Dubbel gevoel bij Mytilus na 3-1 -zege Hage is op weg naar prolongatie crosstitel sport 141 Gehavend Tovaal houdt lang stand PWG krijgt geen kansen tegen Witte van Moort k TTC Middelburg wint, maar laat punten liggen Driebander Harms wint thuiswedstrijd maandag 5 oktober 2009 Mytilus (blauwe shirts) speelt veel beter dan in het eerste competitieweek- einde, maar verloor nog wel de vierde set. foto Willem Mieras door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van regiodivisionist Mytilus revancheer den zich voor eigen publiek voor een slechte competitiestart. VOY werd met 3-1 verslagen. De man nen van WS'92 wonnen in de pro motieklasse B met 3-1 van VOY 2. De Vlissingse vrouwen ploeg boek te in de promotieklasse B ten koste van Voko de tweede zege: 3-2. Mytilus-VOY 3-1 (25-22 25-20 25-18 20-25): Na afloop waren er ge mengde gevoelens in het Goese kamp. Weliswaar was er tevreden heid over de eerste competitiezege, maar anderzijds werd beseft dat door verlies in de vierde set een punt was verspeeld. „We speelden vele malen beter dan in de eerste wedstrijd", zei Peter Verburg. „Maar het had eigenlijk 4-0 moe ten worden." Valentijn Luijck zette als spelverde ler de lijnen goed uit. Daarvan wist vooral Rini Boutens te profiteren. Met drie setzeges op zak keek de thuisploeg in het laatste bedrijf snel tegen een achterstand aan. Die werd niet meer opgehaald. WS'92-VOY 2 3-1 (25-16 18-25 25-23 25-14): Een verdiende zege voor de Vlissingse mannen. Jeugdspeler Sven de Vries maakte zijn opwachting en deed dat ver dienstelijk. Tom Kleinepier vierde na een jaar blessureleed zijn ren tree. WS'92 begon geconcentreerd en troefde VOY 2 degelijk spelend aanvankelijk af WS'92-Voko Irodion 3-2 (25-18 25-20 22-25 23-25 15-10): Hoewel de Vlissingse vrouwenploeg de eerste twee sets naar zich toe wist te trekken en er hoop op een ruime zege gloorde, moest uiteindelijk al les uit de kast worden gehaald om drie punten in eigen huis te hou den. In de derde set tekende zich een te rugval af „We vormden geen team", zocht Maaike Besselink. Toch leek er weinig aan de hand, omdat WS'92 in d,e vierde set uit liep naar 23-18. Die marge bleek te gen een tegenstander met veel ser- vicedruk onvoldoende om naar winst af te wikkelen. Voko scoorde zeven keer op rij en sleepte een vijf de set uit het vuur. Daarin zette de thuisploeg de puntjes op de i. door Kim 't Hooft door Herman Heuvink WEMELDINGE - De vierde wedstrijd om het open Zeeuws kampioen schap motorcross in Wemeldinge was een succes. De Motorclub De Sproeier had een mooie wedstrijd georganiseerd op een goed circuit. En het begon pas te regenen bij de prijsuitreiking. Opnieuw moest er in de klasse MX2 series worden verreden en kwamen er weer een A- en B-fina- le aan te pas. In de series ging de winst naar Stefan Hage en Mark Boot. Dat waren dan ook de te kloppen mannen in de finale. Ha ge had schijnbaar geen enkele last van een vorige week opgelopen knieblessure, want hij liet er van af de eerste meters geen gras over groeien. Topfavoriet Boot had het al vanaf het begin moeilijk door een slechte start. Toen daarna ook nog de achterrem het liet afwe ten, wist hij dat de hoofdprijs niet voor hem was. Dat deed niets af aan het ijzerster- ke rijden van Hage. Hij lijkt op weg naar prolongatie van zijn Zeeuwse titel. In de MX1-3 was de overwinning in beide manches voor Erik van der Wekken. Op het technische circuit voelde de 'veteraan' zich als een vis in het water. Het ge vecht om de tweede plaats werd na een spannende strijd gewon nen door Boy Stockman. Hij fi nishte voor Jan Peter van de Wee- Ie en Stef Goetheer. Grote afwezi ge was Arno Ruttinger. Bij de veteranen ging de winst naar Mykel van de Goor. Pieter Moelker werd verrassend tweede, mede door de winst in de eerste heat. Bij de 85CC ging het er spannend aan toe tussen Elmar Willems en Renzo van der Hoek. Beiden won nen een manche en werden een keer tweede. Van der Hoek mocht door de doorslaggevende tweede heat te winnen plaatsnemen op het hoogste treetje. In de klasse 65CC was het weer Nancy van de Ven die alle jon gens aftroefde. De ogenschijnlijk zeer ontspannen en soepel rijden de Vlissingse sloot beide manches winnend af. Een sterk rijdende Stan Brons werd tweede. M'ack Bouwens bleef ook in de vierde wedstrijd ongeslagen in de 50cc. Jayden Hoek werd wederom tweede. MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg hebben hun tweede overwinning geboekt in de tweede divisie. Het Geleense Kluis werd met 7-3 verslagen. Ar- nemuiden verloor in dezelfde klas se van red Stars: 6-4. De zege van TTCM werd ingeleid met drie overwinningen van )ohn Scott. Sören de Witte knokte zich naar twee knappe overwinnin gen. Samen hadden Scott/De Wit te het dubbelspel onder controle, maar lieten de wedstrijd met 11-9 in de vijfde game toch nog uit handen glippen. Wouter van der Mark won eenmaal. Zijn tweede wedstrijd kreeg hij cadeau nadat