sport 139 Robur vindt het na 55 minuten welletjes altijd Van den Dries Koploper SPS schudt Waarde De Rooij bezorgt Yerseke eerste zege in de tweede helft van zich af Oostkapelle na rust Vrouwen Smerdiek kansloos tegen SSS lijden puntenverlies Trainer Ron Amperse Rabo Lady Force weg bij Apollo'69 zevende op NK Groene Ster revancheert zich Mathijs Hage maakt karwei bij Baronie af VIJFDE KLASSE Dennis Weijers scoort vijf keer bij Goese ploeg maandag 5 oktober 2009 OOSTKAPELLE SI NT-M A ARTE N S DIJ K Een snelle treffer vlak na rust deed Oostkapelle in het treffen met SSS de das om. De ploegen waren met ï-i gaan rusten (gelijkmaker Marie ke Kwast na een goede aanval), waarna de ploeg uit Klaaswaal met de harde wind in de rug op 1-2 kwam. Die klap kwam de ploeg van trainer André de Graaf niet meer te boven. Het werd uiteinde lijk 1-4. 's-GRAVENPOLDER De voetbalsters van Smerdiek le den in de eerste klasse A punten verlies. De ploeg uit Sint-Maartens dijk bleef in eigen huis op 3-3 ste ken tegen CSW. Smerdiek keek al snel tegen een 2-0-achterstand aan. De thuisploeg kwam via Wendy de Wilde en Suus Hopstaken op 2-2. Toen in de 75e minuut Wendy de Wilde de 3-2 maakte, leek de winst binnen. Maar het werd nog 3-3, HOOGEZAND Trainer Ron Amperse van zater dag-vierdeklasser Apollo'69 uit 's-Gravenpolder is afgelopen week opgestapt. Oorzaak voor de breuk is een meningsverschil over de in zet van A-junioren bij het eerste elf tal van de voetbalclub. De trainingen worden voorlopig waargenomen door Remco van Keeken. De. Zeeuwse wielerploeg Rabo La dy Force is ondanks enkele tegen slagen als zevende geëindigd op het NK clubkampioenschap ploe gentijdrit in Hoogezand Sappe- meer. De ploeg bestond uit Sonja Boogaard, Baukje Doedée, Birgit La- vrijssen en Marissa Otten. Ton van bemmelen, de ploeg met Anne Eversdijk uit Kapelle, werd vijfde. WESTERHOVEN De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben sneller dan ver wacht de draad weer opgepakt na de 5-3-nederlaag tegen FM Sranang. In Westerhoven won de promoven dus met 3-7 van 1FCV/K C Design. Said Bouzambou en Abdoe Abden- bi scoorden voor de rust elk twee keer. In de tweede helft dreven Etiënne Mallie, Fouad Bouzambou en Said Bouzambou de score op. BREDA Met twee doelpunten had Mathijs Hage gisteren weer een wezenlijk aandeel in een zege van Baronie. De oud-Zierikzee-speler maakte het derde en vierde doelpunt in de 4-0-overwinning op JVC Cuijk. Ko mende zondag speelt Baronie de topper tegen Dijkse Boys, dat met Baronie leidt in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. door Jos van Belzen middelburg - Robur haalde in de vijfde klasse van het zondagvoet bal met 7-1 flink uit tegen Val Aan, een stand die al na een uur was be reikt. Volharding-DZC'09 3-1: Een fel gestart Volharding nam via Barend Schik en John Sommeijer een 2-o-voorsprong. Gemakzucht in de verdediging van de thuisploeg stelde Robert Uijl in staat om er nog voor rust 2-1 van te maken. De tweede helft was eerst voor de bezoekers, waarna Volharding weer meer het heft: in handen nam. Kort voor tijd leidde dit tot de tweede treffer van Dennis Som meijer, die hiermee zijn rentree na blessureleed extra glans gaf. Kwadendamme-Lepelstraatse Boys 1-1: Twee goede kansen voor de thuisploeg werden mede dank zij de goede Brabantse doelman niet benut, waarna de gasten nog