381 sport Afkoelingsperiode bij Thoolse derby Luctor'88 na rust bij de les Succes familie Francke Wolfaartsdijk heeft in strijd Vroon Trofee Aardenburg blijft koploper ondanks remise maandag 5 oktober 2009 De voetballers van Noad'67 vieren feest na één van de twee doelpunten tegen Tholense Boys. foto Leo Adriaansen door Jos van Belzen VLISSINGEN - Walcheren blijft het goed doen in de vierde klasse A. Bij Breskens werd een 0-1-achter- stand bij rust omgezet in een 3-1-overwinning, waardoor de Vlissingers ongeslagen aan de lei ding blijven gaan. Steen klom naar de tweede plaats via een 3-0-zege op Oostburg. Jong Am- bon gaf in het laatste halfuur bij Hontenisse een 2-o-voorsprong uit handen. Hier werd het 2-2. Luc tor'88 poetste een achterstand weg tegen Corn Boys en Patrijzen verloor bij Clinge. In de vierde klasse B bedraagt de achterstand van Zeelandia Middel burg na de 2-4-nederIaag bij SC Kruisland op koploper De Schut ters al negen punten. Luctor'88-Corn Boys 3-1: Omdat de ploeg uit Heinkenszand ver zuimde te scoren uit enkele goede kansen, kon Wesley Winne op slag van rust het nog puntenloze Corn Boys op voorsprong breng en: o-i. In de tweede helft bracht Luc tor'88 al snel orde op zaken via twee treffers van Thijs van den Dries, beiden gescoord uit een strafschop. Een kwartier voor het einde bepaalde lohnny Nieuw- dorp de eindstand op 3-1. Patrijzen-Clinge 1-3: Na de ope ningstreffer van Aleksandar Velja- noski waren er voor rust nog goe de mogelijkheden voor Edwin Ca- pello en William Sallet, maar het bleef bij 1-0. Tijdens de rust bleek Arjan Verburg door een kniebles sure niet meer verder te kunnen, iets dat duidelijk van invloed was op het spel van Patrijzen. Een effectief Clinge kwam in de 65e minuut langszij door Thomas Leeghwater. In de laatste tien mi nuten tilden Davy van Puyvelde en Kevin van Hoye de stand naar 1-3- VLISSINGEN - Ondanks een 2-2-ge- lijkspel tegen FC Bergen (na een 2-o-voorsprong halverwege) blijft Aardenburg aan de leiding gaan in de derde klasse A van het zondag voetbal. Zierikzee klom naar de tweede plaats door een 6-1-zege op SC Gastel. HW'24 kreeg tegen Halste ren bij een 2-1-voorsprong kort voor tijd een strafschop die echter werd gemist, waarna de bezoekers even Tater nog langszij kwamen. RIA W ging met 0-4 zwaar onder uit bij het tot dan nog puntenloze MOC'17. Aardenburg-FC Bergen 2-2 (2-0). Niek van Sprundel 1-0, Hielke Stroo 2-0, Roald Wilbrink 2-1, Brian Kröv 2-2. HVV'24-Halsteren 2-2 (0-1). Ad van Meel 0-1, Jaimy de Visser 1-1, Dennis Buijs 2-1, Ad van Meel 2-2. MOC17-RIA W 4-0 (1-0). Esmir Kust- era 1-0, Lourens Greveling 2-0, Esmir Kustera 3-0, Lourens Greveling 4-0. Zierikzee-SC Gastel 6-1 (4-1). Leon Sinke 1 -0 en 4-0, Frank van der Helm 2-0 en 3-0, Jeroen Hak 4-1, Barry van der Stel 5-1Ingmar Quist 6-1 door Jan Dagevos MIDDELBURG - De derby tussen Tholense Boys en Noad'67 m de derde klasse B van het zaterdag voetbal verliep niet zonder slag of stoot. Scheidsrechter IJpelaar moest in de tweede helft zelfs een afkoelingsperiode van tien minu ten instellen. Dat gebeurde nadat een supporter van Tholense Boys een speler van Noad een 'tik'op de schouder had gegeven. De gemoe deren raakten verhit, waarna de ar biter het beter vond het duel tijde lijk stil te leggen. Na een moment van bezinning kwam Noad'67 nog langszij en haalde verdiend een punt: 2-2. door Lucien Roelandt WESTKAPELLE - Met twee fraai uit gevoerde proeven in de klasse Li is amazone Arianne Francke de com petitie aan de Vroon Trofee uitste kend begonnen. Met een overwin ning in de in handicap verreden klasse Z droeg haar vader Kees Francke zijn steentje bij aan het succes van de familie uit Grijpsker- ke. De voor de organiserende Vroonruiters uitkomende Tamara den Outer was in manaege