteken vrij wordt." Plasterk wil burgers een grotere stem geven over hun monument. „Ik vind het goed dat je ook eens kijkt naar de inbreng van de burger en dat het opknap pen van een monumentenpand niet alleen aan vakbroeders overge laten wordt. Maar de manier van werken is zó ingesleten. Wat voor stem krijgt die burger dan? Ik heb het meegemaakt dat iemand een Velux-dakraam in z'n woning wil de. Hij kreeg te horen dat 't niet kon. Die mensen moesten daar door een andere plek voor hun slaapkamer vinden! Er mag best meer gedacht worden aan mensen BT-RZ-11 en een bestelauto, merk Volkswagen, kenteken 44-BV-SN. De politie stelt een onderzoek naar deze inbraak in. De laatste tijd worden meer vracht- en of bedrijfswagens gesto len en vooral in de omgeving van Goes. Getuigen die meer weten te vertel len over deze inbraak of een van de voertuigen zien, worden ver zocht om dit bij de politie te mel den via telefoonnummer 0900- 8844. die zo gek zijn om een monument te kopen, dat heel veel kost. Ik ben er vaak tegenaan gelopen dat plan nen van burgers sneuvelden, om dat een commissie zei dat verande ringen niet mogelijk waren. Ter wijl ik als professional zei dat het wél kon. Zo wilde een klant een nieuw dak met geïntegreerde en netjes weggwerkte zonnepanelen op een achterbouw van zijn monu mentenpand. De gemeente wees dat af, alleen omdat ze nog geen beleid voor zonnepanelen hadden. Dat hebben die mensen uiteinde lijk met bloed in het hart op moe ten volgen." mmmmtmmmmmmmm m mtmmmm 1 GOES - Docente Hedy Houtepen van het ROC Zeeland afdeling Cios in Goes, is er niet in geslaagd de titel Lerares van het Jaar in de wacht te slepen. Ze deed met twee andere genomineerden uit Tilburg en Velp mee in de categorie mbo. Houtepen geeft onder meer onder wijs in sociale vaardigheden en be wegingsrecreatie. Verder geeft ze een didactisch practicum zwem men en is ze studiecoach. De ver kiezing wordt woensdag om 20.50 uur op Nederland 2 uitgezonden. GOES - De Zeeuwse rockband Ma milla staat donderdag in het voor programma van de legendarische Amerikaanse band ZZ Top in de Heineken Music Hall in Amster dam. Dat heeft organisator Mojo Con certs bevestigd. Voor Mamilla is het het grootste optreden in het bijna zestienjarige bestaan van de band. Omdat vaste drummer Hen ri de Bruin op vakantie is, zal Willy Berrevoets van Nuff Said donderdag invallen. „Dit is bijna niet te bevatten, maar deze droom is nu echt werkelijk heid", schrijft de band op zijn web site. „We moeten er maar vooral enorm van genieten en dat gaan we zeker doen." Het concert van trio ZZ Top, be kend van hits als Gimme all your lo- vin' en Legs en vanwege de lange baarden van bassist Dusty Hill en zanger/gitarist Billy Gibbons, is overigens al uitverkocht. Mamilla was eerder al support-act voor de bands Y8cT en Wishbone Ash en bestaat naast drummer De Bruin uit zanger/gitarist Ruud Aerssens, bassist Bas Matthijsse, leadgitarist Rick de Visser en gita rist Etienne van Oeveren. In 2007 verscheen het recentste al bum van Mamilla, On the track. www.mamilla.com MIDDELBURG - De Stedelijke Scho lengemeenschap- Nehalennia uit Middelburg is zaterdag tweede ge worden op het Roosevelt Nationa le Debating Tournament. In totaal deden er 22 middelbare scholen uit heel Nederland aan mee, waar onder vier Zeeuwse. Naast Neha lennia waren dat het Schelde- mond uit Vlissingen, Zeldenrust Steelantcollege uit Terneuzen en Pontes Goese Lyceum. Winnaar werd het Utrecht Stede lijk Gymnasium. De deelnemers van deze school deden het in het slotdebat net iets beter dan Neha lennia. Nehalennia kreeg de beker voor de prestatie van beste Zeeuw se school. Het was voor de eerste keer dat het Roosevelt Nationale Debating Tournament werd gehouden. De deelnemers moesten elkaar in het Engels bestrijden. Jorrit Snijder van de Middelburgse Roosevelt Academy was aangenaam verrast door het hoge niveau van de be heersing van de Engelse taal door de deelnemers. Hij had onder de jongeren heel wat potentiële stu denten voor zijn school gezien, constateerde hij aan het eind van de wedstrijd. Een vertegenwoordiger van de Ox ford Schools Debating Union, die een afdeling in Nederland heeft, riep de deelnemers op vooral door te gaan met debatteren en hij ves tigde de aandacht op een debat wedstrijd die zijn vereniging eind januari houdt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3