voor rust wel scoorden. Pas tien minuten voor tijd kwam een aan dringend Kwadendamme langszij via Roel de Jonge. Kort hierna was er nog een treffer voor de thuis ploeg uit een scrimmage, maar de ze werd door scheidsrechter Daniels geannuleerd wegens aan vallen van de doelman. Robur-Val Aan: Na de snelle ope ningstreffer van de bezoekers (0-1) zorgde Dennis Weijers met drie treffers, waarvan twee vanaf de strafschopstip, voor een 3-1-voor- sprong voor Robur. Nog voor rust werd het 4-1 via Thomas Ennik. In de tweede helft werd het al snel 5-1 door een treffer van Roy Haer- kens, waarna Dennis Weijers met twee doelpunten zijn dagtotaal op vijf bracht: 7-1 in de 55e minuut. Omdat Robur hierna slordig om ging met de kansen bleef een zege met dubbele cijfers uit. door Klaas Verspoor middelburg - Nieuwdorp nam in de derde klasse A afstand van de concurrenten door met 3-0 te win nen van Kruiningen. Yerseke smaakte voor het eerst in dit sei zoen het zoet van de overwinning, want DFS werd in 'Yese' op een 2-1-nederlaag getrakteerd. Kapelle pakte een punt bij De Noorman nen en Colijnsplaatse Boys won thuis met 1-0 van SKNWK. Yerseke-DFS 2-1: Kevin Veerhoek zette DFS nog wel op een o-i-voor- sprong, maar in de 34e minuut bracht Bart van Steveninck Yerse ke langszij. Kort daarna werd DFS- speler René van der Linde met di rect rood, na een overtreding op Michel de Rooij, van het veld ge stuurd. Met een man minder hield DFS lang stand, maar in de 77e mi nuut wierp De Rooij zich met de 2-1 op tot matchwinnaar. Colijnsplaatse Boys-SKNWK 1-0: Voor rust had Colijnsplaatse Boys windvoordeel en was het de meest aanvallende ploeg. In de achttiende minuut was Pascal Hoo- gerheide gevaarlijk, maar hij schoot net voorlangs. Na een over treding op diezelfde Hoogerheide kreeg Colijn een vrije trap, die door Bertus Zoeteweij achter SKNWK-doelman Koen de Jonge geschoten werd. In de tweede helft trachtte SKNWK met lange ballen de 1-1 te forceren, maar de beste kans was nog voor de thuisploeg. De longe hield Sander Sallet echter van de 2-0 af. Nieuwdorp-Kruiningen 3-0: Voor rust waren en nauwelijks kansen en dus was de o-o-rust- stand een logisch gevolg. Via Rode- riek Gakeer kwam Nieuwdorp in de tweede helft op een i-o-voor- sprong. Kruiningen ging wat meer risico nemen en Nieuwdorp kon profiteren. Eerst zorgde Niels Mul der voor de 2-0 en daarna tekende Mulder ook nog voor de derde Nieuwdorpse goal. De Noormannen-Kapelle 1-1: De harde wind van een grote spelbre ker, want goed voetbal was onmo gelijk in Westkapelle. De Noor mannen opende sterk, want al na twee minuten bracht Rens de Vis ser de 1-0 op het scorebord. Men- no de Nooijer, Mark Minderhoud en Bart Dekkers verzuimden daar na om de voorsprong uit te bou wen. Na rust kreeg De Noorman nen het deksel op de neus en kwam Kapelle in de 75e minuut via Robin Boogaard aan de ver diende gelijkmaker. VCK-De Meeuwen 1-0 (0-0). Stefan Wielemaker 1-0. NVS-Lewedorpse Boys 4-2: De eerste helft leverde geen doelpun ten op, maar de tweede helft maak te dit meer dan goed. Na de ope ningstreffer van Jeffrey Jansen (0-1) bogen Sonny van Geel, Si mon Piasmans en Sander Simons deze achterstand om tot 3-1 in het voordeel van NVS. Alles wat Lebo was, claimde kort hierna een straf schop wegens hands, maar dit werd niet gehonoreerd. In plaats daarvan werd het al snel 