tegenstander Anthony van Beur den zich lelijk verstapte. In Venray scoorden Mare Hacken- berg en Jan-Henk Bomhof beiden twee punten voor Arnemuiden. Riny Kasse bleef zonder overwin ning, waardoor met 6-4 verloren werd. De vrouwen van SAR leden in de eerste divisie een dikke 1-9-neder- laag tegen kampioenskandidaat De Treffers. Audrey Koole redde voor de Kloosterzandenaren de eer. door Hans Markusse MIDDELBURG - Oemoemenoe ont ving op eigen veld medekoploper Waterland en dat leek op papier een eitje voor de gasten. Uiteinde lijk namen de Noord-Hollanders pas halverwege de tweede helft af stand en behaalden ze een 12-56-ze- ge. Tovaal reisde met een door bles sures en vakanties aangetaste selec tie naar Sassenheim en verloor met 22-7 van Bassets 2. Oemoemenoe begon tegen de kam pioen van het afgelopen seizoen met een onvolledig team, maar had in het eerste kwartier toch het bes te van het spel. Het met veel buiten landers spelende Waterland had een interceptie nodig om op een 0-7-voorsprong te komen, maar de thuisclub gaf zich niet zomaar ge wonnen. Joey Luitwieler wist een penalty-kick niet tussen de palen te schieten, maar na 25 minuten bracht Peter de Lange de achter stand terug tot 5-7 en vijf minuten later zette debutant Jair Shankar Oemoemenoe zelfs op een sensatio nele 10-7-voorsprong. Daarna was Luitwieler wel trefzeker en de thuisclub leek met een voorsprong de rust in te gaan. Vlak voor rust scoorde Waterland echter op nieuw: 12-14. Na rust liep Water land uit tot 12-21, maar pas in de laatste twintig minuten namen de gasten echt afstand. Tovaal miste tegen Bassets 2 tien spelers wegens blessures, werk en vakantie, maar de Goesenaren weerden zich toch kranig. Met de butant Geert Heestermans in de driekwartlijn zorgde Tovaal spora disch voor gevaar, maar de thuisclub ging rusten met een io-o-voorsprong. Na rust maakte Tovaal er toch nog een wedstrijd van. De Goesenaren knokten voor elke meter en na een interceptietry van Jan-Joost Wie- brens en een conversion van Ma- rijn Riemens leek alles weer moge lijk. De 10-7-stand bleef lang op het bord, maar uiteindelijk zegevierde Bassets 2 met 22-7. door Daaf Kasse MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder verloren za terdag ook hun tweede wedstrijd in de ereklasse. Witte van Moort uit Westerhaar was met 13-7 te sterk. De Tukkers, die vorig seizoen als tweede eindigden, gaven nauwe lijks kansen weg, terwijl het bij PWG aan enkele borden misging. Henk Gunter vond niet het juiste verweer tegen een vleugelaanval van topspeler Marino Barkel en kwam in een verloren eindspel te recht. Ook Pavel Iljin moest zich ge wonnen geven. In tijdnood werd een combinatie de Wit-Russische aanwinst fataal. De derde nul viel aan het bord van invaller Niels Roe- lofsen, die lange tijd goed partij gaf maar in het vierde speeluur slacht offer werd van een damcombina- tie. Aan de andere borden moesten enkele Zeeuwen hard werken om een punt veilig te stellen. Zo redde Aart Walraven zich met een mooi offer en sleepte Zeeuws kampioen Martijn Rentmeester na bijna zes uur een punt uit het vuur tegen grootmeester Auke Scholma. De Middelburgse damclub pakte za terdag in de eerste klasse C de eer ste punten ten koste van VBI 3: ir-9. De bezoekers uit Huissen wa ren sterker dan de Middelburgers, maar maakten in de afwerking veel fouten. Zo won Evert Wiskerke na eerst een schijf achter te hebben ge staan en lieten de tegenstanders van Wim Koppejan, Piet Nieuwen- huijzen en Jan Moens praktisch ge wonnen standen nog remise lo pen. Naast Wiskerke wonnen ook Danny Wattel en Peter Schunselaar hun partij en compenseerden daar mee de nederlagen van Arie Kam- meraat en Bram Goedhart. PWG-dammer Martijn Rentmeester (rechts) sleepte na bijna zes uur een re mise uit het spel tegen Auke Scholma. foto Willem Mieras PWG 2 staat na twee ronden eerste in de tweede klasse E. Na de mon sterzege in de eerste ronde ging het ook in de thuiswedstrijd tegen TDV 3 van een leien dakje. Dankzij winstpartijen van achtereenvol gens Ko Louwerse, Hans van Akke ren, René Dusebout, Jan van Beeck, Jos de Wild en Danny de Ja ger werd het 14-6. KRABBENDIJKE - Pieter Harms van Onda is in zijn eigen lokaal kampioen driebanden tweede klas se geworden in poule midden Zeeland. Tweede werd Harry Goetheer van SSVW en derde Ri- nus Schouwenaar van Schelde- zicht. Harms won de titel na een sterk gespeeld toernooi en hij was niet de enige. Twee promoties werden behaald door de kampioen en de winnaar van het zilver. Harms behaalde niet alleen de meeste punten (10), maar zette ge deeld met Piet Bom, eveneens van Onda, de hoogste partij in de boe ken met 1.086. Voor Bom hielp dat alleen maar om zijn koude start nog enigszins te vergoeden. Voor Harms was het de apotheose van een uitstekend toernooi. In Café Baarends kwamen de Be- velandse deelnemers in poule noord er niet aan te pas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39