De Zandbooi in westkapelle overtui gend de beste in de tweede proef van de klasse Z. Arianne Francke reed de goed in Tholense Boys-Noad'67 2-2: De koploper leek in de eerste helft op weg naar een eenvoudige zege. Reinier de Groen en Laurens Bo venberg zorgden voor rust voor een comfortabele voorsprong. Niels Hopmans schoot voor rust nog op de lat. Die 2-0-stand bleef tot de 75e minuut op het score bord. Toen zorgde Rob den Engelsman voor hoop in de harten van de Noad-aanhang. Het duel moest hierna tijdelijk worden stilgelegd na een akkefietje met een speler en supporter. Nadat beide partijen waren afgekoeld en scheidsrechter IJpelaar het duel hervatte, volgde een hectische slotfase. Martijn balans en met veel souplesse door de baan gaande Winston in beide proeven met 188 punten naar de overwinning. De combinatie trok daarmee de opgaande lijn die in het buitenseizoen werd ingezet door. „Ik heb Winston zelf opge leid. Daarna heeft mijn vader hem een tijdje gereden. Maar dat klikte niet. Ik reed toen Silvano en die was gewoon te sterk voor mij. Toen hebben we van paard ge ruild. Achteraf gezien een goede deal. Winston is voor mij een fijn paard. Hij is, in tegenstelling tot Sil vano, erg braaf en werkwillig. Het is een paard voor de toekomst", vertelde Arianne Francke. Reijngoudt liet de 2-2 aantekenen. Noad moest in de slotfase nog met tien man verder, toen Koen van Dijke zijn tweede gele kaart kreeg. Krabbendijke-Klundert 1-2: Krab- bendijke liet zich in de eerste helft verrassen en kon de opgelopen schade (doelpunten van Pogér Mukoko en Peter van Wingerden) niet meer tijdig herstellen. Rens Jansen zorgde in de zeventigste mi nuut voor 1-2, maar verder kwam de thuisclub niet. Internos-WHS 2-0: WHS miste te veel kansen en kreeg hiervoor de rekening gepresenteerd. Tim Brands en Bastiaan Delleman hiel pen de thuisclub aan de overwin ning. SnHHHMMHBSHHMHMMMII door Jan Dagevos MIDDELBURG - Wolfaartsdijk blijft de trotse koploper in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. De leider had het zwaar in de wed strijd tegen nummer drie Hoede kenskerke, maar kon andermaal te rugvallen op aanvaller Wilfred van den Dries. Hij maakte twee doel punten en bezorgde Wolfaartsdijk de krappe winst: 1-2. Hoedekenskerke-Wolfaartsdijk 1-2: Hoedekenskerke had wel een punt verdiend. De thuisploeg had bij vlagen zelfs het beste van het spel. Wolfaartsdijk heeft echter de beschikking over Wilfred van den Dries. De topschutter zorgde in de 43e minuut voor 1-1 en in de 87e Voor WHS was het de eerste ne derlaag van het seizoen. Good Luck-Rillandia 3-1: De wed strijd was nauwelijks drie minuten oud toen het al 0-1 werd. Arjan Koopmans mocht vanaf elf meter aanleggen, nadat er een ploegge noot was getorpedeerd in het zes tienmetergebied. Koopmans schoot onberispelijk raak. Op slag van rust werd het 1-1 toen de bal na een onoverzichtelijke situatie via het been van een Rillandia-spe- ler in het doel verdween. Na de pauze was Rillandia zekere niet de mindere van Good Luck, maar de thuisploeg toonde zich slagvaardiger. Corné Theuns was tweemaal trefzeker. gmem m m wmsmmHmam minuut schoot hij de 1-2 tegen de touwen. Hoedekenskerke was in de eerste helft op voorsprong geko men, toen Stefan Westerweel van Wolfaartsdijk de bal ongelukkig raakte en zijn eigen doelman pas seerde. 's-Heer Arendskerke-Heinkens- zand 0-2: Het werd nooit een ech te derby. Heinkenszand had bij rust het duel eigenlijk al beslist via Leon Bek en Maarten Griep. Ze straften verdedigingsfouten kei hard af Wemeldinge-Bevelanders 4-3: Beide ploegen maakten er een spektakelstuk van. Bevelanders kwam twee keer op voorsprong (Michel Verburg 0-1 en Robin van der Moere 1-2), maar de thuisclub \:VTy/y;'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36