4-1 via Merijn Zwagemakers, waarna Si mon Smits de 4-2 maakte. Hansweertse Boys-Vosmeer 4-0: Na een matige eerste helft stond het halverwege verdiend 1-0 voor de thuisploeg door een doelpunt van Nick de Vries. Lang bleef deze stand gehandhaafd. Pas in de slotfase namen de Boys verder af stand via twee treffers van Nick de Vries en één van Kevin Trotman: 4-0. Spelmoment uit het duel Yerseke-DFS, dat door de thuisploeg met 2-1 werd gewonnen. foto Willem Mieras ISiBi—W - M - 3 stond bij rust toch op 2-2 dankzij Ivo Lokerse en Pieter Bolle. De laat ste had in de tweede helft met een assist (doelpunt Rutger Vergou wen) en een goal (4-2) een groot aandeel in de zege. John Riemens bepaalde in de negentigste minuut de eindstand uit een penalty op 4-3- SVD-Cadzand 1-6: Inzet van de wedstrijd was de laatste plaats in de vierde klasse. Cadzand liet er geen gras over groeien en was een maatje te groot. Patrick Vercoute- ren was driemaal trefzeker voor Cadzand. De andere treffers kwa men op naam van Dennis Huyg- hens, Angelo Martlé en Bertjan Fieret. Louran Bosselaar redde de eer voor SVD. Domburg-Apollo'69 0-0: De harde wind gooide roet in het eten. Niet temin had Domburg moeten win nen, maar de thuisclub miste te veel kansen. Een keer was er pech toen Sander Willemse de lat raak te. Borssele-ZSC'62 4-2: Borssele moest met vijf invallers aantreden. ZSC leek hiervan te profiteren en kwam op 0-2 via Mark Provoost en Jos Herarens. Die stond stond binnen twaalf minuten op het scorebord. Daarna ging het mis met ZSC. De ploeg gaf de winst weg. Daniel Beyerlein (1-2), Jasper van Hoek (2-2), Sander Weug (3-2) en Han de Bu (4-2) bezorg den Borssele drie belangrijke pun ten. door Klaas Verspoor middelburg - Waarde kon in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal een helft lang mee in het spoor van de koploper, maar uit eindelijk won SPS toch met 3-1. Met 37 goals in zes wedstrijden was er wederom sprake van een doelpuntrijke speelronde. Stave- nisse incasseerde thuis zeven te gentreffers tegen Chrislandia en kwam zelf niet tot scoren. Vos meer verloor dik bij Halsteren: 5-2. Stavenisse-Chrislandia 0-7: Sta- venisse hield achterin open huis en had verdedigend gezien veel weg van een gatenkaas. Door goals van Arjan Nouwen, Remon Heinsius (2x) en Jaimy Moerland leidde Chrislandia na 45 minuten al met 0-4. Na rust hield de malai se aan bij de thuisploeg en zorg den Stefan Lodder, Martijn de Jong en Kees Slokkers voor de rui me cijfers. Waarde-SPS 1-3: Jorn Elenbaas zorgde na tien minuten voor de o-i, maar uit een vrije trap maak te Frank Lobbezoo nog in de eer ste helft de gelijkmaker. Na rust dwong SPS meer af dan Waarde en trok de koploper de overwin ning naar zich toe. Vlak na de hervatting scoorde Hil- bert van Akkeren al de 1-2 en na ruim een kwartier besliste Wil lem Bevelander de wedstrijd. Halsteren-Vosmeer 5-2: Vos meer leed in en bij Halsteren de tweede seizoensnederlaag. Het elf tal stond door twee goals van Dennis van de Avert al na een kwartier met 2-0 achter. Soufian Allouchi bracht Vosmeer voor rust terug in de wedstrijd, maar vlak na de pauze tekende Martijn Bovée voor de 3-1. Rachid Bou- houdane bracht Vosmeer op nieuw dichterbij, waarna Halste ren door goals van Matthew Kra mer en opnieuw Van de Avert ver der uitliep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37